Energetinis sertifikatas: klausimai ir atsakymai

Energetinis sertifikatas – tai formalumas, kurį labai svarbu įgyvendinti, kuomet norima parduoti arba išnuomoti savo turimą būstą. Toks formalumas tapo privalomas praeitais metais, ir iki tol tai buvo tiesiog rekomendacinio pobūdžio. Taigi, šiandien šis sertifikatas kelia labai įvairius klausimus, į kuriuos pabandysime atsakyti.

energetinis sertifikatasVienas dažniausiai užduodamų klausimų yra tai, kaip viskas vyksta. Norint, kad jums būtų išduotas sertifikatas, visų pirma jums reikės susirasti specialistus, kurie teikia tokias paslaugas. Šiuo atveju geriausia kreiptis į įmonę, kurios patikimumas yra neabejotinas, o darbai atliekami gana greitai ir kokybiškai. Nors tada, kuomet reikalingas sertifikatas, svarstoma, kaip galima būtų sutaupyti, tačiau nereikėtų kreipti dėmesio vien tik į paslaugos kainą – nors savo paslaugas siūlo ne taip ir mažai pavienių asmenų, tačiau turite būti garantuoti, jog jų teikiamos paslaugos yra neabejotinos kokybės.

Taip pat gana dažnai klausiama, kiek gali kainuoti namo sertifikatas, tačiau jo kaina priklauso nuo daugybės veiksnių: visų pirma, skirtingų įmonių nustatyti įkainiai gali gerokai skirtis, o taip pat kaina gali priklausyti ir nuo to, kokio dydžio ir, žinoma, sudėtingumo yra pastatas, tačiau kaina paprastai siekia kelis šimtus litų.

Dar vienas gana dažnai užduodamas klausimas yra tai, ką daryti, jei bus nustatyta gana žema energetinio naudingumo klasė. Nusiminti tikrai neverta, ir tai nebūtinai reiškia, kad būsto vertė yra mažesnė – paprastai specialistai pateikia įvairius siūlymus, kaip galima būtų padidinti energetinį naudingumą, taigi, tai iš tiesų gali būti naudinga.

Butų savininkai taip pat gana dažnai klausiama, ką daryti, jei yra reikalingas sertifikatas. Čia viskas yra kur kas paprasčiau, nes sertifikatai išduodami kur kas paprastesne tvarka: nereikės atlikti jokių skaičiavimų, nes sertifikatai parengiami gana šabloniški, kuriuose liudijama, kad energetinio naudingumo klasė yra G, tačiau kartais manoma, kad energetinis naudingumas yra aukštesnis, ir tokiu atveju kreipiamasi į specialistus. Vis dėlto, tai, žinoma, kainuoja, o pasiteisina tikrai ne visada, taigi, jei jums reikia buto energetinio sertifikato, energetinio naudingumo vertinimas tikrai nėra būtinas, nes tai paprasčiausiai reiškia papildomas išlaidas.

1015
Ačiū!
Klaida!

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *