Ypatingi greitųjų kreditų pasiūlymai Jums

Paskolos

Paskolos

Paskolos

Ketvirtadienį paskolos temos buvo aptarinėjamos kiek netradicinėje erdvėje. Mat visose šalies mokyklose vasario mėnesį vyko keistas konkursas, kurio metu vaikai rašė apie tai, kokią reikšmę žmogaus gyvenime reiškia paskolos, ir ką galima naudingo už šiuos pinigus padaryti.

Tarp laureatų – ir svetimtaučių

Iš viso konkurse „Paskolos – mūsų ateitis“ dalyvavo per dešimt tūkstančių raštingų šalies moksleivių. Didžiausias aktyvumas pastebėtas mažesnėse mokyklose, provincijose. Rašinių konkurso “Paskolos – mūsų ateitis“ koordinatorė Vita sako, kad tokio dalyvių antplūdžio nesitikėjo.

„Šis konkursas yra rengiamas pirmus metus Lietuvoje, tačiau mes naudojomės sėkminga užsienio patirtimi. Tokio rašinio modelis taikomas daugelyje gerai gyvenančių, ekonomiškai stiprių šalių Vakarų Europoje. Vienas iš konkurso tikslų – tai ugdyti moksleivių finansinį raštingumą, leisti jiems žinoti, kas yra paskolos skaiciuokle, kuo skiriasi makleris nuo brokerio, kokias paslaugas teikia kredituojančios institucijos.

Pastebėjome, kad konkurso metu niekas nenorėjo rašyti apie paskolos su uzstatu potemes – galbūt moksleiviams tai pasirodė pernelyg sudėtinga. O gal tai rodo lengvų žmonių lengvabūdiškumą. Mus labai nustebino, kad tarp dalyvavusių, nemažą aktyvumą parodė ir tie žmonės, kurie nekalba lietuvių kalba kaip gimtąja. Jie dažniausiai rašė apie paskolos bustui sąlygas ir jų variacijas. Tikriausiai dėl to, kad visi emigrantai Lietuvoje susiduria su problema – noru gyventi nuosavoje vietoje, kurios už savus pinigus negali nusipirkti“, – konkurso eigą komentavo koordinatorė Vita.

Kalbėta įvairiomis temomis

Konkurso iniciatoriai pripažįsta, kad stebino ir temų įvairovė. „Atrodytų, ką ten išpeši iš frazės „paskolos verslui“, tačiau vaikai yra be galo gabūs ir išradingi. Jie aktualizuoja neaktualius dalykus tekste, ir greitai suranda probleminius klausimus, kuriuos gvildena. Kiekvieni kreditai jų kūrybingume veda prie geresnių rašinio rezultatų. Pastebėjome, kad mažiau gvildenama tema buvo paskolos internetu. Nors būtent čia ir tikėjomės kone didžiausio aktyvumo. Juk vaikai šiais laikais gyvena kompiuterių amžiuje. Ir kiekvienas gali sėdėti prie interneto kiekvieną dieną“, – teigia Vita.

Projekto koordinatorė sako, kad buvo kitu kalbu pažvelgta į tėvynės sampratą. „Labai įdomių rašinių sulaukėme iš tų moksleivių, kurių tema buvo paskolos Londone. Buvo iškart atsigręžta į emigracijos problemą, ir per ją apskritai gvildenta tėvynės samprata.  Daug įdomių įžvalgų padarė Klaipėdos gyventojai, kuriems tema „paskolos Lietuvoje“ atvėrė tikriausiai seniai užgijusias žaizdas dėl Lietuvos ir Klaipėdos krašto santykių“, – sakė Vita.

Laureatus rinko ilgai

Nors konkurso rezultatai turėjo būti paskelbti jau pirmadienį, projekto iniciatoriai atsiprašinėjo dėl savo vėlavimo. „Kai kurios temos, tokios kaip paskolos palukanos,  buvo visai nepopuliarios, ir sulaukėme vos dviejų – trijų laiškų šia tema. Ir turėjome iš ten išrinkti nugalėtojus. O kitoje kategorijoj, pavyzdžiui paskolos internetu ilgalaikes, besivaržę dalyviai pateko į tikras įnirtingas lenktynes. Mat, tarkime minėtaja tema mes sulaukėme apie šešis šimtus rašinių. Ir iš jų taip pat turi būti išrinktas nugalėtojas, kuris bus apdovanotas taip pat kaip ir nepopuliariųjų temų aprašinėtojai.

Taip pat ir tema „paskolos be uzstato“ sulaukė didelio populiarumo. Čia moksleiviai apskritai gvildeno problemą, ar verta tokiu būdu kam nors skolinti pinigus. Visi sutiko, kad labai reikalingos paskolos studentams,  ypač kol Lietuvoje situacija nesikeičia, ir visas aukštasis mokslas yra mokamas“, – teigia projekto koordinatorė Vita. Ji kartu su visa komanda džiaugiasi dėl tokio šalies moksleivių aktyvumo, ir žada, kad kitais metais bus tobulinama tiek vertinimo sistema, tiek pačių skiriamų temų diapazonas.

88
Ačiū!
Klaida!

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *