Lygumų slidinėjimo įranga ir kainos

Besidomintieji žiemos sportu žino, kad ši aktyvi veikla pasižymi ne tik sporto šakų, bet ir įrangos bei sporto inventoriaus gausa. Šį kartą išsamiau pažvelgsime į slidinėjimą. Slidinėti galima kalnais ir lygumomis: tam specialiai pritaikytos kalnų arba lygumų slidės. Lietuvoje pastaroji slidinėjimo rūšis itin išvystyta, kadangi slidinėti galima kiekviename didesniame parke ar miške, netgi miestų šaligatviais ar dviračių takais – galimybės išties didelės. Tuo tarpu didesnių kalnų jau reikia gerai paieškoti: Lietuvoje daugiau kalvelių, tik keliose vietose įrengti keltuvai, tad kalnų slidinėjimo pramogos išvystytos gana menkai. Norintieji ekstremalių pojūčių dažnai pasirenka ir Druskininkuose prieš kelerius metus įrengtą sniego areną. Nesvarbu, kokias slides bepasirinktume – būtini ir slidinėjimo batai.

Kiek kainuoja įsigyti slidinėjimo lygumose įrangą?

lygumų-slidėsPaprastai, norint susipirkti visą komplektą, būtiną slidinėjimui, prireiks tikrai nemažos sumos. Taigi kokia ji? Pabandysime paskaičiuoti. Štai lygumų slidės kainuoja maždaug nuo 300 iki 500 litų. Tuo tarpu slidinėjimo batai yra gerokai pigesni – jie gali kainuoti nuo 139 iki 200-300 litų, priklausomai nuo kokybės, medžiagų, iš kurių batai pasiūti ir taip toliau. Daugeliui slidininkų būtinas atributas – ir slidinėjimo lazdos, kurios įprastai kainuoja nuo kelių dešimčių litų iki maždaug 100 litų ir daugiau. Dar bus reikalingi ir specialūs apkaustai, kurie padės lengviau pritvirtinti batus prie slidžių. Jų kaina gali svyruoti nuo 50 iki 200 Lt. Na ir apie aprangą. Galima slidinėti su žiemine ar pūkine neperšlampančia striuke, viltis neperšlampančias kelnes. Tačiau reikėtų pripažinti, kad jei finansinės galimybės leidžia, geriau rinktis profesionalią aprangą, su kuria nebus nei per daug šalta, nei karšta, su kuria jausitės patogiai ir saugiai.

Slides ir kitą slidinėjimo atributiką geriausia pirktis pasibaigiant sezonui – tuomet galite tikėtis didžiausių nuolaidų. Slidžių mados ir modeliai nekinta kelerius metus, tad tikrai nieko neprarasite, jei slides įsigysite kitam sezonui, kuris ateis po beveik metų.

Taip pat jei esate pradedantysis slidininkas, iš karto nepirkite pačios brangiausios slidinėjimo įrangos. Pirma dėl to, kad dar būsite neįgudęs ir lygumų slidės  ar slidinėjimo batai netaisyklingai slidinėjant gali tiesiog sulūžti. Antra, galbūt šis sportas, jei dar nesate bandę slidinėti, Jums visai nepatiks. Savaime aišku, kad tuomet už įranką ją parduodami atgausite tik kur kas mažesnę sumą, nei patys investavote. Kaip žinia, padėvėtų tvarkingų prekių daugelis parduotuvių atgal nebepriima. 

779
Ačiū!
Klaida!

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *