ziniasklaidos straipsniai

SEO straipsnių katalogai

Mieli kopijuotojai, optimizavimo paslaugų rykliai, rašytojai ir ponai verslininkai, kurie nori apie save kuo plačiau pasiskelbti, SKAITYKITE šį straipsnį, nes jis jums bus naudingas.

Norėčiau pasidalinti savo nuomone ir įžvalgomis apie lietuviškus straipsnių katalogus.

Kas yra straipsnių katalogas?

SEO straipsnių katalogaiTai interneto leidinys. Visai kaip koks Delfi ar 15min, tik daug mažesnis. Jame publikuojamos ne naujienos, o bendriniai straipsniai apie viską. Tie straipsniai menkai kam yra įdomūs, į juos patekti galima per paiešką, nes pasiklysti kataloguose itin paprasta…

Kodėl leidinys vadinamas katalogu? Žinome, kad katalogai būna elektroninėse parduotuvėse, dar yra nuorodų katalogai, bet kodėl straipsnių katalogai? Juk straipsniams priskiriamos temos? Tai iš užsienio atėjęs terminas „Article directory“. Su tradiciniu katalogu jis daug bendro neturi, tačiau kito lietuviško žodžio nėra. Straipsniai katalogizuojami pagal temas – tai pagrindinė tokio puslapio paskirtis. Dėl to jie ir vadinami straipsnių katalogais.

Esmė ta, kad juose talpinami straipsniai su nuorodomis į reklamuojamą verslą. Dažnai straipsniai būna reklaminiai, tačiau kartais visai neina suprasti, kas yra reklamuojama. Pavyzdys – šis straipsnis, kuriame nereklamuojamos jokios SEO paslaugos, joks konkretus produktas – tiesiog pateikiama informacija apie tam tikrą reiškinį. Tuo SEO straipsniai skiriasi nuo reklaminių, kur gražbyliavimas, saldus tonas ir lindimas be muilo į vieną vietą – akivaizdūs!

Lietuviški straipsnių katalogai – pagrindiniai ypatumai

Lietuviškų straipsnių katalogų yra 30-50. Kodėl tiek daug? Todėl, kad bet koks snarglys, turėdamas nenaudojamą domeną gali straipsnių katalogą pasidaryti su WordPress platforma. Nereikia nei specialių versijų ar įskiepių – tiesiog leidžiama registruotis autoriams iš šalies ir viskas – turinys publikuojamas be didelio vargo.

Lietuviški straipsnių katalogai pilni kopijuoto teksto. Šis ypatumas yra labai svarbus, nes nuo to priklauso pačio katalogo vertė. Kuo daugiau kopijuoto turinio, tuo didesni šansai susilaukti Google nemalonės, o jau esančias nuorodas į reklamuojamą verslą padaryti ne tik kad nenaudingomis, bet dar ir žalingomis, ypač aukštesnio PR puslapiams. Kaip kovoti su šiuo procesu? Yra keletas būdų – moderavimas ir tinkamas puslapio turinio pateikimas.

Skaityti straipsnį “SEO straipsnių katalogai” »