paskolos skaiciuokle

Paskolos

Paskolos

Paskolos

Ketvirtadienį paskolos temos buvo aptarinėjamos kiek netradicinėje erdvėje. Mat visose šalies mokyklose vasario mėnesį vyko keistas konkursas, kurio metu vaikai rašė apie tai, kokią reikšmę žmogaus gyvenime reiškia paskolos, ir ką galima naudingo už šiuos pinigus padaryti.

Tarp laureatų – ir svetimtaučių

Iš viso konkurse „Paskolos – mūsų ateitis“ dalyvavo per dešimt tūkstančių raštingų šalies moksleivių. Didžiausias aktyvumas pastebėtas mažesnėse mokyklose, provincijose. Rašinių konkurso “Paskolos – mūsų ateitis“ koordinatorė Vita sako, kad tokio dalyvių antplūdžio nesitikėjo.

„Šis konkursas yra rengiamas pirmus metus Lietuvoje, tačiau mes naudojomės sėkminga užsienio patirtimi. Tokio rašinio modelis taikomas daugelyje gerai gyvenančių, ekonomiškai stiprių šalių Vakarų Europoje. Vienas iš konkurso tikslų – tai ugdyti moksleivių finansinį raštingumą, leisti jiems žinoti, kas yra paskolos skaiciuokle, kuo skiriasi makleris nuo brokerio, kokias paslaugas teikia kredituojančios institucijos.

Pastebėjome, kad konkurso metu niekas nenorėjo rašyti apie paskolos su uzstatu potemes – galbūt moksleiviams tai pasirodė pernelyg sudėtinga. O gal tai rodo lengvų žmonių lengvabūdiškumą. Mus labai nustebino, kad tarp dalyvavusių, nemažą aktyvumą parodė ir tie žmonės, kurie nekalba lietuvių kalba kaip gimtąja. Jie dažniausiai rašė apie paskolos bustui sąlygas ir jų variacijas. Tikriausiai dėl to, kad visi emigrantai Lietuvoje susiduria su problema – noru gyventi nuosavoje vietoje, kurios už savus pinigus negali nusipirkti“, – konkurso eigą komentavo koordinatorė Vita.

Skaityti straipsnį “Paskolos” »