www smpraktika lt

Medinių grindų pasirinkimas – kas praktiška, o kas gražu?

Medinės grindys vertinamos dėl išskirtinės kokybės, natūralumo ir nepriekaištingos estetikos. Atsižvelgiant į augančius pirkėjų poreikius, medinių grindų pasirinkimas atitinka išrankiausiųjų poreikius. Tiesa, priimti konkretų sprendimą nėra taip paprasta, kaip gali pasirodyti iš pirmo žvilgsnio. Visų pirma, turite žinoti skiriamuosius grindų bruožus ir nepamiršti įvertinti gyvenamosios aplinkos stiliaus bei praktiškumo reikalavimų.

Elegancija ir šiluma

Medinių grindų pasirinkimasMedinės grindys visuomet atrodo jaukiai ir elegantiškai, be to, jos suteikia natūralios šilumos – jomis bus malonu vaikščioti basomis net ir šaltą dieną. Galiausiai, grindų spalva, dizainas, apdaila atlieka svarbų vaidmenį kuriant interjerą, kadangi tampa esminiu fonu ne tik visiems patalpoje esantiems baldams, bet ir vizualiai keičia pačią erdvę, pvz., mažai patalpai rekomenduojamos šviesesnių spalvų grindys, kurios optiškai išdidins kambarį, o erdvus būstas puikiai atrodys su tamsiomis medinėmis grindimis, kurios suteiks elegancijos ir sumažins gyvenamosios erdvės plotą.

Medinių grindų priežiūra

Rinkdamiesi jūsų lūkesčius atitinkančią grindų dangą, neturėtumėte apsiriboti vien estetiniais sprendimais. Primename, kad medžio danga yra gan brangus pasirinkimas, reikalaujantis reguliarios grindų priežiūros, todėl visų pirma gerai pagalvokite, ar galėsite šiam pirkiniui skirti pakankamai laiko ir investicijų. Nesirinkite medinių grindų itin dažnai lankomoms vietoms, pvz., komerciniam biurui ar sodo nameliui, kadangi dėl intensyvaus naudojimo tokia danga greitai susidėvės ir praras pirminę savo išvaizdą (medines grindis būtina apsaugoti nuo vaikščiojimo aukštakulniais bateliais, nuo augintinių nagų, purvo ir drėgmės).

Skaityti straipsnį “Medinių grindų pasirinkimas – kas praktiška, o kas gražu?” »

NT projektai Vilniuje – ką renkasi pirkėjai?

NT VilniusNekilnojamojo turto rinka – sparčiai besivystanti sritis. Ypatingo pirkėjų dėmesio sulaukia nauji NT projektai sostinėje. Tiesa, vieni daugiabučiai vertinami palankiau, kiti sulaukia mažesnio dėmesio. Ekspertai teigia, kad bene svarbiausią vaidmenį čia atlieka gyvenamasis mikrorajonas, pvz., NT projektai Naujamiestyje realizuoti struktūriškai patogioje miesto zonoje, iš kurios nesunkiai pasiekiamas Vingio parkas ir Vilniaus senamiestis, šalia daugiabučių yra patogiai išplanuotos viešojo susisiekimo stotelės, aplink – daug lankytinų vietų, pvz., kino teatras, sporto klubas, įvairios kavinės, barai, didieji prekybos centrai.

Gyvenimas centre ar užmiestyje?

Sostinės gyventojai vertina pulsuojantį miesto ritmą ir niekada nemiegančias gatves, tuo pačiu nepamiršdami privatumo ir tylos. Šiuo atžvilgiu minėtasis Naujamiestis taip pat turi neginčijamų privalumų – daugiabučiai įkurti kiek atokiau didžiųjų miesto gatvių, o ramios pasivaikščiojimų zonos, vidinis kiemas, tyli ir rami aplinka leidžia mėgautis maloniu laisvalaikiu su šeima ir artimaisiais. Pageidaujantys maksimalios tylos ir ramybės paprastai renkasi daugiabučių projektus ar nuosavus namus, esančius toliau nuo miesto. Vis dėlto, gyvenimas užmiestyje daugeliui šeimų atrodo nepatogus – visų pirma, sunkėja susisiekimas su svarbiausiais miesto objektais, darboviete, vaikų mokyklomis ar darželiais. Be to, Vilnius garsėja gana didelėmis transporto spūstimis piko metu, todėl kelionė per miestą gali pareikalauti didelės kantrybės.

Kai atrodo šiuolaikiniai nekilnojamojo turto projektai?

Skaityti straipsnį “NT projektai Vilniuje – ką renkasi pirkėjai?” »

Senuose namuose radome lobius

Senų namų sutvarkymasKai mūsų man and van London atvažiavo ir susikrovė mūsų daiktus, pagaliau pajudėjome į tą seną namą. Manau, kad dažniausiai man with a van East London perkrausto žmones iš madingų vietų į kitus stilingus naujus butus. Bet mums Londone dar nesiseka gyventi taip gerai, todėl kraustytis dažnai tenka ir į pačius keisčiausius butus, būstus, apartamentus. Taigi, štai tokioje puikioje vietoje ir atsidūriau tada, kai persivežiau savo krūvas daiktų. Tačiau kas įdomiausia – ten radome tame name labai daug neiškraustytų spintų, rūsių ir daug turtų. Ko ten radom?

Ką radom spintose

Mums dabartiniai šeimininkai sakė, kad seniau čia gyveno Alzhaimeriu sirgęs vienas labai senas advokatas. Su jais juokauti nereikia, jeigu sako, kad negalima liesti daiktų, tai ir nelieti. Kitaip dar nuteis už ką nors teisme. Taigi, kol jis gyvas buvo, visos jo sukauptos per gyvenimą kolekcijos taip ir liko pas jį bute. Vėliau, po mirties, matyt vaikamsnebuvo išvis svarbu, ką daryti su tomis kolekcijomis, tai paliko viską tiesiog taip, kad žmonės galėtų, kai norės, kas norės, patys susirinkti patikusius daiktus. Kalbu apie tuos žmones, kurie tiesiog gyveno čia seniau prieš mus. O gal tai mes turėtume būti tie, kuriems metas kažką tokio išmokti daryti, kaip kad iškraustyti kitų žmonių daiktus.

Skaityti straipsnį “Senuose namuose radome lobius” »

Namo nuoma Londone – viena geriausių galimybių

Namas Londone nuomaiNusprendę kurį laiką apsistoti Londone neretai pasvarsto, kokia galimybė galėtų būti palankiausia: kambario, buto ar namo nuoma. Pastarasis variantas šiandien tampa vis populiaresniu, ir tokia galimybė gali puikiai pasiteisinti iš tiesų dažnais atvejais. Ieškant tinkamiausio nuomos pasiūlymo galima pasinaudoti paieškos sistema, ir raktiniai žodžiai rent house london tikrai gali pagreitinti paiešką.

Galite būti tikri, kad namo nuomos pasiūlymų rasite iš tiesų nemažai, tad galėsite rinktis iš daugybės įvairių skelbimų. Neretais atvejais yra tikimasi susirasti namą gana patogioje vietoje – juk visada yra tikimasi, kad kelionė į darbą netruks labai ilgai. Jei jau esate susiradę darbą Londone, tokiu atveju paskaičiuokite, kiek preliminariai laiko užtruktumėte keliaudami į darbą, ir tai galės padėti paprasčiau nuspręsti, ar tam tikra gyvenamoji vieta galėtų būti puikiu pasirinkimu.

Ieškant tinkamiausio nuomos pasiūlymo neretai palanku susirasti tam tikrus skelbimų portalus, ir tai padaryti bus galima pakankamai greitai, jei naudositės paieškos sistema: žodžiai adult ads london leis jums pakankamai greitai rasti tai, ko ieškote, ir galėsite rinktis iš gausaus įvairių nuomos pasiūlymų.

Skaityti straipsnį “Namo nuoma Londone – viena geriausių galimybių” »

Kaip išsirinkti grafikos dizainerį?

Grafinis dizainasTurintys tam tikrą verslą ar dar tik planuojantys užsiimti verslu turi pasirūpinti daugybe įvairių dalykų, ir kuriant internetinį puslapį, logotipą ar vizitines korteles neretais atvejais praverčia grafikos dizainerių teikiamos paslaugos. Specialistų šiandien galima rasti ne taip ir mažai, tačiau gana dažnais atvejais yla klausimas, kaip galima būtų pradėti paiešką, ir vienas geriausių pasirinkimų – pasinaudoti internetine paieška pagal tam tikrus raktinius žodžius, pavyzdžiui, graphic designer needed. Tikėtina, kad rasite ne taip ir mažai specialistų, kurie teikia tokias paslaugas, ir beliks tik pasirinkti, koks dizaineris galėtų geriausiai pateisinti lūkesčius.

Neretais atvejais yra tikimasi, kad teikiamų paslaugų kaina nebus labai didelė, ir visada yra galima palyginti, kiek tai kainuotų, jei pasirinktumėte vieną ar kitą dizainerį. Nemažai jų turi savo internetines svetaines, ir jose tikrai galėsite rasti informacijos, kiek galėtų kainuoti viena ar kita paslauga.

Taip pat galima pasiskaityti klientų atsiliepimus – iš tiesų neretai tai gali padėti nuspręsti, koks specialistas tikrai galėtų pateisinti lūkesčius. Lankantis įvairiuose specializuotuose forumuose tikrai galėsite rasti pakankamai nemažai patarimų, kokią bendrovę vertėtų pasirinkti, ir tai gali padėti pasirinkti patį tinkamiausią variantą.

Skaityti straipsnį “Kaip išsirinkti grafikos dizainerį?” »

Automobilių supirkimas

Superka automobiliusNe visada geriausias sprendimas yra remontuoti seną transporto priemonę. Daugeliu atveju daugiau išlošite, jei ją parduosite. Neverta automobilį, kurio remontas brangiai kainuoja arba, kuris yra jau senas laikyti kieme ar garaže. Automobilių supirkimas siūlomas daugelio įmonių Lietuvoje. Galite savo transporto priemonę parduoti brangiau, nei tikitės. Supirkėjams tereikia pasiskambinti ir pateikti informaciją, kuri reikalinga, apie savo automobilį. Telefonu kainą jums, greičiausiai, bus pateikta tik plerimenari, kadangi sunku įvertinti, kol transporto priemonės pirkėjas nemato „gyvos“. Auto supirkimas, daugeliu atveju, gali būti geriausia išeitis. Norėdami parduoti savo automobilį užsukite į supirkimas.eu. Čia galite savo transporto priemonę pasiūlyti ne vienam supirkėjui. Galėsite rinktis, kam parduoti, kuris jums gali pasiūlyti geriausią kainą. Jums reikės nurodyti būtiną informaciją, supirkėjams svarbu automobilio markė, modelis, metai , kada buvo pagaminta. Reikia nurodyti darbinį tūrį, kokia pavarų dėžė (mechaninė, automatinė, pusiau automatinė). Supirkėjams svarbu yra tai, kokio kuro tipą naudoja transporto priemonė, nuo to gali priklausyti kaina. Nurodykite ar yra techninė apžiūra, nepamirškite nurodyti, kiek durų yra automobilyje. Galite įdėti transporto priemonės nuotraukas, taip supirkėjui bus lengviau pateikti siūlomą kainą. Jei turite papildomų komentarų, juos, taip pat, galite nurodyti. Čia galite parašyti automobilio defektus arba teigiamas savybes. Auto supirkėjams yra svarbus miestas, kadangi jūsų siūlomą transporto priemonę reikės apžiūrėti. Daugelis atvyksta patys pasiimti, jums tuo nereikės rūpintis. Supirkėjai gali nupirkti ne tik važiuojančius automobilius, jei jūsų transporto priemonė stovi ir nejuda iš vietos, tokią, taip pat, galite parduoti. Nepamirškite nurodyti savo kontaktų, būtina pateikti vardą, pavardę, telefono numerį, elektroninio pašto adresą.

Skaityti straipsnį “Automobilių supirkimas” »

UAB Paltaja siūlo granulinius katilus

granuliniai katilaiGranuliniai katilai šiandieną dažnai pasirenkami. Jie puikiai tinka patalpų apšildymui. Tai ekonomiškas apšildymo būdas. Galima pasirinkti įvairius granulinius katilus. Siūloma ne vieno gamintojo produkcija. Kiekvienas nori turėti šiltus ir jaukius namus. Apšildymas yra būtinas šaltuoju metų laiku. Katilai (granuliniai) pasižymi paprastumu, jais patogu naudotis. Puikiai tinka tiems namų šeimininkams, kurie neturi laiko. Jums nereikės granulinio katilo prisiminti kas dieną, kadangi nebūtina paduoti kuro. Kuro (granulių) kiekis dozuojamas savarankiškai. Tai vena iš priežasčių, del ko verta rinktis tokią šildymo įrangą. Dauguma katilų veikia automatizuotai. Dauguma namų šeiminikų keičia kieto kuro katilus į granulinius. Jie įgyja vis daugiau populiarumo. Nusprendus įsirengti granulinį katilą, jam reikėtų skirti maždaug apie 2-3 kvadratinius metrus patalpos (katilinės) ploto. Lyginant su kitais šildymo įrenginiais, vietos prireiks nedaug. Granulinių katilų konstrukcijų yra didelė įvaorovė. Kiekvienas gali rasti sau tinkamą. Jei sunku pasirinkti, visada galite pasitarti su pardavėjais. Savrbu aiškiai išdėstyti poreikius. Esant granulių talpai per mažai, galite ją padidinti, į tai reikėtų atsižvelgti. Nepamirškite to, jei rekonstruojate patalpas ar projektuojate. Svarbu, kad granulinis katilas gerai atliktų savo funkcijas. Jas pagerinti gali akumuliacinė talpa. Mažiau prireiks kuro, mažesnė oro tarša. Kiekvienas šiandieną stengiasi saugoti gamtą, kaip įmanoma, mažiau jai kenkti. Akumulkiacinė talpa leis apšildyti nedidelės kvadratūros patalpas. Mažo galingumo katilo galite nesurasti, kadangi jie gali būti negaminami. Kiek kainuoja granuliniai katilai Granulinių katilų kaina priklauso nuo gamintojo. Paprastai garsių gamintojų produkcija kainuoja daugiau, bet ir kokybė įprastai būna geresnė. Komplektacija, taip pat, turi įtakos kainai. Vieni ieško pigesnių įrenginių, o kiti pasirengę mokėti brangiau, kad įsigytų kokybišką. Granuliniai katilai kainuoja maždaug nuo 10000 litų. Kurą rekomenduojama naudoti kokybišką, taip įranga dirbs geriau ir bus ilgaamžiškesnė. Medienos granulių kaina (kurios yra kokybiškos) maždaug nuo penkių šimtų litų. Už tokią sumą (500 litų) galima įsigyti toną. Nereikėtų taupyti renkantis granulinį katilą. Įsigijus pigiau kainuojantį jūsų namo apšildymo kaštai gali būti didesni. Kiekvienas nori, kad įrenginio nereikėtų remontuoti ir kad jis atliktų nepriekaištingai funkcijas, kaip įmanoma, ilgesnį laiką. Pigiau kainuojantiems katilams kurenti gali prireikti daugiau ar brangesnio kuro, suprantama, jog vargu ar pavyks sutaupyti. Brangiau kainuojančius katilus galite įsigyti pigiau vykstančių akcijų metu, išpardavimų metu. Nusprendus įsigyti granulinį katilą galite peržvelgti kelių pardavėjų pasiūlymus ir palyginti kainas.

Keltai – patogi transporto priemonė

Atėjus vasarai vis dažniau apsvarstoma apie įvairias keliones į užsienį, ir gana dažnai iškyla klausimas, kokią transporto priemonę pasirinkti. Galimybės nėra tokios mažos, todėl gali būti pasirenkami lengvieji automobiliai, traukiniai, lėktuvai, autobusai ir keltai. Pastaroji transporto priemonė tampa vis populiaresnė, nes turi ne taip ir mažai privalumų. Taigi, kodėl verta keliauti būtent keltu?

keltaiVisų pirma, patogiausia yra tai, kad su savimi galite pasiimti lengvąjį automobilį, ir nuvykus į užsienį nebeteks rūpintis, kur išsinuomoti transporto priemonę ar kaip nukeliauti autobusu į tam tikrą vietą. Nuosavu automobiliu galėsite nukeliauti ir į viešbutį, ir į kitas jums reikalingas vietas, taigi, tai galėsite padaryti be jokio vargo.

Taip pat ne ką mažiau svarbu ir tai, kad keltai į tam tikras šalis kursuoja šešias ar net septynias dienas per savaitę, todėl visai nesunkiai galėsite išsirinkti tinkamiausią kelionės datą. Keltų bilietai gali būti tiesiog internetu, taigi, tai iš tiesų labai patogu.

Pasirinkusiems kelionę keltu netenka rūpintis, kur palikti savo augintinį, nes jį galima tiesiog pasiimti į kelionę. Žinoma, kad tai galėtumėte padaryti, reikės išpildyti tam tikras keliavimo su augintiniu sąlygas, tačiau tą padaryti tikrai nebus sunku.

Dar vienas kelionių keltu privalumas yra tai, kad bagažo svoris nėra ribojamas, o kartais tai tikrai labai svarbu. Galėsite pasiimti tiek daiktų, kiek jų jums gali prireikti kelionės metu, ir tai užtikrins, kad kelionės laikas jums tikrai neprailgs.

Nors kartais manoma, kad toks pasirinkimas nėra pas geriausias, nes kelionė bus gana ilga, tačiau dėl to jaudintis tikrai neverta – juk su savimi galėsite pasiimti knygų, stalo žaidimų, o taip pat ir nešiojamą kompiuterį. Kelionės metu galėsite užsiimti mėgstama veikla ir galite būti tikri, kad jūsų kelionė neprailgs.

Taigi, kelionės keltu turi tikrai nemažai privalumų, todėl nėra nieko stebėtino, kad toks keliavimo būdas tampa vis populiaresnis. Galite būti tikri, kad kelionės metu jausitės patogiai, ir nė nepastebėsite, kai kelionės tikslas jau bus pasiektas.

Kodėl reikia pasirūpinti kokybiška spyna?

Net pačios saugiausios durys neatliks savo funkcijos, jei jose bus sumontuotos prastos spynos. Žmonės dažniausiai daug dėmesio skiria durims, ypatingai rinkdamiesi buto ar individualaus namo lauko duris, kelia joms aukštus reikalavimus. Tačiau neretai pasitaiko, kad sumokėję milžiniškas sumas už saugias, tvirtas duris, žmonės pamiršta kitą, saugumo požiūriu net svarbesnį už pačias duris elementą, – spyną. Nusipirkę brangias lauko duris, pirkėjai spynai nekelia didelių reikalavimų, nors būtent spyna yra saugumo garantas.

spynosJei perkate duris iš specializuotos parduotuvės ir duryse jau įmontuota spyna – tada ji bus kokybiška ir gera. Tačiau jei perkate duris be spynos – tikslinga nepagailėti pinigų gerai ir brangesnei spynai, kurios kokybiškas spynos cilindras. Nes tam, kad Jūsų namai būtų apsaugoti nuo įsilaužėlių, svarbu kokybiška ir saugumui keliamus reikalavimus atitinkanti spyna, kurią būtų sunku išlaužti ar atrakinti, neturint rakto.

Spynų įvairovė

Spynos durims – tiek lauko, tiek vidaus – stebina įvairove, tačiau tai labai gerai, nes kiekvienas klientas, pagal savo poreikius, randa rinkoje, kas jam reikalingiausia. Vienos populiariausių spynos durims – itališko tipo, didelės durų spynos, užtikrinančios aukščiausio lygmens saugumą. Šios spynos turi net penkis kaiščius, kuriuos labai sunku nupjauti ir beveik neįmanoma nulaužti. Kitas variantas – skandinaviško tipo spynos. Tai daugiau senesnėse duryse esančios spynos su spragtuku bei papildomu užraktu. Pastarosios spynos turi ,,užsuktuką“ iš vidinės durų pusės, tad įėjus namo nereikia rakinti durų raktu, pakanka pasukti užraktą.

Ne mažiau svarbios nei namų yra garažo spynos. Dažniausiai garažuose naudojamos pakabinamos spynos. Šias spynas taip pat reikia rinktis kokybiškas: tam, kad būtų sunkiausia jas nupjauti, nulaužti ir pan., bei tam, kad drėgnas oras ir šaltis neigiamai nepaveiktų spynos mechanizmų.

Nors, kalbant apie spynas, daugiau minimos gyvenamosios ar darbo erdvės, visgi spynos naudojamos ir kitais tikslais. Pavyzdžiui, dviračių spynos. Dviračio, skirtingai nei automobilio, neįmanoma užrakinti, kad jo niekas nepavogtų ir nenuvažiuotų. Todėl yra specialiai dviračiams pritaikytos spynos. Spynos dviračiams gali būti grandininės, sulankstomos, U formos, trosas.

Besirenkantiems spynas, ieškantiems pigesnio varianto už gerą kokybę, reikia priminti, kad spynų, priešingai nei daugelio kitų dalykų, kainos skirtinguose miestuose nesiskiria. Spynos Vilniuje, spynos Kaune ar spynos Utenoje kainuos beveik tiek pat (skirtumas gali būti labai nežymus).

Padidinto saugumo spynos

Vienos populiariausių padidinto saugumo spynų – Abloy spynos. Šių spynų principas – spynos liežuvėlis yra valdomas raktą pasukant 360 laipsnių kampu. Pats liežuvėlis yra sudarytas iš skirtingo kietumo plokštelių, o pačios spynos korpusas padengtas kietmetalio plokštele, apsaugančia visą spynos korpusą nuo pragręžimo.

Mikroautobusų nuoma: klausimai ir atsakymai

Mikroautobusų nuoma praverčia tikrai dažnais atvejais, tačiau prireikus į vieną transporto priemonę sutalpinti didesnį keleivių kiekį, apie mikroautobusų nuomą pasvarstoma tikrai ne visada. Taip gana dažnai nutinka vien dėl informacijos stokos, nes ne visiems yra žinoma, kaip galima būtų išsinuomoti mikroautobusą. Taigi, kaip viskas vyksta, ir kokių klausimų apie mikroautobusų nuomą iškyla dažniausiai?

Mikroautobusų nuomaGana dažnai manoma, kad nuomotis mikroautobusą yra pernelyg brangu, ir šios minties atsisakoma net nepasidomėjus. Vis dėlto, nuomotis mikroautobusą paprastai kainuoja pigiau nei du lengvuosius automobilius, be to, reikalingas tik vienas vairuotojas. Sunku pasakyti, kokia galėtų būti tiksli mikroautobusų nuomos kaina, nes tai priklauso ir nuo paslaugos tiekėjų nustatytų tarifų, ir nuo paties mikroautobuso modeliu. Visada galima pasidomėti dėl siūlomų mikroautobusų kainos ir išsirinkti sau palankiausią variantą.

Taip pat kartais manoma, kad nuomos sąlygos yra pernelyg sudėtingos, tačiau ir tame tiesos nėra daug. Nuomojantis mikroautobusą dažniausiai tenka jį iš anksto rezervuoti, susimokėti užstatą ir nuomos kainą, o taip pat ir pasirašyti sutartį. Visa tai tikrai neturėtų kelti nepatogumų, nes visi formalumai sutvarkomi tikrai labai greitai.

Skaityti straipsnį “Mikroautobusų nuoma: klausimai ir atsakymai” »