Pomidorų sodinimas

Pomidorai – vienos populiariausių vasaros daržovių. Tačiau norintiems juos užsiauginti prireiks nemažai žinių. Pomidorus galima sodinti į atvirą lysvę, tačiau tai daryti reikėtų ne anksčiau nei paskutinėmis gegužės dienomis – birželio pradžioje. Kaip žinia, pašalas iš žemės išeina gana vėlai, gegužę dar pasitaiko šalnų, tad skubintis su pomidorų sodinimu nereikėtų. Pomidorų sodinimas prasideda nuo kruopštaus lysvės paruošimo. Norint, kad pomidorai gerai augtų ir vešėtų, reikėtų vengti dirvos, kurioje prieš tai augo bulvės. Pomidorams netinkamas rūgštus dirvožemis, taigi juos sodinti patartina ten, kur prieš tai augę augalai buvo tręšti pelenais, kalkėmis arba dideliu komposto kiekiu. Taip pat ir augančius pomidorus galima tręšti pelenais, kitomis specialiomis daržovių trąšomis.

Pomidorų sodinimas

Pomidorų sodinimas

Tačiau tręšti jų nėra būtina, o jei ir tręšiama, tai pakaks daryti tik pirmąjį augimo – tai yra birželio mėnesį. Pomidorų sodinimas reikalauja specialios dirvos – žemė, kurioje augs pomidorai, turėtų būti kruopščiai ravima, nes piktžolės trukdys augalams augti ir jie negaus pakankamai saulės šilumos. Ką tik pasodintus pomidorus reikia laistyti ne po daug, tačiau dažnai, bent kelis kartus per parą. Kai žemė pernelyg išsausėja, ima pūti dar žali pomidorų vaisiai, todėl jai išsausėti nereikėtų leisti. Paūgėjusius pomidorų krūmelius patartina laistyti maždaug puse litro pastovėjusio, sušilusio vandens. Kad vanduo nenutekėtų, patariama užbarstyti šiek tiek žemių.

Pomidorų, kurie veda smulkius vaisius, ūglių nereikia skabyti. Na o didesni pomidorai dažnai primezga daugiau žiedynų, kuriuos reikia nurauti – kitaip augalui nepakaks energijos žydėjimui. Galima nuskinti ir visus užsimezgusius smulkius vaisius ir palikti tik stambiuosius. Kai pomidorai pilnai užauga ir subrandina pirmuosius lapus, galima nuskinti visus lapus – tai nė kiek nepakenks pomidorų vegetacijai.

Na o į šiltnamius pomidorų sodinimas vyksta kur kas anksčiau – gegužės pradžioje. Jei šiltnamis yra paprastas, dengtas plėvele, rekomenduojama dėti du jos sluoksnius, kad susidarytų oro tarpas. Jei šiltnamis stiklinis, jam jokios specialios priežiūros nereikia. Šiltnamyje, kuriame augs pomidorai, svarbu įrengti orlaides, nes pomidorai mėgsta skersvėjį ir vėdinimą. Taigi orlaidės turėtų būti ne tik abiejuose šiltnamio galuose, bet ir „stoge“.

Pomidorai sodinami į iškastą duobutę, pripildytą pjuvenų ar durpių. Galima pomidorus tręšti ir perpuvusiu mėšlu. Pomidorų sodinimas vyksta gana paprastai – 25 – 35 centimetrų aukščio daigai sodinami vertikaliai, užberiami nedideliu žemės kiekiu, paimtu iš puodelio, kuriame augo pomidoro daigas. Peraugę daigai sodinami specialiai, padarant dvi duobutes, o vėliau vieną jų užberiant. Taip pat kitokiu būdu sodinami ir aukštaūgiai ir hibridiniai pomidorų daigai, tačiau tai jau kitų darbų tema. Pasodinus pomidorus, pirmieji vaisiai pasirodo po pusantro-dviejų mėnesių.

256
2.75/5 ( 55% )
remiantis 8 vertinimais
Ačiū!
Klaida!

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *