Kelionė į Siciliją

Sicilija – didžiausia Viduržemio jūros sala priklausanti Italijai. Ji garsėja rytuose esančiu Etnos ugnikalniu, kuris siekia 320 m aukščio ir yra aukščiausias Europos ir vienas aktyviausių pasaulio ugnikalnių. Sicilijos sala turinti įdomią istoriją, įspūdingą architektūrą ir tradicijas nuolat sulaukia turistų susidomėjimo. Joje susipynė senovės graikų, romėnų, arabų ir bizantiečių kultūros. Didžiausia Viduržemio jūros sala garsėja kaip mafijos tėvynė, kuri vadinama Cosa Nostra.

SicilijaĮ Siciliją galima keliauti įvairiais būdais. Vienas iš įdomiausių – kelionės automobiliu. Tai vienas geriausių pasirinkimų norintiems pažinti šalies gamtą, kultūrą ir miestus. Tiems, kurie nesiryžta keliauti per Europą automobiliu iki Sicilijos, galima rinktis bet kurį kitą keliavimo būdą, o atvykus į salą keliauti automobiliu. Tokiu būdu sutaupysite laiko kelionės laikui ir galėsite patys planuoti savo laiką, ir aplankyti tas vietas, kurias norite.

Sicilija puiki vieta poilsiui ir pramogoms. Pažintį su šia nuostabia sala siūloma pradėti aplankant Palermą, kuris yra Sicilijos salos sostinė ir istorinį Sirakūzų miestą. Sirakūzai garsėja kaip vienas gražiausių senovės graikų miestų. Jame yra išlikę didingi architektūros paminklai, o senamiestis saugomas UNESCO. Gamtos grožis nustebins net ir visko mačiusius turistus. Trapani provincijoje, kuri yra vakarinėje Sicilijos salos pakrantėje driekiasi druskos laukai. Tai Druskos laukų gamtos rezervatas, kuriame yra didžiuliai laukai, kuriuose baltuoja druskos krūvelės. Įspūdingai atrodo spalvingi vėjo malūnai, padedant kuriems pumpuojamas vanduo į baseinėlius. Viena įdomiausių lankytinų vietų pietinėje Sicilijos pakrantėje – Šventyklų slėnis. Jame yra išlikę 8 šventyklų griuvėsiai.

Sicilijos virtuvėje vyrauja žuvis ir daržovės. Daug patiekalų gaminama iš pupų, pupelių ir žirnių. Populiarūs užkandžiai iš tešloje keptų daržovių, su alyvuogių aliejumi ir prieskoniais. Italų virtuvės kultūra padarė įtaką ir Sicilijos salos virtuvei. Čia gaminami gardūs ir įvairūs patiekalai iš makaronų. Jūros gėrybių valgiai taip pat pirmauja restoranų ir kavinių valgiaraščiuose.

Atostogas Sicilijoje galite planuoti ištisus metus. Čia vyrauja Viduržemio jūros klimatas su karštomis, sausomis vasaromis ir šiltomis, lietingomis žiemomis. Pietinis regionas tiks mėgstantiems sausesnius ir šiltus orus. Šiauriau esančios teritorijos bus vėsesnės ir lietingesnės. Kelionės automobiliu neprailgs, jeigu iš anksto sudarysite maršrutą. Kiekvienas keliautojas atvykęs į Siciliją renkasi jam įdomias lankytinas vietas ir norimas pramogas. Norintys ramiai pailsėti čia ras geriausius paplūdimius, kuriuose galima mėgautis saulės ir Viduržemio jūros voniomis.

625
Ačiū!
Klaida!

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *