Projektorių lempos

Viena iš labiausiai paplitusių priemonių norint sukurti didelio formato ekraną yra vaizdo projekcija. Vaizdo projekciją atliekantis prietaisas yra vadinamas projektoriumi. Šis prietaisas išdidina vaizdą ir perkelia jį ant sienos ar specialiai vaizdo projekcijai pritaikyto ekrano.  

lempos projektoriamsProjektoriai dažniausiai naudojami švietimo, verslo bei viešose įstaigose, kurių pagalba yra rengiamos prezentacijos. Prezentacijos šių įstaigų tarpe yra viena paprasčiausių priemonių perduoti informaciją, todėl projektoriai tapo neatskiriama greito bei efektyvaus darbo dalimi. Dažnai yra manoma, kad projektoriai yra skirti tik viešam naudojimui. Tačiau pastaruoju metu jie vis dažniau naudojami namuose. Projektorius puikiai tinka norint sukurti namų kiną, žaisti žaidimus, peržiūrėti nuotraukas, klipus ir panašiai.

Projektoriai sudaryti iš įvairių dalių vadinamų priedais. Vienas svarbiausių priedų yra projektoriaus lempos, kurios yra keičiamos pasibaigus jų resursams. Paprastai lempos projektoriams yra keičiamos  specialistų, tačiau ši procedūra yra itin paprasta. Projektoriaus lempos dažniausiai yra užsakomos internetu pavyzdžiui, internetinėje svetainėje Lampa do projektora. Užsakius lempą ji yra pristatoma jums patogiu metu bei pakeičiama. Oficialiai skelbiama, kad specialistai ją gali pakeisti per 10 minučių. Tačiau jeigu turite noro ir laiko projektoriaus lempą galite pakeisti savarankiškai naudojantis lempos pakeitimo instrukcija. Svarbu pabrėžti tai, kad keičiant lempą privalote naudoti pirštines, nes palietus pirštais stiklines dalis tose vietose pakilusi temperatūra juos sugadina.

Projektoriaus ryškumas yra matuojamas ANSI liumenais. Didesnis ANSI liumenų kiekis reiškia tai, kad projektoriaus lempa skleis didesnį šviesos srautą,  kuris leis užtikrinti gerą matomumą įvairaus apšvietimo ir dydžio patalpose. ANSI liumenų skaičių reikia rinktis atlikus patalpos, kurioje bus naudojamas projektorius analizę. Jei patalpa yra tamsi, tuomet didelis ANSI liumenų skaičius nėra reikalingas, nes vaizdas ir taip bus raiškus. Tokioje patalpoje užtenka  projektoriaus kurio lempos galingumas yra 1000 ANSI liumenų. Tačiau jei projektorius bus naudojamas gerai apšviestoje patalpoje, vaizdas bus ryškus tik tuomet, jei projektoriaus lempa turės didelį galingumą t.y. didelį ANSI liumenų skaičių. Saulės apšviestose patalpose naudojami projektoriai, kurių lempos galingumas yra nuo 3000 ANSI liumenų. Svarbu pabrėžti, kad, naudojant projektorių, kurio lempos galingumas yra didelis yra galimybė jį sumažinti, pavyzdžiui pernešus projektorių iš apšviestos patalpos į tamsią. Tokių būdu yra taupoma lemputės energiją. Šiuo metu populiariausi projektoriai yra 1800-2000 ANSI liumenų, nes jie gali būti pritaikyti prie įvairaus apšvietimo. Taip pat svarbu pabrėžti, kad kuo mažesnis projektoriaus lempos galingumas, tuo projektorius dirbs tyliau, todėl ji geriausia naudoti tamsiuose patalpose.

648
Ačiū!
Klaida!

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *