zemes matavimai straipsniai

Kadastriniai matavimai

Žemė yra nekilnojamasis, kuris skirstomas į tam tikras dalis vadinamas sklypais. Kiekvienas sklypas turi savo ribas, ploto ir kadastro duomenis bei yra registruojamas specialiame duomenų bazėje, kuri paprasčiau yra vadinama nekilnojamojo turto kadastro žemėlapiu. Geodeziniai matavimai  yra svarbus tuo, kad padeda paprasčiau įgyvendinti nuosavybės teises. Tai tarsi žemės nuosavybės garantas ateičiai.

geodeziniai matavimaiPaprastai geodeziniai matavimai atliekami norint sujungti, padalinti ar parduoti turimą sklypą. Tačiau prieš pradedant darbus neužtenka vien susirasti įmonę teikiančią matavimo paslaugas ar matininką. Prieš pradedant matavimo darbus jūsų sklypas turi atitikti tam tikrus reikalavimus. Pirmiausia jums reikės pateikti dokumentą įrodantį žemės sklypo nuosavybės teisę, paprastai tai  yra žemės sklypo įsigijimo dokumentas. Taip pat žemės sklypo registraciją patvirtinantis teisinis dokumentas bei pirminis arba detalusis sklypo planas.

Turint šiuos dokumentus bus galima pradėti sklypo geodezinius matavimus. Atkreipkite dėmesį, kad kadastriniai matavimai yra tie patys geodeziniai matavimui. Tačiau kadastriniai matavimai suprantami, kaip pats sklypo matavimo veiksmas, o į geodezinių matavimų sąvoką įeina visas geodezijos procesas nuo matavimo iki sklypo registracijos kadastro žemėlapyje.

Skaityti straipsnį “Kadastriniai matavimai” »