Kuo patrauklūs investiciniai fondai?

Norintiems investuoti tai padaryti yra net ne keli, o bemaž keliolika būdų. Vieni žmonės investuoja į verslą, kiti – į nekilnojamąjį turtą, į save ar savo vaikų ateitį. Žinoma, pastarieji du – tai ne visai tiesioginiai investavimo būdai. Tačiau investuoti galima daug kur. Kiti investicija laiko į banką saugiai padėtus pinigus, kurie „augina“ palūkanas. Dar kiti žmonės linkę rizikuoti, jie dalyvauja akcijų biržose ir tokiu būdu bando praturėti. Kiekvienas žmogus renkasi tai, kas jam geriausia. Dar viena galimybė – tai investiciniai fondai, kuriuos plačiau aptarsime šiame straipsnyje. Tai viena iš populiariausių investavimo formų, kai investuotojų sutelkti pinigai investuojami į akcijas arba į obligacijas, priklausomai nuo pasirinktos fondo strategijos. Tokia investavimo forma ypač paplitusi JAV bei ekonomiškai išsivysčiusiose Vakarų Europos valstybėse.

Investiciniai fondaiPriklausomai nuo to, kiek žmogus nori uždirbti, jis gali pasirinkti ir rizikos lygį. Jei planuojama investuoti ilgesniam periodui, galima prisiimti ir didesnę riziką. Beje, kai staiga prireikia pinigų ir norite nebebūti investuotoju, galima turimus investicinius fondus parduoti už tuo metu rinkoje vyraujančią kainą. Taip pat turite galimybę rinktis, kur investuoti. Savaime aišku, kad visada patikimiau atrodo didesnės ir garsios kompanijos, nei kad mažos ir mažai kam žinomos. Visi investiciniai fondai turi tam tikras investavimo strategijas. Pavyzdžiui, vieni jų renkasi netoliese esančias šalis ar regionus. Antra, dažnos įmonės renkasi pažįstamus ekonomikos sektorius, nes žino, kad toje srityje investuoti finansiškai naudinga. Trečia, kaip jau minėta, dažniau pasirenkamos didesnės ir gerą vardą jau užsitarnavusios įmonės.

Investavimo būdą gali pasirinkti pats klientas. Investuoti galima nedidelėmis sumomis kas tam tikrą periodą arba mokėti didesnę vienkartinę įmoką. Periodiškai įmokėti galima ne mažiau kaip 100 litų, o vienkartinės įmokos suma negali būti mažesnė kaip 1300 litų. Ekspertai rekomenduoja investuoti 3-5 metų laikotarpiui, nors galima investuoti ir iki 3 metų laikotarpiui, kai investicija laikoma trumpalaike, ir 5-7 metų laikotarpiui, kai investicija pagal standartus jau laikoma ilgalaike. Norint pradėti investuoti, rekomenduojama susipažinti su investavimo būdais ir rūšimis. Geriausia nuvykti į investavimo konsultaciją, kur banko ar finansų veikla užsiimančių bendrovių darbuotojai pateiks išsamią informaciją, kur, kada ir kaip apsimoka investuoti. Reikės susipažinti su fondų ataskaitomis, nuolat sekti pokyčius investicinių fondų rinkoje. Labai baimintis nereikėtų, nes daugelis investicijų, kaip ir indėliai, yra apdraudžiamos.

Tarp kitų Finastos teikiamų paslaugų yra indėliai, investavimas į vertybinius popierius, paskolos verslui, pensijų fondai ir kt.

454
Ačiū!
Klaida!

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *