Apie miško pirkimus

Miškas – tai itin vertingas turtas, todėl miško savininkas, kai mediena jau pakankamai subrendusi, svarsto, ar ją parduoti, kaip toliau elgtis su turimu mišku. Šiandien yra ir nemažai įmonių, superkančių medieną, nes medienos paklausa yra didžiulė, lyginant su pasiūla. Mediena naudojama statybose, pramonėje, baldų gamyboje, iš jos gaminamas kuras ir taip toliau. Įmonių, skelbiančių, kad perka mišką Lietuvoje yra be galo daug. Vienos bendrovės investuoja į miško sklypus ir nesivaiko trumpalaikės naudos vertindamos visus privalumus, kuriuos teikia gyvas, neiškirstas miškas.

miško-pirkimasPaprastai skelbimuose nurodoma, kad mišką perka arba su žeme, arba išsikirti. Tarp to yra nemažai skirtumų. Pavyzdžiui, mišką perkant su žeme, jau reikia ir teisininkų įsikišimo, nes perduodama ne tik mediena, bet ir teisės į miško žemę. Pardavėjui mišką verta parduoti tada, kai jis nebemato tikslų turėti mišką ir pinigus nori investuoti kitur. Už turimą mišką kasmet reikia mokėti gyventojų pajamų mokesčius, mišku reikia nuolat rūpintis: jį valyti, iškirtus – apželdinti, saugoti, prižiūrėti kitais būdais. Itin daug rūpesčių reikalauja jaunas miškas: medelius prireikia retinti, ugdyti, prižiūrėti. Todėl kartais geriausia išeitis – pardavimas, turint omenyje, kad miško kaina yra ganėtinai aukšta. O ir žmonių, skelbiančių „perku mišką“ yra išties daug, tiesiog miško nereikėtų parduoti bet kam.

Kai miškas perkamas išsikertant jį

Pasirinkus patikimus miško pirkėjus, ir pats procesas tampa kur kas greitesnis: patikimos įmonės geba greičiau suderinti projektus, greičiau atsiskaityti ir apskaityti lėšas. Miškotvarkos projektai parengiami kur kas greičiau, galima greičiau gauti ir reikiamus leidimus miškui kirsti. Patikimi miško pirkėjai atsiskaito iš anksto, dar prieš pradedant kirsti miškus. Sudarant sutartį, būtinas ir notaro įsikišimas – miškas yra brangus ir vertingas turtas, todėl, jį parduodant, reikia elgtis atsargiai ir apgalvotai. Nereikėtų užsikabinti už pirmosios antraštės perku mišką – galite papulti į ne visai patikimų pirkėjų rankas. Miško kaina šiandien yra išties didžiulė, todėl šiame versle, kaip ir visur, yra ne visai sąžiningų žmonių.

Miškas gali būti kertamas dviem būdais: pirmasis – kai miškas iškertamas visiškai ir toje vietoje lieka plynas laukas. Antrasis būdas – tai einamasis kirtimas, tai yra tam tikrų medžių kirtimas, jeigu miško plotas yra labai didelis. Daugelis miško pirkėjų, kad tik pritrauktų pardavėjus, yra pasiruošę už miško iškirtimą mokėti didžiausią kainą, taigi prieš mišką parduodant būtinai pasidomėkite rinkos kainomis.

525
Ačiū!
Klaida!

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *