lmt praktika

Baro kėdžių naujovės

Internete ir spaudoje Jūs nesunkiai galite rasti daug informacijos skirtos šiuolaikiškų namų įrengimui, su tuom susijusiom tendencijom. Šiame straipsnyje mes norėtumėme apžvelgti virtuvės erdvės interjero naujienas, bet kiek kitų kampu.

Kuriant modernių virtuvių interjero projektus, pastarąjį dešimtmetį, užsienio dizaineriai akcentuoja savo dėmesį tame, kad šiuolaikiška virtuvė – vieta kurioje laiką praleidžia ne tik namų šeimininkė moteris, bet ir visa šeima. Iš to seka, kad ši namų vieta turi būti kuo erdvesnė, šviesi, patogi judėti.

Ieškant naujos ekstra erdvės, o tiksliau stengiantis sutaupyti ją buvo bandoma mažinti virtuvės baldų užimamą plotą. Taip virtuvėje vietoje tradicinių stalų su 4 kojomis, atsirado baro arba pusbario stalai, dažnai tarsi prilaikomi tik vienos elegantiškos kojelės. Tokio išradimo dėka vietos virtuvėje tikrai padaugėjo.

Baro stalas automatiškai tapo ir virtuvės centru aplink kurį sukasi veiksmas. Kartu su aukštais baro ir pusbario stalais smarkiai išaugo ir baro kėdžių poreikis.

Barinis stalas gerokai skiriasi nuo tradicinio pirmiausia savo aukščiu. Baro kėdės prie tokių stalų irgi privalo būti gerokai aukštesnės. Šiuo metu pagal tarptautinius baldininkų standartus – pusbario kėdės sėdimos dalies aukštis yra 65 centimetrai, o baro kėdės 75. Tokių reikalavimų laikosi visos virtuves projektuojančios firmos ir atitinkamai baro kėdžių įmonės.

Atsiradus tokiems standartiniams matmenims buvo išrastas ir universalesnis, labai sumanus variantas – pakeliamos/ reguliuojamos baro kėdės. Jų sėdimoji dalis gali būti nuleista žemiau arba kaip tik maksimaliai pakelta, kartais priklausausomai nuo konkretaus modelio net iki ~80 cm.

Patogus dalykas ir tai, kad tokia kėdė ne tik gali didėti, bet ir mažėja iki beveik paprastos kėdės aukščio.

Modernios baro kėdės dažniausiai krenta į akis dėl savo išgryninto minimalizmo, o klasikinio stiliaus kėdės gali būti pritaikytos net ir aristokratiško tipo interjeruose.

Daugelio baro kėdžių kojelės būna blizgios/ chrominės. Tai neatsitiktinis dizainerių pasirinkimas, juk chromas dera ir „draugauja“ su beveik kiekviena medžiaga ir spalva interjere. Pačių sėdimųjų dalių – kiautų pasirinkimas gana platus. Tokia pati didelė ir siūloma splavinė gama.

Skaityti straipsnį “Baro kėdžių naujovės” »