Kas yra buhalterinė apskaita?

Gali atrodyti, kad buhalterinė apskaita, jums yra visiškai nežinomas dalykas, bet atkreipkite dėmesį į ištrauką iš pokalbio:

buhalterinė apskaita"Vakar Rita nusirašė savo mašiną. Jai teko ilysti į skolas, kad galėtų sumokėti už ją, bet patikėsite jūs ar ne, mašina buvo neapdrausta. Kai kurie žmonės neturi apskaitos supratimo. Svarbiausia – išsaugoti savo aktyvus."

Nenustebkite, bet šioje ištraukoje yra šešios nuorodos į buhalterinę apskaitą. Daugelis išsireiškimų mus yra tokie įprasti, kad mes juos vartojame net nesusimastydami iš kur jie atsirado. Buhalterinė apskaita yra labia senas dalykas, ji buvo pradėta naudoti tada kai atsirado būtinybė finansiškai fiksuoti prekybines sutartis. Ši Sistema buvo vadinama dvejybine Sistema ir ji buvo naudojama viduramžių Italijoje, o pirmasis veikalas apie buhalterinę apskaitą buvo paraašytas 1494 metais. Knygą parašė vienuolis iš Venecijos Luka Pačiolis. Dvejybinės sistemos principai yra naudojami net ir šiais laikais kai visa finansinė informacija yra apdorojama kompiuterių.

Buhalterinė apskaita paprastais žodžiais tariant yra finansinės informacijos apibendrinimas ir interpretacija. Tikslesnį ir detalesnį buhalterinės apskaitos apibūdinimą sukūrė Amerikos Buhalterių Asociacija (1966) ir jis skamba taip:

Buhalterinė apskaita tai organizacijos ar įmonės ekonominės informacijos nustatymas, išmatavimas ir pateikimas, tam kad šios informacijos naudotojai galėtų išskirti pagrindinius sprendimus.

Taigi pagrindiniai buhalterinės apskaitos aspektai yra apibendrinimas , matavimas ir pristatymas:

• Apibendrinimas – pagrindinių finansinių kompanijos sudedamųjų nustatymas, tokių kaip aktyvai, įsipareigojimai, asmeninis kapitalas, pajamas, išlaidos ir pinigų judėjimas.

• Matavimas – pagrindinių finansų sudedamųjų piniginės vertės matavimas kuris užtikrina objektyią finansų ataskaitą.

• Finansinės informacijso pristatymas būdais labiausiai priimtinais šios informacijos naudotojams.

Šaltinis: http://www.findep.lt/straipsniai/Kas-yra-buhalterine-apskaita

671
Ačiū!
Klaida!

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *