Mėnesio archyvas: 2013 m. birželio mėn.

Patalynė, patalynės komplektas

Jei artimiausiu metu ketinate atnaujinti savo namus, neaplenkdami ir miegamojo, ko gero Jums aktualus ir tas klausimas, kokia gi patalynė tinkamiausia, pagal ką reikėtų ją rinktis. Labai patogu, kai įsigijamos ne atskiros dalys, o iš karto visas patalynės komplektas.

patalynėPrieš renkantis šią prekę, pravartu prisiminti pagrindines medžiagų, iš kurių ji siuvama, savybes.

Natūrali medvilnė. Patalynė, pasiūta iš šio natūralaus plošto audinio, itin populiari, kadangi yra labai higieniškų savybių. Ji puikiai sulaiko drėgmę, o kūnui leidžia kvėpuoti. Dažniausiai būna atspari aukštesnei temperatūrai, tad skalbimo mašina jos lengvai nesugadina.

Satinas. Tai, dažniausiai, blizgus, labai malonus liesti, tankaus ir lygaus paviršiaus audinys. Nedyla, išskalbus greitai išdžiūsta ir neblunka, visada išlieka minkštas. Patalynė, pasiūta iš jo, yra labai patvari ir atrodo prabangiau.

Skaityti straipsnį “Patalynė, patalynės komplektas” »

Juvelyriniai dirbiniai tau

Man visada patiko G&G sindikato daina, muzika kuri saugo, kuri būtent taip apibūdina tokius žmones kaip aš savo eilute „nemėgstu aukso, visada buvau sidabras“. Iš ties, nematau savęs su auksine juvelyriška, man ji ne tik, kad nepatinka, bet ir netinka. Jaučiuosi kaip koks čigonas, kai dėviu auksą. Man jis, tiesiog negražus. Štai sidabriniai juvelyriniai dirbiniai yra visai kas kita. Net gi esu girdėjęs, kad jauni žmonės su auksine juvelyriška atrodo negražiai, gal iš tiesų, auksui reikia subręsti. Kuo žmogus vyresnis, tuo protingesnis ir vertingesnis, tai gal ir iš sidabro į auksą peraugti reikia laiko.

Skaityti straipsnį “Juvelyriniai dirbiniai tau” »

Multimedia adapteriai

Keista pagalvoti ir palyginti, kaip nuolatos keičiasi mūsų gyvenimo kokybė. Daugelis daiktų ir paslaugų šiandieną yra savaime suprantami, tačiau dar visai neseniai žmonės apie tai net nedrįso svajoti. Kas galėjo pagalvoti, jog galėsime keliauti po visą pasaulį, bendrauti su žmonėmis per ekranus ar leisti sau įsigyti kelis automobiliu. Visa tai skambėjo beprotiškai, tačiau dabar tai priimame kaip realybę. Visgi, technologijos nenustoja tobulėti ir toliau stengiasi gerinti mūsų gyvenimo kokybę. Specialistai atsižvelgia į aktualiausias problemas bei poreikius ir stengiasi sukurti sistemas, padedančias viską pakeisti. Kitaip tariant, anksčiau buvo priimta, jog žmogus turi dirbti, na o šiais laikais siekiama, kad sistemos dirbtų žmogui. Vienas geriausių šio reiškinio pavydžių – automobiliai. Apie juose įdiegtas valdymo sistemas galima būtų kalbėti ištisas valandas, tačiau šiuo metu populiarumo viršūnėje atsidūrė multimedia adapteriai. Tai įranga, leidžianti mėgautis kelionėmis ir pritaikyti savo transporto priemonę taip, jog ji suteiktų didžiausią įmanomą komfortą.

Multimedia adapteriaiGeriausi savo srities specialistai – altas.lt darbuotojai teigia, jog pastaruoju metu susidomėjimas šia įranga auga nenumaldomu greičiu. Tai viena naujausių technologijų, leidžianti mėgautis, filmais, vaizdo klipais ir kita pramogų sistema tiesiog savo automobilyje. Žinoma, greičiausiai šiuo metu savęs klausiate, kam reikalingi multimedia adapteriai, juk vairuotojas turi koncentruotis į kelią, o ne filmo epizodus? Kiekvienas vairuotojas pastaruosius pritaiko kitaip, mat ši sistema turi įvairiausių funkcijų. Altas.lt galite rasti jums naudingos informacijos apie šiuos įrenginius, na o tam, jog įsitikintumėte, jog pastarieji jums reikalingi, pateiksime gyvenimišką pavyzdį.

Skaityti straipsnį “Multimedia adapteriai” »

Plastikiniai langai padeda sutaupyti

Daugelis daugiabučių namų gyventojų nuolatos skudžiasi milžiniškomis sąskaitomis už šildymą. Kiekvienos žiemos žmonės laukia su nerimu, mat kainos už namų šildymą auga ne dienomis, o valandomis. Visgi, ar kada susimąstėte, ką galėtumėte padaryti, jog sumažintumėte šias išlaidas? Visi puikiai žino, jog reikšti nepasitenkinimą yra labai paprasta, tačiau ne visi imasi veiksmų, norėdami ką nors pakeisti. Visų pirma reikia suprasti, jog šildymą galima reguliuotis ir patiems. Tokiu būdu nustatote temperatūrą, kurios reikalauja namo gyventojai. Žinoma, tam taip pat įtakos ir šilumos izoliacija, kuri užtikrina, jog šildymas išliktų patalpose.

plastikiniai langaiButo ar namo langai yra bene svarbiasia dalis, kurią galite pakeisti ir tokiu būdu sumažinti šildymo kainas. Greičiausiai manote, jog jūsų langai yra puikūs ir tai tik bereikalinga investicija, tačiau neapsigaukite. Neretai langai atrodo tvarkingi, tačiau jų šilumos sulaikymo savybės neatitinka reikalavimų. Bene geriausias būdas tai patikrinti – pridėti ranką prie lango ir stebėti, ar nejaučiami vėjo gūsiai. Nesvarbu ar jūsų namuose įmontuoti mediniai ar plastikiniai langai, abu pasirinkimai bėgant metams praranda savo pirminę kokybę, tad visada pravartu pasitikrinti.

Skaityti straipsnį “Plastikiniai langai padeda sutaupyti” »

Kaimo turizmo sodyba – vieta jūsų šventei

Kiekvienam žmogui nuolatos tenka dalyvauti įvairiuose susibūrimuose. Tai nebūtinai oficialios šventės ir darbo vakarėliai. Tai gali būti gimtadieniai, sukaktuvės ar net giminių suvažiavimai. Tokio tipo renginiams neretai reikia ieškoti tam pritaikytų patalpų, juk kelias dešimtis žmonių sutalpinti savo namuose yra išties nelengva. Kad ir kokios sunkios bei varginančios paieškos be būtų, galima pripažinti, jog pats dažniausias pasirinkimas yra kaimo turizmo sodybos. Pastarosios sulaukia itin didelio susidomėjo, mat klientams gali pasiūlyti visapusišką aptarnavimą bei begales kitų privalumų. Jos gali būti naudojamos ir darbo vakarėliams ir vestuvėms, todėl nenuostabu, jog yra pats populiariausias pasirinkimas lietuvių tarpe. Taigi, jei artėja jūsų ar jūsų artimųjų šventė ir ieškote vietos, kur ją paminėti, štai keli argumentai, kodėl renginys turėtų vykti būtent kaimo turizmo sodyboje.

kaimo turizmo sodybosKalbant apie įvairiems renginiams skirtas vietas, būtina pabrėžti faktą, jog kaimo turizmo sodybos išsiskiria nuostabia gamta bei įvairiomis pramogomis. Tik tokioje vietoje galite mėgautis išskirtiniu kraštovaizdžiu, gamtos natūralumu bei grynu oru. Restorane jums teks žiūrėti į sienas bei už lango dūzgiančius automobilius, na o sodyboje visa tai pakeis medžiai ir vandens telkiniai. Negana to, sodybų šeimininkai dažnai pasirūpina įvairiomis pramogomis, kurios gali ne tik padėti linksmai praleisti laiką, tačiau taip pat ir užtikrinti turiningą poilsį. Šie išskirtiniai pasiūlymai labai tinka vestuvėms, mat jų metu norisi ne tik sėdėti prie stalo bei smaguriauti, tačiau taip pat ir pajudėti, o galbūt net pasimėgauti pirties teikiamas malonumais. Tik pabandykite įsivaizduoti dviejų dienų kelionę į kaimo turizmo sodybą, kurioje atgausite jėgas ir tuo pačiu paminėsite išskirtinę progą. Tai skamba išties viliojančiai.

Skaityti straipsnį “Kaimo turizmo sodyba – vieta jūsų šventei” »

Automobilių stiklų remontas

Tinkamai prižiūrimi automobilių stiklai – viena svarbiausių, pagal savo atliekamą funkciją, automobilių dalių. Tai ir apsauga nuo lietaus bei sniego, ir gero matomumo garantas. Bet kuris, save, šeimą ir kitus eismo dalyvius saugantis žmogus rūpinasi, kad jie būtų tvarkingi.

automobilių stiklaiTačiau ne visi supranta, jog ne bet kokiomis priemonėmis galima naudotis. Daugelis, taupydami pinigus specialiems valikliams, langus valo tuo, kas pasitaiko po ranka, o tai gali su laiku pažeisti stiklo paviršių. Itin blogai elgiasi tie, kurie radę apsnigtą ir apledijusį automobilį, skubėdami ima viską gremžti nuo langų su įvairiais aštriais, tam visiškai neskirtais ir netinkamais daiktais, taip juos braižydami. Dar blogesnis variantas yra apipilti langus karštu vandeniu, norint atitirpinti kuo greičiau. Be abejonės, tai veiksminga, tačiau stiklai, nuo tokio staigaus temperatūros šuolio, gali tiesiog perskilti. Tas pats gręsia ir bandant tirpinti įšalą iškart įjungus automobilio šildymą visu galingumu.

Tai tik keli pavyzdžiai, pagal kuriuos galima susidaryti bendrą įspūdį apie tai, kad kai kurių priežiūros klaidų vengimas tikrai gali padėti bent minimaliai sumažinti galimų pažeidimų riziką. Tačiau yra ir tokių dalykų, kurie visiškai nepriklauso nuo net ir rūpestingiausių automobilių savininkų pastangų. Tai gali būti autoįvykių pasekmės, vagių ir vandalų vieni iš darbų vaisių, netikėtai užkritusio didelės masės daikto padaryta žala ar netgi ne itin mus mėgstančių kaimynų darbeliai…

Skaityti straipsnį “Automobilių stiklų remontas” »

Vieni tinkamiausių namuose – klasikiniai šviestuvai

Šiandien tikriausiai nėra nė vienų namų, kuriuose nebūtų apšvietimo ir šviestuvų. Kad šviestuvų nereikėtų keisti dažnai, būtina įsigyti kokybiškas ir ilgaamžes prekes. Be to, namuose kiekvienas šveistuvas padeda sukurti ypatingą, išskirtinį interjerą. Šviestuvas nėra vien tik šviestuvas savaime – jis prisideda prie unikalaus ir vientiso namų įvaizdžio kūrimo. Šiandien galima įsigyti pačių įvairiausių šviestuvų – skiriasi ne tik jų dizainas, bet ir spalvos, modeliai, dydis, tvirtinimo būdai ir taip toliau. Šįkart išsamiau aptarsime šveistuvų rūšis, modelius ir kitas ypatybes. Todėl daugelis šviestuvų salonuose apsilankiusių žmonių iš karto apsimeta tarp daugybė modelių ir, tik praėjus kuriam laikui, pradeda pastebėti ir matyti tai, ko ieškoti atėjo.

Klasikiniai šviestuvai

klasikiniai šviestuvaiDažniausiai žmonių pasirenkami šviestuvai yra klasikiniai. Tokie apšvietimą sukuriantys įrenginiai paprastai būna subtilūs, brandūs, padeda išsaugoti, išlaikyti dešimtmečius, šimtmečius puoselėjamas tradicijas. Klasikinius šviestuvus galima įsigyti 3 rūšių: kabinamus ant lubų, kabinamus ant sienų bei pastatomus, Kokį šviestuvą iš minėtųjų 3 rūšių pasirinkti, priklauso nuo asmeninių poreikių ir patalpos, kurioje šviestuvas bus kabinamas. Pavyzdžiui, jei patalpoje labai aukštos lubos, šiuo atveju idealiai tiks masyvūs pakabinami klasikiniai šviestuvai, kurie optiškai padės sumažinti didelę patalpą, tarsi sumažins jos aukštumą. Patalpose, kuriose lubos ganėtinai žemos, labai tiks prie sienų montuojami šviestuvai. Pakabinus didelį klasikinį šviestuvą, vaikštant nuolat reikės lankstytis, iškyla grėsmė susimušti galvą, kyla kitų nepatogumų. Tuo tarpu pastatomi šviestuvai tiks bet kokiose patalpose – tiek aukštomis, tiek žemomis lubomis, o idealiausiai – vidutinio aukščio patalpose.

Skaityti straipsnį “Vieni tinkamiausių namuose – klasikiniai šviestuvai” »

Mikroautobuso nuoma

Pastaruoju metu vis labiau atsigauna šalies verslas. Niekam ne paslaptis, jog dauguma įmonių vykdo veiklą, kuri pastarąsias sieja su užsienio partneriais. Nesvarbu ar tai didelė įmonė, ar smulkus šeimos verslas, bet kokiu atveju anksčiau ar vėliau susiduriama su komandiruotėmis. Jei bendradarbiaujate su dideliais prekių ar paslaugų tiekėjais, jums būtina palaikyti šiltus ryšius bei bendravimą, nes tai gali padėti jūsų tolimesniam bendradarbiavimui. Jei norite plačiau aptarti įvairias galimybes, geriausias būdas susitikti akis į akį ir vystyti diskusiją. Tokioje situacijoje jums geriausia pasikviesti svečius iš užsienio ir parodyti jiems savo darbo aplinką bei specifiką. Atvykus įmonių atstovams, jums teks su jais ne tik bendrauti, tačiau ir aprodyti šalį, na o šiuo atveju jums reikalinga mikroautobuso nuoma. Taigi, jei svarstote galimybę, pasinaudoti tokiu pasiūlymu, štai keletas patarimų, kaip išsirinkti įmonę, kurios siūloma autobusiukų nuoma atitiktų jūsų norus, poreikius bei lūkesčius.

mikroautobuso nuomaVisų pirma ieškokite įmonės, kuri pasirūpintų visais saugumo reikalavimais. Mikroautobuso nuoma atrodo itin paprasta procedūra, tačiau eismo įvykio ar nelaimės atveju galima susidurti su netikėtais nesklandumais. Jei norite išvengti tokių situacijų, jūsų pasirinkta įmonė turi užtikrinti, jog automobilis būtų apdraustas nuo avarijos ar vagystės, taip pat pasirūpintų techniniu aptarnavimu. Įsivaizduokite, jog įveikėte vos kelias dešimtis kilometrų ir autobusiukas sugedo. Visa tai neturėtų būti jūsų rūpestis ar išlaidos. Taigi,  jei svarstote tarp kelių įmonių, rinkitės tą, kurios autobusiukų nuoma pasirūpina visais saugumo klausimas.

Skaityti straipsnį “Mikroautobuso nuoma” »

Poilsis prie ežero

Lietuvos gamta žavi savo unikalia augmenija, gyvūnija ir ramybe. Čia yra daugybė vietų kur galima puikiai praleisti atostogas ar kelias laisvas dienas. Nebūtina vykti prie Baltijos jūros. Puikiai poilsiui tinka ir ežerai, marios ar upės. Juk mūsų gimtojoje šalyje tiek daug puikių vietų gamtoje. Čia net ir svečius iš užsienio valstybių nustebins nepakartojamas kraštovaizdis.

Poilsis prie ežeroPuikus pasirinkimas ramiam poilsiui yra Gražutės regioninis parkas, kuriame išvysite Antalieptės marias. Nuo miesto triukšmo galima puikiai pailsėti šalia jų. Antalieptės marios yra švariausios ir pačios gražiausios visame Zarasų rajone. Tai apylinkių pasididžiavimas ir lankytojų traukos centras. Ypatingai daug poilsiautojų čia susirenka karštomis vasaros dienomis. Poilsis prie ežero bet kuriuo metų laiku yra tikra palaima kūnui ir sielai. Nesvarbu ar tai karšta vasaros diena, ar žvarbi ir balta žiema, net ir darganotomis rudens ar vėsiomis pavasario dienomis malonu laiką leisti gamtos apsuptyje. Nustebsite kaip čia gražu ir ramu.

Kaimo turizmo sodybos savo lankytojams siūlo puikiai praleisti laiką. Rytais Jus pažadins miško paukščių giesmės. Dienomis Jūsų paslaugoms vandens pramogos. Šalia esantis miškas ir grynas oras bus tinkamiausia vieta Jūsų atostogoms. Čia ne tik galėsite ramiai pailsėti, bet ir aktyviai leisti laisvalaikį. Galbūt norite ramiai paplaukioti valtimi ar vandens dviračiu? Įrengtame paplūdimyje galima žaisti tinklinį. O vakarais įsikursite pavėsinėse ir laužavietėms skirtose vietose išsikepsite gardžių kepsnių.

Skaityti straipsnį “Poilsis prie ežero” »

Turbinų restauravimas

Apie turbinas, jų remontą ir kitas paslaugas, kurias teikia turbinų remontu užsiimančios įmonės

Turbinų-restauravimasTurbina – tai toks automobilio mechanizmas, kuris suteikia jam galingumo. Šiuolaikiniai vairuotojai tiesiog neįsivaizduoja negalingų, lėtai važiuojančių automobilių. Nors tai ne taisyklė, tačiau kuo galingesnio variklio automobilis, tuo jis paprastai būna ir brangesnis. Tiesa, turbinas turi ne tik automobiliai, bet ir kiti mechanizmai, įvairios gamybinės mašinos, konvejeriai ir kita įvairių rūšių technika. Turbinos reikalingos ir specifinių rūšių technikai, pavyzdžiui, betono siurbliams, tinkavimo mašinoms, taigi iš pateiktų pavyzdžių matome, kad turbinų panaudojimas yra be gali platus.

Sugedus variklio turbinai, patiriama nemažai rūpesčių, tačiau yra viena išeitis – tai turbinų restauravimas. Šią paslaugą teikia nemažai įmonių, tačiau tik kelios jų teikia plataus spektro paslaugas, t. y. remontuoja ne tik automobiliuose, bet ir kitose transporto priemonėse, technikoje sumontuotas turbinas. Čia pat galima įsigyti ir kitas paslaugas: susivirinti plieno, ketaus, aliuminio, kitų metalų galinius, tekinti, poliruoti, frezuoti, šlifuoti spalvotąjį ir juodąjį metalą. Įmonės, kurių pagrindinė paslauga – turbinų restauravimas, teikia ir tokias paslaugas kaip autobusų, žemės ūkio technikos bei jų sistemų, variklių remontas. Šiuolaikinės įmonės turi orientuotis į besikeičiančią rinką, turi atitikti šiuolaikinius standartus, vadovautis ekologiškumo, tvarumo, darnaus vystymosi principais.

Skaityti straipsnį “Turbinų restauravimas” »