Mitai apie kontaktinius lęšius ir jų priežiūrą

Mitas: kontaktinis lęšis gali užsiristi už akies ir jo neįmanoma bus ištraukti.

Tiesa: joks daiktas, net toks plonas ir lankstus kaip šiuolaikinis kontaktinis lęšis, negali „užsiristi“ už akies obuolio, nes akiduobėje akis nejuda laisvai ir ten nėra jokios „angos“.

Mitas: kontaktiniai lęšiai nuolat iškrenta ir jų reikia ieškoti ant grindų.

Tiesa: šiuolaikiniai minkšti lęšiai, ypač pagaminti iš silikono-hidrogelio, pasižymi lankstumu ir atitikimu audiniui, formuojančiam akies obuolį. Teisingai parinkti ir įdėti jie, kaip sakoma, tinka kaip nulieti.

Mitas: blogiausiu atveju kontaktinius lęšius galima nuskalauti paprastu geriamu vandeniu, pavyzdžiui, iš butelio.

Tiesa: vargu, ar tai gera mintis. Netgi pats kokybiškiausias geriamas vanduo nėra sterilus ir nėra skirtas nuskalauti kontaktinius lęšius. Be to, vandenyje esančios mineralinės medžiagos jau po vieno tokio „dušo“ gali nusėsti ant lęšio ir pakeisti jo geometriją.

Mitas: jeigu lęšių dėkliukas pasimetė, vietoj jo galima panaudoti indelį nuo kremo, fotojuostuos ar kažką panašaus.

Tiesa: jokių būdu! Ant bet kokios tam neskirtos taros sienelių yra namų sąlygomis nepašalinamų apnašų nuo ten buvusios medžiagos. Jei ji nuo lęšio pateks į akį, sukels rimtų pasekmių.

Mitas: kontaktiniai lęšiai sukelia akių infekcijas.

Tiesa: tik tuo atveju, jei nesilaikoma priežiūros ir nešiojimo rekomendacijų ir reguliariai nesilankoma pas oftalmologą.

Mitas: nieko baisaus nenutiks, jei lęšius nešiosiu ilgiau nustatyto laiko. Regėjimo kokybė vis tiek nepasikeis ir galima sutaupyti nemažai pinigų.

Tiesa: kadangi lęšis labai glaudžiai liečiasi prie akies paviršiaus, bet koks, netgi labai nežymus jo pasikeitimas kelia grėsmę ragenai. Būtent dėl to negalima savarankiškai pratęsti nustatytą lęšių naudojimo laiką.

Atsiliepimuose apie lęšius nemažą dalį užima pranešimai apie kontaktinės korekcijos priemonių įdėjimą. Būtent dėl to įsivaizduojama, kad lęšius nešioti yra sudėtinga. Žinoma, negalima teigti, kad kiekvienas žmogus be jokių sunkumų įdės lęšių ant ragenos paviršiaus; būtent klaidos įdedant lęšių tampa priežastimi, kad kontaktiniai lęšiai pakenkė ir dėl to atsirado neigiamas požiūris į juos. Bet norint ir pasirengus mokytis, padedant oftalmologui ir laikantis rekomendacijų dėl lęšių įdėjimo, ši procedūra labai greitai bus daroma automatiškai.

329
Ačiū!
Klaida!

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *