Kadastriniai matavimai

Žemė yra nekilnojamasis, kuris skirstomas į tam tikras dalis vadinamas sklypais. Kiekvienas sklypas turi savo ribas, ploto ir kadastro duomenis bei yra registruojamas specialiame duomenų bazėje, kuri paprasčiau yra vadinama nekilnojamojo turto kadastro žemėlapiu. Geodeziniai matavimai  yra svarbus tuo, kad padeda paprasčiau įgyvendinti nuosavybės teises. Tai tarsi žemės nuosavybės garantas ateičiai.

geodeziniai matavimaiPaprastai geodeziniai matavimai atliekami norint sujungti, padalinti ar parduoti turimą sklypą. Tačiau prieš pradedant darbus neužtenka vien susirasti įmonę teikiančią matavimo paslaugas ar matininką. Prieš pradedant matavimo darbus jūsų sklypas turi atitikti tam tikrus reikalavimus. Pirmiausia jums reikės pateikti dokumentą įrodantį žemės sklypo nuosavybės teisę, paprastai tai  yra žemės sklypo įsigijimo dokumentas. Taip pat žemės sklypo registraciją patvirtinantis teisinis dokumentas bei pirminis arba detalusis sklypo planas.

Turint šiuos dokumentus bus galima pradėti sklypo geodezinius matavimus. Atkreipkite dėmesį, kad kadastriniai matavimai yra tie patys geodeziniai matavimui. Tačiau kadastriniai matavimai suprantami, kaip pats sklypo matavimo veiksmas, o į geodezinių matavimų sąvoką įeina visas geodezijos procesas nuo matavimo iki sklypo registracijos kadastro žemėlapyje.

Tad jeigu turite visus reikiamus dokumentus,  galite pradėti naudotis amatininko paslaugomis. Pirmiausia atliekant kadastrinius matavimus nustatomos žemės sklypų ribų posūkio taškų ir riboženklių koordinatės, remiantis valstybine koordinačių sistema.

Atliekant kadastrinius matavimus paženklinamos ir nustatomos žemės sklypų ribų posūkio taškų ir riboženklių koordinatės valstybinėje koordinačių sistemoje, taip pat apskaičiuojamas pasirinkto žemės sklypo plotas. Tuomet priklausomai ar nagrinėjamame sklype yra pastatu ar ne, atliekami kartografiniai žemės naudmenų kontūrai, remiantis statinių geometriniais parametrais. Vėliau  pagal juos yra parengiama žemės naudmenų eksplikacija.

Svarbu suvokti, kad šis sklypo įtraukimo į kadastro žemėlapį procesas neapsiriboja vien jo matavimu. Turi būti parengiamas sklypo planas į kurį įeina sklypo ribos, brėžinys bei kadastro duomenys. Taip pat yra apskaičiuojama žemės sklypo vidutinė rinkos vertė. Prie pateikiamų dokumentų yra reikalingas kaimyninių sklypų savininkų sutikimas. Todėl paprastai 10 dienų prieš atliekant sklypo matavimą, kaimynams yra išsiunčiamas specialūs informaciniai laiškai. Juose informuojama, kad kaimynai gali reikšti savo pasiūlymus, pageidavimus ir kitas pastabas susijusias su  sklypo ribų nustatymu. Taip pat jeigu reikia yra nustatomos specialios žemės sklypo ar miško naudojimo sąlygos, apribojimas ar servitutai.

Taigi, kaip matome geodeziniai matavimai yra ilgas ir sudėtingas procesas, tačiau kartu ir naudingas. Atlikę šiuos matavimus galėsite nevaržomai disponuoti savo nekilnojamuoju turtu.

771
Ačiū!
Klaida!

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *