Energinio naudingumo sertifikatai

Visi norime gyventi šiltai kuo mažiau išleidžiant šildymui. Ruošiantis parduoti namą ar butą reikalingi energinio naudingumo sertifikatai. Tai neatsiejama ir statybos versle. Būtent energetinis naudingumas parodo, kiek mums reikės energijos tam, kad apšildyti būstą.

energinio naudingumo sertifikataiŠiuo metu vis daugiau būtų ir namų statoma taip, kad būtų kuo šiltesni. Gerai apšiltinti stogai ir sienos, sandarūs langai ir durys bei tinkamos ventiliacijos padeda tai pasiekti. Norėdami sužinoti koks energetinis naudingumas perkamo ar parduodamo namo, ar buto turite atlikti skaičiavimus. Tai atlieka specialistai, kurie po to išduoda sertifikatus. Visi skaičiavimai trunka vieną dieną. Tai priklauso nuo būsto dydžio, tad jei tai vieno kambario butas, tai galite reikiamus dokumentus gauti ir labai greitai t.y. per pora valandų.

Energinio naudingumo sertifikatai padeda pirkėjams sužinoti apie perkamo būsto šiltumą. Jie gali iš šių duomenų numatyti šildymo išlaidas, kurios kartais gali labai išaugti žiemos mėnesiais. Tai aktualu ne tik tiems, kurie šildysis dujomis, bet ir kietuoju kuru ar kitais energijos šaltiniais. Ne tik pirkėjai turi iš to naudos, bet ir pardavėjai. Juk geras ir ekonomiškas būstas kainuos brangiau, nei analogiška, bet ne toks šiltas. Tad laimi abi pusės.

Statybos neretai ilgai trunkantis ir sudėtingas procesas. Juk reikia ne tik paruošti tinkamą žemės sklypą, bet ir gauti daugybę leidimų ir parengti statybos planus tam, kad pradėti statyti. Nors Lietuvoje atsigavus ekonominei būklei vis daugiau parduodama naujų namų ir butų, tačiau visais laikais pirkėjai norėjo kokybės, o pardavėjai – gerų kainų, kad galėtų kuo daugiau uždirbti. Šiuo metu stengiamasi statyti kuo šiltesnius būstus, nes konkurencija milžiniška. Pirkėjai turi iš ko rinktis, tad jei tai prastai apšiltintas pastatas, tai jo gali niekas ir nepirkti. Juk yra iš ko rinktis. Į ką atkreipti dėmesį tikrinant energetinio naudingumo sertifikatą? Atminkite, kad itin aukštas naudingumas bus žymimas A klase. B klasė bus gera, o štai jau F ar G klasė bus prasta. Todėl jeigu itin vertinate šilumą ir nenorite daug išleisti būsto apšildymui, tai būtinai pirkite tik tą, kuris turi A arba B klasės energetinį naudingumą.

Energetinis naudingumas labai svarbus visiems, kurie ne tik nori pirkti, bet ir parduoti namus, butus ar kotedžus. Svarbu kiekviena detalė, tad tinkamai išsirinkus būstą ir patikrinus visus sertifikatus bei dokumentus, galima pirkti.

962
Ačiū!
Klaida!

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *