zidinio irengimas

Saugus židinio ir dūmtraukio įrengimas

Jau nuo 2006m., įsigaliojus privalomajam naujų pastatų energetiniam sertifikavimui, atsirado daugiau galimybių įvertinti perkamo pastato būklę bei išsamiau susipažinti, o taip pat ir susirinkti daugiau informacijos, apie pastato konstrukcijų apšiltinimo medžiagas, šildymo sistemas, jų šiluminį naudingumą bei tinkamumą vienam ar kitam pastato tipui.

zidiniaiLietuvos Nacionalinės dūmtraukių ir židinių montuotojų asociacijos pastangomis keičiamos bei  tobulinamos taisyklės ir reglamentai, lemiantys teisingą ir saugų šildymo sistemų : dūmtraukių, dūmtakių, šildymo katilų, židinių, kieto kuro krosnelių, koklinių bei tinkuotų krosnių ir  viryklių įrengimą.

Šiuos reglamentus būtina keisti, norint standartizuoti bei įteisinti saugų ir teisingą dūmtraukių bei židinių statymo metodiką, užtikrinti, kad Lietuvoje galiotų atitinkami reglamentai, kurie apsaugotų pačius gyvenamųjų namų savininkus nuo pavojingai ir nesaugiai atliktų statybos darbų, nuo netinkamų montavimo medžiagų, kurios, naudojamos ne pagal paskirtį, dažnai neatsižvelgiant į degumo klases, gali sukelti gaisrą.

Norint rekonstruoti seną mūrinį dūmtraukį galima į jį sumontuoti nerūdijančio plieno įdėklą, atitinkantį šildymo sistemos tipą bei apsaugantį nuo dūmų ar ugnies įsiskverbimo pro senojo kamino plyšius.

Būtina atkreipti dėmesį į dokumentus – visos detalės, naudojamos kamino įdėklo konstravimui turi būti sertifikuotos. Taipogi naudojami ir keraminiai įdėklai, kurių tarnavimo laikas siekia net iki 30 metų – šie dūmtraukiai tikrai atsparūs suodžių gaisrams.

Dažnai namo išorinėje sienoje – ypač tai tinka modernaus stiliaus naujiems namams – įrengiami  šiltinti dvisluoksniai nerūdijančio plieno dūmtraukiai, į kuriuos pajungti židiniai ar krosnelės sudaro vieningą ir saugią namo šildymo sistemą.

Skaityti straipsnį “Saugus židinio ir dūmtraukio įrengimas” »