Energetinio naudingumo sertifikatas

Energetinio naudingumo sertifikatas nurodo, kokios šilumos sąnaudos apšildyti pastato kvadratinį metrą. Energetinis naudingumas žymimas klasėmis, kurios parodo, kiek ekonomiškas tam tikro pastato apšildymas. šios klasės paprastai žymimos raidėmis nuo A iki G. A raidė parodo, kad energetinis naudingumas yra labai aukštas, ir apšildyti būstą reikalingos visai nedidelės energijos sąnaudos.

Energetinio naudingumo sertifikatasŠis sertifikatas gali padėti parduoti namą brangiau, nes kiekvienam potencialiam namo pirkėjui rūpi ne tik paties būsto kaina, bet ir kiek kainuos jo apšildymas. Kadangi mūsų šalyje dažniausiai vyrauja gana vėsūs orai, šildymas reikalingas ne tik žiemą, bet ir rudenį bei pavasarį. Dėl šios priežasties norima, kad apšildant būstą būtų sunaudojamas kuo mažesnis energijos kiekis, taigi, būtų išleidžiama tam mažiau pinigų.

Norint užsisakyti sertifikavimo paslaugas, tam tikrai nesugaišite daug laiko. Šias paslaugas galite užsisakyti tiesiog internetu – jums tereikės susirasti įmonę, teikiančią tokias paslaugas. Tuomet jums reikės pateikti reikiamus dokumentus, pasirašyti sutartį, ir jau bus pradedami skaičiavimai.

Gana dažnai klausiama, kiek kainuoja energetinio naudingumo sertifikatas, tačiau vienareikšmiško atsakymo nėra. Galima pasakyti tik tiek, kad jo kaina tikrai nėra didelė, ir tai gali būti tikrai naudinga, norint parduoti savo būstą pačia geriausia kaina. Po to, kai bus atlikti skaičiavimai, jums gali būti pateikiami siūlymai, kaip padidinti energetinį naudingumą. Kiek kainuos ši paslauga, ai priklausys nuo jūsų turimo pastato ploto bei sudėtingumo. Reikėtų žinoti, kad kuo didesnis namo plotas, tuo kvadratinio metro skaičiavimo kaina bus mažesnė.

Jei sertifikatas buvo išduotas gana seniai, nepamirškite, kad tai tenka daryti pakartotinai – sertifikatas galioja iki 10 metų, ir tuomet skaičiavimai turi būti atliekami iš naujo.

Taigi, jei planuojate parduoti savo namą, nepamirškite, kad šis sertifikatas yra būtinas, tačiau tai gali būti naudinga ir asmeniškai jums: jei bus nustatytas didelis energetinis naudingumas, namą galėsite išnuomoti arba parduoti tokia kaina, kokia bus palanki jums. Taigi, užsisakykite šias paslaugas jau dabar – net jei bus nustatytas gana nedidelis energetinis naudingumas, jūs dar galėsite pasinaudoti patarimais, kaip jį padidinti. Tegu jūsų būstas būna parduotas ar išnuomotas Jums palankia kaina!

877
Ačiū!
Klaida!

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *