Katilai: dažniausios montavimo klaidos

Šiandien kieto kuro katilai gana populiarūs. Jie gana ekonomiški ir ekologiški, galbūt tai ir lemia spartų jų populiarėjimą. Vis dėlto, kartais pasitaiko klaidų juos montuojant, o tai lemia šiokių tokių nepatogumų.

katilaiKatilo montavimas, jei nesate tikri, kaip tai teisingai daryti, turėtų būti paliktas specialistams. Taupydami rizikuojate ne tik prarasti daug brangaus laiko, bet ir negalite būti tikri dėl savo saugumo. Išvardysime keletą dažniausiai pasitaikančių montavimo klaidų. Ar esate tikri, kad montuodami savarankiškai, jų tikrai nepadarysite?

Pirmiausia reikėtų paisyti priešgaisrinių reikalavimų. Kartais katilui parenkama vieta nėra tinkama. Turite žinoti, kad kieto kuro katilas turėtų būti kuo arčiau kamino.

Taip pat, dar viena gana dažnai pasitaikanti klaida – tai skubotai pasirenkami katilai. Tai tikrai neturėtų būti renkamiesi taip pat greitai, kaip, pavyzdžiui, kavos staliukas ar virtuviniai baldai. Yra daug dalykų, kuriuos reikėtų apsvarstyti, o tik tada ieškotis pardavėjo. Gali tekti išstudijuoti tikrai nemažai informacijos, kol galiausiai nuspręsite, koks variantas jums yra tinkamiausias. Tai, žinoma, gali užtrukti gana daug laiko, tačiau patartina neskubėti.

Dar viena gana dažnai pasitaikanti klaida – neteisingai prižiūrimi katilai. Prieš įsigyjant katilą, taip pat reikėtų išstudijuoti informaciją, kaip teisingai turėtų būti prižiūrimi katilai. Neleiskite, kad informacijos stoka lemtų katilų gedimus, o remontas, kaip žinote, kartais gali kainuoti taip pat nemažai. Informacijos tikrai apstu. Galite pasiskaityti įvairių gamintojų puslapius (įvairiomis kalbomis, taip pat ir lietuvių), pasiskaityti atsiliepimus bei diskusijas forumuose. Jei jausite, kad vis tiek stokojate jums reikalingos informacijos, galite tiesiog pasikonsultuoti su specialistu, kuris tikrai patars ir padės rasti tinkamiausią sprendimą.Nebijokite klausti – tai dažnais atvejais tikrai gali padėti.

Reikėtų žinoti, kad svarbu pasirūpinti sausomis malkomis. Pradžioje galite nieko nepastebėti, tačiau nuolatinis drėgnų malkų deginimas gali sutrumpinti katilo tarnavimo trukmę. Jie paprastai tarnauja iki maždaug 35 metų, tačiau deginant pernelyg drėgnas malkas, šis laikas sutrumpėja.

Taip pat pasitaiko, kad blogai parenkamas kaminas. Visos šios klaidos gali lemti įvairius nesklandumus, gedimus, ir, žinoma, rizikuojama svarbiausiu dalyku – saugumu. Taigi, jei nesate tikri, kad katilą sumontuosite būtent aip, kaip reikia, patartina pasikonsultuoti su specialistais arba darbą patikėti jiems. Net ir vadovaujantis pačiomis išsamiausiomis instrukcijomis ir jų nuoširdžiai laikantis, vis tiek klaidų galima neišvengti. Taigi, ar tikrai norite rizikuoti?

806
Ačiū!
Klaida!

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *