yhs 1

Energetinio naudingumo sertifikatas

Energetinio naudingumo sertifikatas nurodo, kokios šilumos sąnaudos apšildyti pastato kvadratinį metrą. Energetinis naudingumas žymimas klasėmis, kurios parodo, kiek ekonomiškas tam tikro pastato apšildymas. šios klasės paprastai žymimos raidėmis nuo A iki G. A raidė parodo, kad energetinis naudingumas yra labai aukštas, ir apšildyti būstą reikalingos visai nedidelės energijos sąnaudos.

Energetinio naudingumo sertifikatasŠis sertifikatas gali padėti parduoti namą brangiau, nes kiekvienam potencialiam namo pirkėjui rūpi ne tik paties būsto kaina, bet ir kiek kainuos jo apšildymas. Kadangi mūsų šalyje dažniausiai vyrauja gana vėsūs orai, šildymas reikalingas ne tik žiemą, bet ir rudenį bei pavasarį. Dėl šios priežasties norima, kad apšildant būstą būtų sunaudojamas kuo mažesnis energijos kiekis, taigi, būtų išleidžiama tam mažiau pinigų.

Skaityti straipsnį “Energetinio naudingumo sertifikatas” »

Traktoriai ir jų stiklų keitimas

Šiame technologijų amžiuje viskas tapo modernu. Ne išimtis ir žemės ūkis. Dar niekuomet ankščiau ūkininkauti nebuvo taip paprasta kaip dabar. Juk įvairiausios technikos dėka ūkio darbai nudirbami greitai ir mechaniškai. O tokia žemės ūkio technika, kaip traktorius tapo viena reikalingiausių technikos priemonių, be kurios neapsieina nei vienas ūkininkas. Juk tokie darbai kaip sėjimas, derliaus nuėmimas ar arimas tapo neįsivaizduojamas be traktoriaus pagalbos.

traktoriaus nuomaTad jei jums prireikė traktoriaus, naudotis jo teikiamais privalumais galite keliais būdais. Pirmiausia galite jį nusipirkti, tačiau kaip bebūtų gaila ši transporto priemonė kainuoja išties nemažai. Todėl ją įsigyti gali tikrai ne kiekvienas. Žinoma galite nusipirkti dėvėtą traktorių, tačiau tokiu būdų rizikuojate, kad jis bus prastos kokybės ar gendantis. Tad puiki išeitis yra traktoriaus nuoma. Traktoriaus nuoma yra ne tik puikus būdas leidžiantis sutaupyti, tačiau pasirinkus šį būdą, busite tikri, kad darbo metu jis veiks nepriekaištingai. Juk nuomodamas traktorių, jo savininkas privalo pasirūpinti kokybišku traktoriaus veikimu. Traktoriaus nuoma labai tinka tuo atveju, kai nesenai pradėjote ūkininkauti, arba jums traktoriaus reikia keletą kartų per metus. Tokiu atveju naujo traktoriaus pirkimas būtų didelė klaida. Nepamirškite, kad įsigijus traktorių ji reikės prižiūrėti bei sudaryti sąlygas jo laikymui. Būkite tikri, kad traktoriaus laikymas lauko sąlygomis, neabejotinai sugadins net ir pati geriausią traktorių.

Skaityti straipsnį “Traktoriai ir jų stiklų keitimas” »