SEO straipsnių katalogai

Mieli kopijuotojai, optimizavimo paslaugų rykliai, rašytojai ir ponai verslininkai, kurie nori apie save kuo plačiau pasiskelbti, SKAITYKITE šį straipsnį, nes jis jums bus naudingas.

Norėčiau pasidalinti savo nuomone ir įžvalgomis apie lietuviškus straipsnių katalogus.

Kas yra straipsnių katalogas?

SEO straipsnių katalogaiTai interneto leidinys. Visai kaip koks Delfi ar 15min, tik daug mažesnis. Jame publikuojamos ne naujienos, o bendriniai straipsniai apie viską. Tie straipsniai menkai kam yra įdomūs, į juos patekti galima per paiešką, nes pasiklysti kataloguose itin paprasta…

Kodėl leidinys vadinamas katalogu? Žinome, kad katalogai būna elektroninėse parduotuvėse, dar yra nuorodų katalogai, bet kodėl straipsnių katalogai? Juk straipsniams priskiriamos temos? Tai iš užsienio atėjęs terminas „Article directory“. Su tradiciniu katalogu jis daug bendro neturi, tačiau kito lietuviško žodžio nėra. Straipsniai katalogizuojami pagal temas – tai pagrindinė tokio puslapio paskirtis. Dėl to jie ir vadinami straipsnių katalogais.

Esmė ta, kad juose talpinami straipsniai su nuorodomis į reklamuojamą verslą. Dažnai straipsniai būna reklaminiai, tačiau kartais visai neina suprasti, kas yra reklamuojama. Pavyzdys – šis straipsnis, kuriame nereklamuojamos jokios SEO paslaugos, joks konkretus produktas – tiesiog pateikiama informacija apie tam tikrą reiškinį. Tuo SEO straipsniai skiriasi nuo reklaminių, kur gražbyliavimas, saldus tonas ir lindimas be muilo į vieną vietą – akivaizdūs!

Lietuviški straipsnių katalogai – pagrindiniai ypatumai

Lietuviškų straipsnių katalogų yra 30-50. Kodėl tiek daug? Todėl, kad bet koks snarglys, turėdamas nenaudojamą domeną gali straipsnių katalogą pasidaryti su WordPress platforma. Nereikia nei specialių versijų ar įskiepių – tiesiog leidžiama registruotis autoriams iš šalies ir viskas – turinys publikuojamas be didelio vargo.

Lietuviški straipsnių katalogai pilni kopijuoto teksto. Šis ypatumas yra labai svarbus, nes nuo to priklauso pačio katalogo vertė. Kuo daugiau kopijuoto turinio, tuo didesni šansai susilaukti Google nemalonės, o jau esančias nuorodas į reklamuojamą verslą padaryti ne tik kad nenaudingomis, bet dar ir žalingomis, ypač aukštesnio PR puslapiams. Kaip kovoti su šiuo procesu? Yra keletas būdų – moderavimas ir tinkamas puslapio turinio pateikimas.

Lietuviški straipsnių katalogai yra gana žemos vertės. Dauguma straipsnių katalogų yra būtent tokie, tačiau ne visi. Kai kurių straipsnių katalogų savininkai nuolatos dirba su atgalinėmis nuorodomis, reklama, bando įvairius optimizavimo būdus. Žodžiu, DIRBA su savo kūriniais. Google tai stebi ir vertina labiau, nei tuos, kurie nieko nedirba. Juk verslas taip nedaromas – paleidau versliuką, o dabar jis tegul sukasi ir barsto centukus. Labai retas kuris verslas sukasi pats savaime. Dažniausiai turi kažkas sukti…

Lietuviški straipsnių katalogai yra apie viską. Šalia vestuvių straipsnio būtinai atsidurs straipsnis apie paskolas, o dar toliau – apie langus ir buhalterines paslaugas. Tai maišalynė! Nieko nepadarysi, tai juk katalogas, kur kategorijos yra svarbiausia. Tokia praktika taikoma didžiojoje daugumoje katalogų, bet malonu, kad jau pasitaiko ir išimčių – atsiranda teminiai straipsnių katalogai, pavyzdžiui apie paskolas, keliones, verslą, akcijas, moteriškus dalykus ir t.t.

Mokami straipsnių katalogai. Katalogo priežiūra kainuoja pinigus. Tai ne tik serveris. Tai laikas, kuris sugaištamas derinant straipsnius, taisant nedideles klaidas, ieškant iliustracijų, formatuojant tekstą. Aišku, dar kainuoja katalogo reklama, todėl imti simbolinį mokestį už straipsnį arba vartotojo paskyra darosi normalu. Kokia kaina? Įvairi. Priklauso nuo PageRank ir savininko gobšumo lygio 😉

Straipsnių katalogo iš domeno neatskirsi. Su straipsniais, tekstais ir katalogu susijusių domenų yra 3-5. Visi kiti iš to pusšimčio yra labai keistais pavadinimais. Ar tai gerai, ar blogai? Kadangi straipsnių katalogai jau buvo patekę Googlės nemalonėn, tai garsiai sakyti, kad „aš esu straipsnių katalogas“ dabar privengiama. Todėl katalogai ir pavadinami visokiais neusijusiais žodžiais. Lankytojas, aišku, klaidinamas, bet Google – nusišvilpt… Svarbu, kad gerai optimizuotas puslapis.

Štai tokie mūsų straipsnių katalogai. Pabandžiau surinkti visą sąrašą, kurį žadu kas mėnesį atnaujinti. Užsibookmarkinkite!

Iš kur visa tai žinau ir kodėl su Jumis šia informacija dalinuosi? Todėl, kad esu Marius – profesionalus SEO straipsnių rašytojas ir talpintojas. Kiek kainuoja mano paslaugos, rasite Rasytojas.lt puslapyje.

80
3/5 ( 60% )
remiantis 4 vertinimais
Ačiū!
Klaida!

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *