Rožės – populiariausios mūsų laikų gėlės

Gėlės – tai ypatingi augalai, turintys simbolinę reikšmę ir prasmę. Jos dovanojamos pačiomis įvairiausiomis progomis, pavyzdžiui, per gimtadienius, vardadienius, per Motinos, Tėvo, Tarptautinę moters dieną, kitas svarbias šventes. Gėles pridera dovanoti norint parodyti dėkingumą, sveikinant. Tai labiau dvasinė nei materialinė dovana, tinkama bene visais atvejais, o ypač tada, kai tenka pasukti galvą, ką vienam ar kitam žmogui įteikti. Gėlės – tam tikra prasme yra ir meilės simbolis, nes dažnai sakoma, kad mylintis žmogus savo partnerę tiesiog apipila gėlėmis arba kad gėlės namuose nenuvysta. Šie augalai tapo savotiška meilės ir susižavėjimo išraiška. Taigi gėles daugelis pamėgo dėl universalumo ir trapumo.

Rožės

Rožės ir kitos gėlės

Populiariausios šiuolaikinės gėlės yra rožės. Parduotuvėse, turguose ir kitose prekybos vietose galime rasti daugybę rožių rūšių ir spalvų. Bene populiariausios yra raudonos rožės, tačiau taip pat dažnai perkamos ir rožinės, baltos, gelsvos, oranžinės rožės. Galima įsigyti ir smulkučių rožyčių, kurios neturi spyglių ir yra labai dailios. Norėdami įtikti išrankiesiems klientams, gėlių prekeiviai siūlo ir neįprastų spalvų – mėlynos arba juodos spalvos rožes. Šios „pagaminamos“ labai paprastai: balta rožė pamerkiama į nudažytą vandenį ir tokiu būdu žiedas po truputį nusidažo tamsia spalva. Žinoma, juodos rožės nėra gėrio ir grožio simbolis – greičiau atvirkščiai. Žmonės, įkvėpti daugybės rožių spalvų, sugalvojo tam tikros spalvos rožių žiedų reikšmes.

Raudonos spalvos rožės (taip pat ir kinrožės) simbolizuoja karštą meilę ir pagarbą. Pagal raudonus atspalvius šios gėlės turi ir daugiau reikšmių, pavyzdžiui, tamsiai raudona spalva gali simbolizuoti kūniškus troškimus. Šviesiai oranžinės rožės yra draugystės simbolis, na o dėkingumą išreikšti padeda rožinės spalvos gėlė. Turbūt daugiausia reikšmių turi geltona rožė. Tikima, kad tai išsiskyrimo simbolis, nors kitose kultūrose geltona rožė simbolizuoja laisvę ir džiaugsmą. Kitose epochose geltonos rožės buvo pavydo, neištikimybės, klastos ar net apgaulės simbolis. Taip pat ne ką mažiau reiškia ir balta rožė, kuri yra tiesiog universali gėlė. Tačiau tai ne tik džiaugsmo ir laimės bei tyrumo, bet ir gedulo simbolis.

Rožės iki pat šių dienų – tai populiariausios ir per vestuves dovanojamos gėlės. Šiai progai jos parenkamos baltos, žalsvos ar gelsvos. Rožes taip pat dažnai komponuoja ir į nuotakų puokštes – šios gėlės nėra lepios, šviežios išsilaiko gana ilgai. Rožės yra ir kambarinės gėlės – jas galima auginti vazonėliuose, o gerai prižiūrimos gėlės žydi net kelis kartus per metus. Šias gėles žmonės augina ir darželiuose, tokios rožės išauga į didžiulius kvapnius krūmus.

read more for a dependable seller that will give you the justinbet you’re looking for quickly and easily.

252
Ačiū!
Klaida!

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *