Indėliai – kurią indėlių rūšį rinktis?

Kiekviename žmogaus žingsnyje galime įžvelgti plaukiojančias pinigų sumas, kurios dažniausiai tik palengvina jo piniginę. Akį rėžiančios reklamos tik įtraukią žmogų į dar skaudesnį atsisveikinimą su savo uždirbtais pinigėliais. Tokiu atveju kyla klausimas, kaip išsaugoti tuos uždirbtus pinigus? Kaip jų užsidirbti daugiau? Atsakymas į juos – indėliai. Tai puiki galimybė jūsų pinigams saugiai gulėti banke ir už tai dar gauti palūkanų priaugintą sumelę pinigų. Skamba neįtikėtinai? Išbandykite jau dabar, nes bankai siūlo net keletą indėlių rūšių, todėl galėsite pasirinkti jums priimtiniausią variantą.

Terminuoti indėliai ir jų ypatybės

Indėliai

Indėliai ir kitos taupymo alternatyvos

Tiems, kurie tikrai žino, kad tam tikrą laiką galės pragyventi be kelių šimtų ar net tūkstančių litų, tokie indėliai yra tinkamiausias variantas, kadangi už sutarties laikymąsi yra išmokamos didesnės palūkanos nei neterminuotų indėlių. Svarbiausia žinoti tai, kad pasirinkto laikotarpio metu jūs nieko nebegalėsite daryti su investuota suma, t. y. nei papildyti, nei susigrąžinti investuotų pinigų, todėl turite labai gerai apgalvoti ar sugebėsite nustatytą laikotarpį prasiversti be tų pinigėlių. Atsižvelgdami į savo galimybes  galite investuoti net ir 1 mėnesio laikotarpiui, tokiu atveju palūkanos bus išmokamos kartu su jūsų indėliu. Tačiau pasirinkę ilgesnį laikotarpį, pvz.: 3 mėnesiai ar net vieneri metai, jums palūkanos gali būti išmokamos nebūtinai termino pabaigoje, tačiau ir kiekvieną mėnesį, tad galime sakyti, kad terminuoti indėliai – tai dar vienas mėnesinis pajamų šaltinis.

Neterminuotų indėlių privalumai

Tokie indėliai yra ypatingai patrauklūs vartotojams, kadangi yra siūloma galimybė bet kuriuo metu atsiimti savo investuotą sumą. Taip pat jūs galite bet kada papildyti savo indėlį, o tai reiškia, kad auga ir jūsų palūkanos, tačiau dažniausiai jos yra šiek tiek mažesnės nei terminuotų indėlių. Tokie indėliai nereikalauja jokio termino, todėl jūs tampate visiškai nepriklausomi nuo laiko, o tai labai patogu, jeigu netikėtai prireikė didesnės pinigų sumos. Įspėjus banką jūs ne tik atgausite savo indėlį, tačiau ir neprarasite sukauptų palūkanų!

Ką pasirinkti?

Kadangi indėlius priima visi Lietuvos bankai, jums belieka nuspręsti, kokią pinigų sumą padėsite į savo banką ir kaip ją norėsite susigrąžinti. Tiems, kurie tvirtai nusprendė taupyti tam tikrą laiko tarpą, yra siūloma rinktis terminuotą indėlį, vien dėl palūkanų. O tiems, kurie abejoja, ar sugebės apsieiti be investuotų pinigėlių nustatytą laiko tarpą, yra siūlomas neterminuotas indėlis. Terminuoto indėlio palūkanos yra šiek tiek didesnės, mat bankui yra įsipareigojama „nekišti nagų“ prie investuotų pinigų tam tikrą laiką, o tai investuotojui jau yra apribojimas, tačiau bankas už tai dosniau atsilygina nei tiems, kurie bet kuriuo metu gali sumažinti ar papildyti savo investuojamą sumą, o tai bankui nežada jokio pastovumo tiek sumos dydžio, tiek jos investavimo laikotarpio atžvilgiu.

Kitos alternatyvos – investiciniai fondai ar vertybinių popierių birža.

83
5/5 ( 100% )
remiantis 2 vertinimais
Ačiū!
Klaida!

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *