Energinis naudingumas: ką vertėtų apie jį žinoti?

Energinis naudingumas laikomas didžiausiu, jeigu apšildyti būstą pakanka labai nedaug šilumos energijos. Aukštas energinis naudingumas paprastai būna A rba B klasės, o pats žemiausias – F arba G klasės. Butų savininkams paprastai išduodami G klasės energetinio naudingumo sertifikatai, o tai reiškia, kad apšildyti būstą reikia labai nedaug energijos.

energinis naudingumasEnerginio naudingumo sertifkatai paprastai išduodami labai greitai: jums tereikia susirasti įmonę, atliekančią sertifikavimo darbus, ir užsisakyti jų teikiamas paslaugas -sutartu laiku specialistai atvažiuos į pastatą, kuriame turės būti atliekami skaičiavimai. Gana dažnai teiraujamasi, kiek gali užtrukti sertifikavimo darbai, tačiau atsakyti gana sudėtinga – tai priklauso nuo pastato dydžio ir jo sudėtingumo, tad darbai gali užtrukti vos porą valandų, arba net visą dieną.

Kartais nerimaujama, kad energinio naudingumo sertifikatas kainuos labai brangiai, tačiau iš tiesų taip nėra. Paprastai tai kainuoja kelis šimtus litų, tačiau kaina priklauso nuo pastato dydžio, bei, žinoma, jo sudėtingumo. Jei skaičiavimai atliekami gana didelėse patalpose, kvadratinio metro kaina tampa mažesnė, todėl nėra ko nerimauti – paslaugos bus atliktos už tikrai prieinamą kainą. Svarbu žinoti, kad šie skaičiavimai gali būti naudingi ir jums, norintiems parduoti savo būstą. Jei bus nustatyta gana aukšta energetinio naudingumo klasė, savo būstą paprasčiausiai galėsite parduoti brangiau – juk kiekvienas potencialus pirkėjas tikisi ne tik namą nusipirkti padoria kaina, bet ir nori, kad jo išlaikymas kainuotų kuo pigiau, taigi, jei namas pakankamai ekonomiškas, už jį galima sumokėti ir brangiau – juk tai atsipirks.

Taip pat svarbu žinoti, kad išduotas sertiikatas galioja 10 metų, ir praėjus šiam laikotarpiui, darbai turi būti pakartojami, nes per tiek laiko paprasčiausiai gali sumažėti energetinis naudingumas. Dar prieš jums išduodant sertifikatą gali būti pateikiami siūlymai, kaip padidinti būsto energetinį naudingumą.

Nors energetinis naudingumo sertifikatas dabar yra paprasčiausiai privalomas, tačiau iš to gali gauti naudos ir namų savininkai. Šis sertifikatas yra vienintelis dokumentas, įrodantis, kad apšildyti namus sunaudojamas visi nedidelis energijos kiekis, taigi, tai gali būti itin naudinga ir pačiam namo savininkui, parduodančiam savo būstą.

892
Ačiū!
Klaida!

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *