Plastikiniai langai ir langų kainos

Renkantis langus, labai svarbios tampa ne tiek langų kainos, kiek kokybė. Taigi juos renkantis reikia atkreipti dėmesį į tam tikrus dalykus. Pirma, koks lango stiklo paketas. Jis saugos šilumą, garantuos, kad nepatirsite per didelių šildymo nuostolių, kaip kad dažnai nutikdavo gyvenant namuose su senais mediniais langais. Plastikiniai langai turi specialius apkaustus, kurie saugo nuo vagių ir suteikia komforto langus darinėjant. Reikėtų atkreipti dėmesį ir į tai, ar langas pagamintas iš kokybiško, tvirto plastiko, ar plieninis jo profilis yra tvirtas ir taip langas apsaugomas nuo susikraipymo, kitų defektų. Priklausomai nuo parenkamo stiklo paketo, keičiasi ir šilumos bei šviesos laidumas.

Plastikiniai langai

Plastikiniai langai

Kai kurie gamintojai pasiūlys rinktis tam tikrus specialius – selektyvinius – stiklus, dengtus plonu metalo oksidų sluoksniu, dėl kurio langas atspindi šilumą. Stiklo vidinėje pusėje klijuojama tam tikra plėvelė, sauganti namų šilumą. Selektyviniai stiklai padeda sutaupyti net iki 3 kartų daugiau šilumos. Geriausia dėti vieną selektyvinį ir vieną paprastą stiklą – tai pasiekiamas didesnis efektyvumas. Beje, tinkamai parinkti langai padės išvengti ir rasojimo problemų, ne tik taupys jūsų namų šilumą. Kai langas labai hermetiškas ir sandarus, dažniausiai jis nepraleidžia nė trupučio oro. Daugelyje namų nė kiek nepaisoma namų vėdinimo poreikio: pagal visus reikalavimus virtuvėje ir tualete vėdinimo poreikis yra didžiausiais, lyginant su įprasto naudojimo patalpomis, kuriose yra žmonių. Taigi langas privalomai turi būti su sumontuotomis orlaidėmis.

Vėdinti namus reikėtų langus palčiai atidarant vos kelioms minutėms. Tokiu būdu sienos nespėja įšalti, o oras namuose pasikeičia. Taip aptiriami ir minimalūs šilumos nuostoliai. Jeigu norima išvengti vėdinimo problemų, pelėsio namuose ir panašių nesklandumų, reikėtų keisti stiklo paketus arba iš naujo sumontuoti vėdinimo sistemas. Dėmesį atkreipti būtina ir į tai, ar langas sumontuotas teisingai. Greta lango kraštelių būtina dėti šilumą sulaikančios medžiagos. Taip pat tarpus tarp sienų ir lango reikia užpildyti specialiomis putomis. Svarbu, kad langai turėtų sąlytį su radiatoriumi, kad šio tarpelio neužstotų palangė. Tik tada galima tikėtis, kad langas nerasos, kad ant stiklo nesikaups kondensato lašeliai.

Prieš perkant langus, svarbu susitarti dėl konkrečios langų kainos. Suderinus kainą svarbu įdėmiai skaityti sutartis ir stebėti, ar jose dalykai, dėl kurių buvo tartasi, neiškraipomi. Langų montuotojai vartotojus žodžiu ir sutartyje turėtų įspėti dėl tam tikrų dalykų, pavyzdžiui, rasojimo, saugumo lygio, galimo spalvos blukimo. Juk tai ilgalaikė investicija, tad langų praėjus vos keliems metams keisti niekas nenori, tad geriau iš karto sumokėti kiek brangiau.

297
5/5 ( 100% )
remiantis 1 vertinimu
Ačiū!
Klaida!

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *