Kodėl namuose sudūžta šviestuvai?

Dabar labai lengvai užsakomi šviestuvai internetu. Nereikia niekur skubėti ir galvoti, kur rasti tokį, kokio reikia. Galima pirkti ne tik šviestuvus, bet ir jų pavienius gaubtus. O tokių kartais prireikia tuomet, kada netikėtai šviestuvas sudūžta. Kaip tai nutinka? Štai keli realūs pavyzdžiai iš gyvenimo.

Kai yra žala visam pastatui

Lempos namuoseLengvai įsigyjami šviestuvai internetu leidžia pakeisti sudužusias dalis tuomet, kai tai nutinka netikėtai. Kartais tai gali būti padaryta žala pavieniam konkrečiam šviestuvui, o kartais taip nutiks ir su visu šviestuvų rinkiniu – liustru. Kada taip nutinka? Paprastai tuomet, kai nukenčia visas pastatas. Pvz., sprogimo metu, net jeigu sprogsta ne jūsų butas, ir net ne jūsų name. Gali sprogti kažkas toliau, tačiau dėl smūgio bangos sudūžta stiklai. Ir nebūtinai suduš langai, galbūt tiesiog suduš šviestuvas. Taip pat visi šviestuvai ar langai, įstiklintos sekcijos gali dūžti ir tuomet, kai yra gaisras. Arba griūva pastatas, kažkurios jo dalys, skyla sienos. Tai būdinga žemės drebėjimams. Tokios stichinės nelaimės, kaip ir tornadai, uraganai, žinoma, nėra būdingi Lietuvai, tačiau visgi visko pasitaiko.

Mėtė šuniui kamuoliuką

Viena tikra istorija, dėl kurios dabar perkami nauji šviestuvai internetu, pasakoja, kaip per šventes linksminosi giminaičiai, mėtydami naują augintinio žaislą dovaną – kamuoliuką. Tai buvo tikrai puiki pramoga, tačiau tik iki to momento, kol šeimos galva savo taikliu metimu nepataikė į liustrą… Sudužo vieno šviestuvo gaubtas, o juk tai buvo vos prieš mėnesį pirktas naujas šviestuvas. Gerai, kad paskui pavyko surasti kitą tokį patį gaubtą, o ne teko per naują pirkti visą šviestuvą.

Šampano kamštis

Kita nelaimė per šventes – tiesiai į šviestuvą pataikęs šampano kamštis. Kita vertus – gal ne tokia baisi ir ta nelaimė, bet visgi kamštis šovė ne ten, kur reikėtų, ko pasekoje netrukus pažiro šukės. Puiku, kad didžioji dalis šventės dalyvių jau buvo nemažai paragavę vaišių ir suvalgę, tačiau labai gaila, kad likusią dalį teko išmesti. Valgyti maistą, į kurį pribiro šviestuvo šukių, būtų pernelyg neapdairu.

Aukštaūgio atsitrenkimas

Kiekvienas aukštas žmogus žino tą jausmą, kas tuomet nutinka, kada atsitrenkiama galva į per žemas sijas ar dažniausiai – šviestuvus. Ir kam tik nėra tokių dalykų nutikę. Tikrai daug kam, kas yra aukšto ūgio. O kartais atsitinka ir taip, kad smūgis sukelia tikrą kolapsą – subyra ir pats šviestuvas.

1338
Ačiū!
Klaida!

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *