Elektroninės knygos

Knyga – neatsiejama raštingo, išsilavinimo siekiančio ir nuolatos tobulėjančio žmogaus gyvenimo dalis. Tai įrankis, pramankštinantis tiek protą, tiek dvasią. Tačiau ne visada galime pasiekti mums reikiamas knygas bibliotekoje ar įsigyti knygyne. O ir paneigsiančių, kad jas nešiotis ne itin patogu ir lengva, kažin ar atsiras. Puiki alternatyva – elektroninės knygos.

elektroninės-knygosVisiems, skeptiškai nusiteikusiems, tikrai vertėtų gerai susimąstyti apie toliau aptariamus elektroninių knygų pliusus.

Ekologiškos. Be abejonės, popierius suirs, tačiau ar žinote, jog vienai tonai popieriaus, ant kurio spausdinama, turi būti nukertama per 17 medžių? Bibliotekos, knygynai ir visi prekybos centrai perpildyti knygų, kurių, visai tikėtina, net neišpirks. Taip švaistomi gamtos ištekliai. Elektroninių knygų atsiradimas gali smarkiai sumažinti besaikį vartojiškumą.

Nesusidėvi. Galima peržiūrinėti neribotai daug kartų ir nesibaiminti, jog įplįš, susiteps ar išbluks rašalas ir taps nebeįskaitoma. Neteks valyti storo susikaupusių dulkių sluoksnio nuo senesnių užmirštų leidinių.

Kompaktiškos. Praėjo laikai, kai ne kiekvienas galėjo įsirengti savo namuose asmeninę biblioteką. Dabar ją galima nešiotis tiesiog savo rankinėje. Tai itin aktualu moksleiviams bei studentams, kurie nuolatos gilina žinias skaitydami. Nuo didelės apkrovos skaudantys pečiai dar niekam neatnešė laimės, o prieš pat egzaminą namuose užmiršta kartojimui reikalinga knyga, kai teko grįžti jos pasiimti- nesutaupė laiko.

Pigesnės arba nemokamos. Kadangi šias knygas išleisti žymiai paprasčiau, greičiau ir pigiau, vartotojus jos pasiekia daug mažesnėmis kainomis, nei knygynuose, o kai kurios net ir neapmokęstinamos. Gal daugeliui ir maloniau, jaukiau pirštais versti šlamančius puslapius, bet jei žmogus nepasitenkina keliomis turimomis ir jau nusibodusio turinio knygomis, kiekvienos naujai išleistosios ir jį sudominusios knygos pirkimas tikrai suplonintų piniginę.

Nėra tiražo. Šios knygos neturi apriboto skaitytojų rato, kadangi jų prieiga itin greita ir paprasta. Jei yra išleista reikiama elektroninė knyga, jos, kaip kad spausdintos, niekas neišpirks ar pirmiau Jūsų nepaims iš bibliotekos, nepasiskolins iš draugo. Reikiamu metu galėsite ją įsigyti būdamas beveik bet kur.

Keičiami nustatymai. Gera žinia nuvargusioms akims, kadangi pasirinkus tinkamą šriftą ir formatą, akys nebus tokios įtemptos, kaip skaitant įprastas knygas. Ši galimybė taip pat labai svarbi astigmatizgu sergantiems žmonėms.

Privatumas. Kompiuteryje ar specialioje skaityklėje turimas knygas daug lengviau nuslėpti, nei laikomas atvirai.

Mažai tikėtina, kad elektronika pakeis ir pilnai užims įprastų leidinių vietą, tačiau sutikime- visa tai tikrai turi didelę reikšmę ir labai padeda kasdieniame gyvenime. Juk taupome ne tik pinigus  ar vietą knygų lentynoje, bet ir savo sveikatą bei nesugrąžinamą laiką.

578
Ačiū!
Klaida!

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *