apgaulingi darbo pasiulymai

Apgaulingi darbo skelbimai

Apgaulingi darbo skelbimai   Šiuo metu visas internetas pilnas įvairiausių pasiūlymų užsidirbti. Kaip bebūtų gaila, tačiau toli gražu ne visi jie yra teisingi ir sako vien tiesą. Būtent todėl negalima pasitikėti viskuo, ką teigia darbo skelbimai. Gudrūs sukčiai dažnai bando įvilioti žmones į savo pinkles ir taip iš jų pasipelnyti. Tam, kad neužkibtumėte ant klastūnų spendžiamų kabliukų, pabandysime jums apibūdinti dažniausius požymius iš kurių galima spręsti, kad darbo skelbimas yra netikras ir tai tik apgavikų pinklės. Žinoma, jokiais būdais negalima teigti, kad jei darbo skelbime išvysite vieną iš šių požymių, tai jis tikrai melagingas. Pasitaiko ir tikrai gerų pasiūlymų, kurie yra tokie geri, kad atrodo kaip melagingi. Tad ar tikėti jais ar ne – tai jau jūsų pasirinkimas. Nieko nelaukdami ir pradėkime sąrašą požymių, kurie dažniausiai lydi apgaulingus darbo skelbimus.

  • Neribotas žmonių kiekis. Tokiu požymiu labai dažnai pasižymi darbo skelbimai kurie siūlo išvykt į užsienį. Tačiau dažniausiai tai prasilenkia su realybe – jei žadama priimti visus norinčius, tai tikriausiai bus apgaulingas skelbimas, kadangi niekada nebus taip, kad visiem norintiesiems užtektų darbo vietų, net ir užsienyje.
  • Rinkos sąlygų neatitinkantys pažadai. Jei darbo skelbimas siūlo kur kas didesnį atlyginimą ar kitas darbo sąlygas, nei siūlo visi kiti, panašūs darbo skelbimai, tai greičiausiai tai yra melas. Geri darbo skelbimai tikrai nesimėto, o šiltos vietelės dažniausiai užimamos tik per pažintis. Tad jei internete pastebėjote beprotiškai gerą pasiūlymą, kuris neatitinka realybės – nesusigundykite, kad vėliau netektų smarkiai gailėtis.
  • Darbo skelbimai reikalaujantys išankstinio apmokėjimo. Jei už įdarbinimą reikalaujami pinigai, didelė tikimybė kad už to taip pat slepiasi neteisybė. Tai ypač būdinga įdarbinimo agentūroms, tačiau Lietuvos įstatymai draudžia imti pinigus už įdarbinimą, tad tokie darbo skelbimai greičiausiai ieško patiklių žmonių, kurie sumokėję savo pinigus negaus nei pažadėtojo darbo ir nebegalės atgauti pinigų, kuriuos jau sumokėjo.
  • Darbo skelbimai pasirodantys nuolatos. Jei kompanija vis ieško ir ieško darbuotojo į tą pačią darbo vietą, tai gali reikšti tik du dalykus – arba jų darbo sąlygos neatitinka darbo skelbime nurodytųjų, arba jie pastoviai keičia žmonės, mat šie jiems netinka. Kaip bebūtų gaila, labiausiai yra tikėtinas pirmasis variantas, kuomet įmonė prižada vienokias sąlygas, o realiai suteikia visai kitokias ir dėl šios priežasties darbuotojai pas juos ilgai neužsibūna.