Energetinio naudingumo sertifikatas

Turbūt daugumai, kam neteko su to susidurti, natūraliai iškyla klausimas: kas yra tas vadinamasis energetinio naudingumo sertifikatas? Visų pirma, šis sertifikatas reikalingas tada, kai norite būstą parduoti ar išnuomoti. Šis dokumentas parodo, koks būsto energinio naudingumo koeficientas.

Energetinio naudingumo sertifikatasEnerginis naudingumas – tai pastato energijos kiekis, išreikštas tam tikra naudingumo klase. Klasė nurodo pastato paskirtį, šaldomas plotas ir energijos kiekis, reikalingas šiam plotui apšildyti. Visai nesvarbu, koks šildymo įrenginys naudojamas sušildyti pastatą (židinys, krosnelė, radiatorius ir t.t.), šie duomenys turi būti nurodomi. Kad būtų paprasčiau suprasti, paaiškinsime, ką reiškia tos raidės, kurios nurodo, koks sunaudojamos energijos kiekis. Klasės skirstomos nuo A iki G. A klasės pastatai – mažiausiai energijos sunaudojantys, na, o F ir G – daugiausiai.

Kaip galima sertifikuoti pastatą šio darbo neatliksite patys. Energetinio naudingumo sertifikatas gali būti išduodamas tik eksperto. Ekspertas vertina, ar statinys buvo modernizuotas pavyzdžiui, apšildytos grindys ar lubos, taip pat nustato, į kurią pusę nukreipti langai, koks šildymo būdas: katilas, židinys, krosnelė ir t.t. Visi šie dalykai labai svarbūs, norint paskaičiuoti, koks sunaudojamos energijos kiekis. Jei jums reikalingas energetinio naudingumo sertifikatas, nusiteikite, kad tai kainuos nepigiai – maždaug kelis šimtus litų.

Na, o kaip su butais? Jei jums reikia sertifikuoti buto sunaudojamos energijos kiekį, tai paprastai kainuoja daug pigiau nei sertifikuoti namą. Skaičiavimas yra tipiškas, kuris taikomas praktiškai visuose butuose, taigi, tai ir kainuoja pigiau, ir trunka trumpiau. Jei jūsų butas tipinės statybos, energijos sunaudojimo kiekis yra žemiausioje, G klasėje. Jei jums reikia sertifikuoti butą, kreipkitės į notarą ar ekspertą. Šiandien tai galima padaryti ir internetu – sugaišite dar mažiau laiko, kuris šiandien be galo brangus.

Jei butai nėra modernizuoti, niekas neskaičiuojama, o pateikiamas šabloniškas energetinio naudingumo sertifikatas, kuris gali tikti praktiškai bet kuriam butui. Nesvarbu, ar sudėti plastikiniai langai. Vis dėlto, jei klientas mano, kad jo buto naudingumo koeficientas yra didesnis, žinoma, galima kreiptis į ekspertą ir prašyti atlikti detalius skaičiavimus. Vis dėlto, tai pasiteisina gana retai, ir klientas paprastai būna sugaišęs daugiau laiko ir išleidęs daugiau pinigų. Taigi, jei gyvenate bute, ir norite jį parduoti, gerai pagalvokite, ar jums reikalingas energetinio naudingumo sertifikatas, kurio skaičiavimai buvo detalūs, ar tiesiog pakaks tipiško šabloniško sertifikato.

833
Ačiū!
Klaida!

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *