Raktažodžio svarba SEO optimizacijai

Kai ateina laikas kalbos supratimui, kompiuteriai yra kur kas „pažodiniai“, nei mes, žmonės. Mes galime matyti pavadinimą „Kaip sudrebinti pasaulį“, ir iš karto suprasime, kad žodis „sudrebinti“ yra žargonas, reiškiantis „parodyti save“, „padaryti kažką įsimintino“. Tačiau kompiuteriams reikia daugiau laiko, kad sugrupuotų žodžius ir straipsnius su tokiu pačiu pavadinimu.

seo optimizacijaKol daugelis žmonių rašo žmonėms, paprastai mums neateina į galvą tai, kad galėtume palengvinti paieškos sistemų darbą ir rašyti labiau pažodžiui. Netgi nedideli pasikeitimai gali padaryti didelius skirtumus. Štai čia ir pasirodo SEO optimizacija su konkrečių raktažodžių naudojimo svarba.

Raktažodžiai SEO optimizacijai

Kad suklasifikuotų skirtingus puslapius pagal atitinkamas temas, paieškos sistemoms reikia surinkti dažnai ieškomus terminus, kurie vadinami raktažodžiais. Raktažodis gali būti sudarytas iš vieno ar kelių žodžių. „Paskola“ ir „kaip paimti paskolą“ yra du skirtingi raktažodžiai. Raktažodžiai, sudaryti iš nedaug žodžių, yra ieškomi dažniau nei tie, kuriuos sudaro daugiau žodžių.

Trumpesnis raktažodis vadinamas „pagrindiniu“ arba „svarbiausiu“ raktažodžiu, o ilgesnis – „ilgos uodegos“ raktažodžiais. Dažnai naudojamo svarbiausio raktažodžio pavyzdys būtų „odiniai batai“, ilgesnės uodegos raktažodis būtų „pigūs odiniai batai“, „pigūs naudoti odiniai batai“, ir pan.

Daugelis pirminių raktažodžių turi daugybę ilgų „uodegų“. Google AdWords Raktažodžių Programa (Google AdWords Keyword Tool), generuoja iki 800 ilgesnių „uodegų“ per vieną užklausą.

„Ilgos uodegos“ SEO optimizacijai

„Ilgų uodegų“ raktažodžiai turi mažiau paieškų, tačiau jie yra labiau specifiniai, kas turi polinkį į didesnius perėjimų reitingus. Jeigu suvesite į paieškos sistemą žodį „iPod“, Jums išmes įvairią informaciją apie iPod‘us: nuotraukas, skirtingų modelių aprašymus, ar apžvalgas. Tačiau, jeigu suvesite „32GB baltas iPod Touch“, bus daugiau rezultatų, kurie siūlys konkretų modelį pardavimui.

Nesvarbu, ar Jums užtenka tik pagrindinio raktažodžio tikslui pasiekti, ar ilgesnio, tačiau daugeliu atvejų, Jums derėtų pradėti SEO optimizaciją su ilgesniais raktažodžiais, o tada jau veikti savuoju būdu, naudojant pagrindinius terminus.

„Ilgų uodegų“ raktažodžiai yra ne tik konkretesni, tačiau taip pat turi mažesnę konkurenciją paieškos sistemoje. Kai Google paieškos sistema pradės reitinguoti Jūsų svetainės puslapius pagal tam tikrus susijusius raktažodžius, svetainė pradės kurti „raktažodžio įtaką“, kas palengvins naujų puslapių raktažodžių reitingavimą toje pačioje nišoje. Su raktažodžio įtakos didėjimu, Jūsų puslapiai bus pradedami klasifikuoti be jokių iniciatyvių nuorodų kūrimų.

Nesvarbu, kokia konkurencinga rinka būtų, Jūs visuomet galite rasti kitas duris, kruopščiai išanalizavus raktažodžius. Jeigu turite svetainę, kurioje reklamuojate telefonų aksesuarus, papuošalus, ar drabužius, nėra reikalo beprasmiškai švaistyti laiko naudojant pagrindinius raktažodžius, kaip „drabužiai internetu“, ar „telefonų aksesuarai“ – jie yra per daug konkurencingi.

Geriau yra naudoti raktažodžius už savo nišos ribų: telefonų aksesuarai, kurių dar nėra rinkoje, gauna daugiau dėmesio. Užbėkite savo konkurentams už akių ir paskelbkite naujieną, kurios dar niekur nėra. Iš esmės, visa sėkminga SEO optimizacija išlieka pastoviai skelbiant naujienas ir kuriant nuorodas.

Pagrindiniai principai darantys įtaką raktažodžiams

Raktažodžiai, visų pirma paieškos sistemoms, pasako apie ką yra Jūsų svetainė, apie ką straipsnis, ar apie ką yra reklamuojamas produktas. Kad raktažodis būtų naudingas, Jums reikia euristikos (taisyklių ir kriterijų rinkinys), norint nuspręsti, kokius raktažodžius naudoti. Planuojate naują svetainę, ar taisote senąją, pasižymėkite šiuos dalykus:

  • Prieš naudojant raktažodžių programą (pvz. Keyword Tool), sugalvokite ir užsirašykite, kuo daugiau, Jūsų nuomone, pirminių raktažodžių savo svetainei ar puslapiui. Raktažodis, kuriuo pradėsite, gali nepadėti. Galbūt pamatysite, kad pagrindinį raktažodį „deginti riebalus“, geriau pakeisti labiau akivaizdžiu raktažodžiu „numesti svorio“.
  • Ilgas raktažodis, neskaitant mažesnio skaičiaus paieškų, dažnai yra komerciškai reikšmingesnis, nes jis aiškiau išreiškia paieškos tikslus. Visada ieškokite galimybių teikti unikalią informaciją.
  • Kai rašote pavadinimus ir nuorašus, geriau rizikuoti skambėti nuobodžiau, nei pasirodyti niekuo nesusijus su raktažodžiu. Pavadinimas, kaip „Poligloto vadovas kalbos meistriškumo paslaptims“ turės daug mažiau raktažodžių paieškų, nei „Kaip išmokti naujos kalbos per 3 mėnesius“.
  • Išsirinkite daugybę svetainių savo nišoje ir pasižymėkite, kokius raktažodžius naudoja jie. Didelė galimybė, kad rasite keletą, kurie Jums net neatėjo į galvą.

Šiam kartui apžvelgėme – vieną iš svarbiausių SEO optimizacijos faktorių – raktažodžius labiau abstraktyvesniu būdu, kuris nieko daug nepasako, kas yra baustina. Faktinių raktažodžių apžvalga išaiškins, ko ieškoti raktažodžiuose, kuriuos norite naudoti savo svetainėje. Išanalizuokite kitas, savo nišos, svetaines, ir stebėkite, kokius raktažodžius gerinti SEO optimizacijai naudoja jos, ir kurios veikia geriausiai. Mokykitės iš kitų pavyzdžių, bei bandykite atrasti savo būdus.

775
Ačiū!
Klaida!

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *