Mėtinės bei elektroninės cigaretės – jaunimo draugai?

Visiškai nesenai buvo vykdyta apklausa, kuria buvo siekiama išsiaiškinti kokias cigaretes rūko jaunimas. Be jokių abejonių suprantama, jog toks „kamantinėjimas“ buvo anonimiškas, tad dėl šios priežasties galime nesunkiai suvokti, jog duomenys – tikri ir teisingi. Kaip ir daugelis spėjo, didžioji dauguma jaunuolių rūko mėtines bei elektronines cigaretes, mat šios yra neįprastos, gundančios ir netgi „skanios“, jeigu būtų galima taip išsireikšti.

elektronines cigaretesNiekam nėra paslaptis, jog didžioji dauguma jaunimo rūko vien tik dėl to, jog neturi, ką veikti, arba siekia pasirodyti prieš kitus. Žinoma, tai skamba pakankamai beviltiškai, tačiau šios mados atsikratyti, mano manymu, yra sąlyginai neįmanoma.

Šiek tiek labiau detalizuokime, anot jaunimo, kodėl metinės ir elektroninės cigaretės yra pačios populiariausios jų tarpe. Na, pradėkime nuo to, jog metinės cigaretės visuomet buvo ir tikiu, jog bus itin populiarios vasaros metu. Būtent šios cigaretės šiek tiek atgaivina žmogų, suteikia malonų skonį. Elektroninės cigaretės yra rūkomos vien dėl to, jog nekenkia. Nereikėtų pamiršti ir to, jog būtent šios technologijos rūkymo priemonė iš tiesų kvepia, mat išpučiami yra ne kas kitas, o vandens garai.

Ar ši mada kuomet nors pasikeis? Iš tiesų, tikiu, jog taip. Kiek teko domėtis, valdžia siekia uždrausti Lietuvoje pardavinėti mėtines cigaretes, vien dėl to fakto, jog didžioji dauguma jaunimo tik šias ir rūko. Sąlyginai tai galėtų padėti išspręsti problemą, tačiau nepamirškime fakto, jog kontrabanda yra taip pat uždrausta, tačiau visi šia naudojasi. Kita išeitis, kuri mano galva galėtų padėti dalinai išspręsti problemą, yra pakelti kainą. Jeigu šios cigaretės kainuos du, galbūt net tris kartus daugiau, itin viliuosi, jog Lietuvoje „tūnotų“ mažiau rūkančio jaunimo. Kad ir kaip ten bebūtų, nereikėtų pamiršti, jog šis faktorius galiotų tik mėtinėms cigaretėms – elektroninių cigarečių populiarumo mąstą sumažinti, mano galva, dabar negalėtų niekas. Reikia tiesiog laukti ir tikėtis.

Taigi, viską apibendrindami iš tiesų galėtume nuspręsti, jog tiek elektroninės cigaretės, tiek mėtinės – jaunimo draugai. Kad ir kaip ten bebūtų, suprantama, tai nėra džiuginantis faktorius. Tikėkimės, jog ši tendencija ilgai neužsibūs.

727
Ačiū!
Klaida!

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *