pomidorai

Įvairūs etikečių sprendimai

Svarbiausios įmonės Gipako specializacijos sritys – lipnios etiketės, lipdukų gamyba. Mes išskirtiniai visame Pabaltyje tuo, kad naujame tik naujausiųjų technologijų įrankius. 2012 metais įmonė įsigijo naują įrangą – modernią ruloninę lipnaus popieriaus ir lipnių etikečių gamybos liniją, leidžiančią išspausdinti iki 3 milijonų kvadratinių lipnaus popieriaus per mėnesį.

lipnios etiketesGIPAKO kompanija – tai išskirtinė komanda, lipdukų gamybai naudojanti pačią moderniausią techniką ir įrenginius. Lipdukai, etikečių gamyba, įvarios lipnios etiketės – tai mūsų gamybos sritis. Ruošiame lipnias etiketes, jas galime pagaminti ir atspausdinti rulonuose arba lapuose. Taip pat prekiaujame ir ruošiame įvairias lipnias medžiagas. Tokias kaip:

Skaityti straipsnį “Įvairūs etikečių sprendimai” »

Pomidorų sodinimas

Pomidorai – vienos populiariausių vasaros daržovių. Tačiau norintiems juos užsiauginti prireiks nemažai žinių. Pomidorus galima sodinti į atvirą lysvę, tačiau tai daryti reikėtų ne anksčiau nei paskutinėmis gegužės dienomis – birželio pradžioje. Kaip žinia, pašalas iš žemės išeina gana vėlai, gegužę dar pasitaiko šalnų, tad skubintis su pomidorų sodinimu nereikėtų. Pomidorų sodinimas prasideda nuo kruopštaus lysvės paruošimo. Norint, kad pomidorai gerai augtų ir vešėtų, reikėtų vengti dirvos, kurioje prieš tai augo bulvės. Pomidorams netinkamas rūgštus dirvožemis, taigi juos sodinti patartina ten, kur prieš tai augę augalai buvo tręšti pelenais, kalkėmis arba dideliu komposto kiekiu. Taip pat ir augančius pomidorus galima tręšti pelenais, kitomis specialiomis daržovių trąšomis.

Pomidorų sodinimas

Pomidorų sodinimas

Tačiau tręšti jų nėra būtina, o jei ir tręšiama, tai pakaks daryti tik pirmąjį augimo – tai yra birželio mėnesį. Pomidorų sodinimas reikalauja specialios dirvos – žemė, kurioje augs pomidorai, turėtų būti kruopščiai ravima, nes piktžolės trukdys augalams augti ir jie negaus pakankamai saulės šilumos. Ką tik pasodintus pomidorus reikia laistyti ne po daug, tačiau dažnai, bent kelis kartus per parą. Kai žemė pernelyg išsausėja, ima pūti dar žali pomidorų vaisiai, todėl jai išsausėti nereikėtų leisti. Paūgėjusius pomidorų krūmelius patartina laistyti maždaug puse litro pastovėjusio, sušilusio vandens. Kad vanduo nenutekėtų, patariama užbarstyti šiek tiek žemių.

Skaityti straipsnį “Pomidorų sodinimas” »

Anglų lietuvių vertimas

Daugumai žmonių neretai tenka pakliūti tarp kalnų popierių, žadančių arba daugybę kančios valandų, arba malonumu kvepiantį darbą. Kai kuriais atvejais dokumentai ir kita informacija būna parašyta svetima kalba. Niekas nepaneigs, jog glaudžiausias ryšys jaučiamas su angliškais sakiniais bei frazėmis.

Anglų lietuvių vertimas

Anglų lietuvių vertimas

Kaip sakoma, jei yra paklausa, atsiras ir pasiūla. Taigi ir minėtoji kalba nelieka vieniša. Įkurta visokiausių biurų, kurių pagrindinė sritis – anglų lietuvių vertimas. Vienos įstaigos siūlo paslaugas, apimančias ne vieną kalbą. Skiriasi ir pats vertimo pobūdis. Na, bet anglų lietuvių vertimas išlieka populiariausias. Iš šio teiginio nesunku suformuoti nuomonę, kad šios paslaugos (palyginti su vertimu iš(į) kitokių(as) kalbų(as)) yra gerokai labiau ištobulėjusios ir kokybiškesnės. Natūralu, jog nejučia klausiama, ar anglų lietuvių vertimas iš tiesų yra pats kokybiškiausias.

Ką galima atsakyti į šį klausimą? Ar anglų lietuvių vertimas Lietuvoje atliekamas patikimiau nei, pavyzdžiui, italų-lietuvių? Tikriausiai daugelis pasakytų, kad tai puiki tema diskusijoms, tad ir atsakymų atrandama įvairių. Aišku ir tai, jog vienos nuomonės pasižymi objektyvumu, o kitos, deja, subjektyvumu. Be to, kiekvienas giria savą prekę. Biuras, kurio pagrindinė kryptis anglų lietuvių vertimas, galbūt jaučiasi viršesnis prieš kitus, tačiau šitoks palyginimas profesionalams netinka.

Kadangi paminėti profesionalai, yra už ko užsikabinti, jei norima gauti išvadą apie anglų lietuvių vertimą. Turbūt vienareikšmiškai galima teigti, jog kokybiškas paslaugas teikianti įstaiga, turinti savo veiklai atsidavusius darbuotojus, reikiamą tekstą išvers be jokių skrupulų. Taigi kokybiškas vertimas matomas iš tolo. Visiškai nesvarbu, kokio dydžio yra vertimo biuras, taip pat nesvarbu, kiek jame žmonių dirba ir kokias kalbas jie moka. Jei pagrindinis darbo kriterijus ir požymis – profesionali kokybė, vertimas bet kokiu atveju džiugins nepriekaištingumu.