Projektorių lempų darbo trukmė ir ryškumas

Prieš smulkiau aptariant šią temą, reikėtų atkreipti dėmesį į tai, kad projektoriaus lempos vidutinė darbo trukmė yra apie 2000 val. standartiniu režimu (kai projektorius veikia didžiausiu ryškumu) ir apie 3000 val. vadinamuoju taupymo (ekonominiu) režimu. Šie duomenys pateikiami apie vadinamąsias tradicines aukšto slėgio gyvsidabrio lempas, kurios įrengiamos 90 proc. projektorių. Tikriausia iš karto pastebėjote, kad darbo trukmė taupymo režimu pastebimai ilgesnė.

projektoriaus lemposDaug mažiau paplitusios ksenono lempos, kurios yra naudojamos high-end projektoriams ir yra gerokai brangesnės, tačiau jų darbo trukmė yra santykinai trumpesnė.

Gamintojai lempos darbo trukmę nustato pagal vidutinę darbo trukmę, kai lempos ryškumas sumažėja per pusę pradinio ryškumo (standarto). Lempa eksploatavimo metu pamažu netenka pradinio ryškumo.

Per pusę (50 proc.) sumažėjusį ryškumą galima palyginti su kambariu, kuris apšviestas dviem vienodo ryškumo lempomis, pavyzdžiui, 100 vatų. Tam tikram laikui išjunkite vieną lempą ir pamatysite, kaip pasikeitė ryškumas.

Derėtų priminti, kad ryškumą kiekvienas suvokiame savaip. Projektoriaus lempos ryškumą lemia projektoriaus lempos šviesos ir patalpos apšvietimo skirtumas (ryškumas). Tai sudaro galimybę patalpą apšviesti taip, kad būtų galima sudaryti gerą ryškumo kontrastą neįjungiant projektoriaus didžiausiu galingumu, t. y. užtikrinti didžiausią atvaizdo ryškumą.

Beje, jei visada projektorių naudojate ne visu ryškumu, jūs gerokai sunkiau pastebėsite, kad sumažėjo lempos ryškumas, baigiantis lempos darbo laikotarpiui.

Tai galėsite padaryti padidinę projektoriaus ryškumą iki didžiausio galimo, baigiantis lempos darbo laikotarpiui. Atitinkamai, nepaisant to, kad lempa jau prarado dalį ryškumo, ji galės šviesti palyginti ryškiai, sumažinus patalpos apšvietimą.

Iš to, kas pasakyta pirmiau, galima daryti išvadą, kad optimaliu atveju reikėtų sudaryti tokias naudojimosi projektoriumi sąlygas, kad juo būtų naudojamasi vadinamuoju ekonominiu režimu: sumažinus ryškumą 20–25 proc. Taigi, kai tik projektoriaus vaizdas baigiantis lempos darbo laikotarpiui, tampa pastebimai blyškesnis, projektorių reikėtų nustatyti visu ryškumo režimu ir palyginti nemažai laiko džiaugtis pakankamu kontrastu.

Viso ryškumo režimas vs ekonominis režimas

Terminas „ekonominis režimas“ (Eco mode) jau yra visiems žinomas ir vartojamas kone visų projektorių gamintojų. Tai iš esmės susiję su sumažėjusiu ryškumu. Kaip jau rašėme, ryškumas, nustačius projektorių ekonominiu režimu, sumažėja apie 20–25 proc. Nedaug projektorių galimas ir mažesnis ryškumo pokytis – apie 15 proc., ar didesnis – iki 30 proc.

Įsitikinkite, kad Jūsų projektorius yra pakankamai ryškus

Šis klausimas ne toks aktualus bendrovėms, kurios paprastai yra pasirengusios mokėti šiek tiek daugiau už įrenginį, kuris pajėgtų užtikrinti reikiamą ryškumą.

Renkantis projektorius namų kino teatrui, pagrindiniai veiksniai, lemiantys pasirinkimą, dažniausia yra vaizdo kokybė ir patogus tvirtinimas. Būtent todėl projektoriaus gebėjimas užtikrinti reikiamą ryškumą pamirštamas.

Reikia suprasti ir tai, kad santykiniai sumažėjęs ryškumas (15 proc. ar, tarkim, 30 proc.) dar nėra galimybė atitinkamai pratęsti lempos darbo laiką. Šis parametras priklauso nuo daugelio aplinkybių ir jį reiktų išsiaiškinti prieš perkant projektorių.

Derėtų atsiminti, kad minėtas lempos darbo pailginimas nuo 2000 iki 3000 darbo valandų yra sąlyginis. Pavyzdžiui, teigiama, kad kai kurių „Mitsubishi“ projektorių lempos ekonominiu režimu dirba net 5000 valandų.

Būkite taupūs ir naudokitės ekonominiu lempos darbo režimu, kad pailgintumėte savo projektoriaus darbo laiką.

Žinoma, jeigu matote, kad lempos ryškumas jūsų nebetenkina, atėjo laikas pakeisti lempą – įsigyti naują. Tai galėsite padaryti patys ir sutaupyti (nereikės mokėti už pakeitimą). Lempą pakeisti paprasta, tai gali padaryti ir ne profesionalas.

Jeigu turite techninių įgūdžių, galite sutaupyti dar daugiau – įsigyti ir pakeisti tik lemputę. Daugeliui projektorių tai galima padaryti. Norėdami paskaityti plačiau, spauskite čia.

550
Ačiū!
Klaida!

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *