Spraustiniai poliai ir spraustinių polių įrengimas

Spraustiniai poliai – tai tam tikra pamatų klojimo technika. Statant namus, įvedinėjant komunikacijas, prireikia inovatyvių sprendimų, kurie ne tik padeda taupyti, bet ir apsaugo nuo galimų nesklandumų statybos aikštelėse. Tarp daugybės patų rūšių nuo seno buvo populiarūs juostiniai pamatai, kurie vis labiau užleidžia pozicijas kitoms pamatų rūšims. Tiek šiuolaikiniai statybininkai, norėdami sumažinti kainas, tiek ir paprasti žmonės ieško būdų, kaip sutaupyti, taigi atsisako nemažos dalies žemės darbų. Žinoma, taupyti reikia ne visada, nes dažnai matome namus, kurie stovi greta įdubusio žemės paviršiaus. Tad tam tikrais atvejais spraustinių polių įrengimas gali palengvinti statybos darbus ir sumažinti statybos išlaidas.

Spraustiniai poliai

Spraustiniai poliai

Visgi spraustinių polių įrengimas iš pirmo žvilgsnio atrodo ganėtinai sudėtingas, tačiau taip nėra: Į žemę pirmiausia įspraudžiamas tam tikro diametro plieno vamzdis, kurio galas būtinai turi būti uždaras. Antras žingsnis – į vamzdį meistrai technikos pagalba įstato erdvinį armatūros karkasą, kurį vėliau užpila tvirto betono mišiniu. Galiausiai vamzdis ištraukiamas viruojant – toki būdu betonas sutankinamas ir konstrukcija tampa kur kas tvirtesnė ir ilgaamžiškensė.

Spraustinių polių įrengimas, lyginant su kitais įrengimo būdais, yra kur kas greitesnis ir ekonomiškesnis. Pirmiausia, nepašalinamas gruntas ir nesuardoma jo struktūra, kaip kad nutinka pamatus klojant įprastai. Antra, tokiu būdu nutiesti pamatai yra labai tvirti, jų laikomoji galia – kur kas didesnė. Pastarąją technologiją pamėgo ne tik individualių gyvenamųjų namų, bet ir pramoninių statinių statyba užsiimančios bendrovės ir privatūs asmenys. Spraustiniai poliai taip pat tinkami ir dėl kitų priežasčių. Pavyzdžiui, jei po būsimu statiniu esantis gruntas yra nestabilus bei silpnas, spraustiniai poliai sutvirtins šį gruntą nesvarbu, ar jis būtų dirbtinai supiltas, ar po juo būtų durpių, ar smėlio sluoksnis ir taip toliau.

Poliniai pamatai gali būti įrengti ir tokiu atveju, kai po būsimu statiniu kaupiasi gruntinis vanduo bei kyla panašių nesklandumų ir baiminamasi dėl būsimų pamatų tvirtumo. Kitaip tariant, spraustiniai poliai tiks tiek įprastuose sklypuose, tiek ir ten, kur geologinės sąlygos yra itin nepalankios. Spraustinių polių įrengimas turi ir kitų privalumų. Pavyzdžiui, sumažinamos žemės darbų ir statybų darbų sąnaudos. Antra, spraustiniai poliai padeda sutaupyti net iki 40 procentų sunaudojamo betono ir armatūros, o visa tai, kaip žinia, šiais laikais yra išties brangios medžiagos. Jau nė nereikia minėti, kad spraustinių polių dėka sutrumpėja statybos laikas bei pamatai pasižymi didesne laikomąja jėga. Spraustiniai poliai yra geras sprendimas ir tuo, kad jie į žemę grimzta tol, kol atsiremia į tvirtą ir nepaslankų pagrindą.

214
3.67/5 ( 73% )
remiantis 3 vertinimais
Ačiū!
Klaida!

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *