Kodėl reikia pasirūpinti kokybiška spyna?

Net pačios saugiausios durys neatliks savo funkcijos, jei jose bus sumontuotos prastos spynos. Žmonės dažniausiai daug dėmesio skiria durims, ypatingai rinkdamiesi buto ar individualaus namo lauko duris, kelia joms aukštus reikalavimus. Tačiau neretai pasitaiko, kad sumokėję milžiniškas sumas už saugias, tvirtas duris, žmonės pamiršta kitą, saugumo požiūriu net svarbesnį už pačias duris elementą, – spyną. Nusipirkę brangias lauko duris, pirkėjai spynai nekelia didelių reikalavimų, nors būtent spyna yra saugumo garantas.

spynosJei perkate duris iš specializuotos parduotuvės ir duryse jau įmontuota spyna – tada ji bus kokybiška ir gera. Tačiau jei perkate duris be spynos – tikslinga nepagailėti pinigų gerai ir brangesnei spynai, kurios kokybiškas spynos cilindras. Nes tam, kad Jūsų namai būtų apsaugoti nuo įsilaužėlių, svarbu kokybiška ir saugumui keliamus reikalavimus atitinkanti spyna, kurią būtų sunku išlaužti ar atrakinti, neturint rakto.

Spynų įvairovė

Spynos durims – tiek lauko, tiek vidaus – stebina įvairove, tačiau tai labai gerai, nes kiekvienas klientas, pagal savo poreikius, randa rinkoje, kas jam reikalingiausia. Vienos populiariausių spynos durims – itališko tipo, didelės durų spynos, užtikrinančios aukščiausio lygmens saugumą. Šios spynos turi net penkis kaiščius, kuriuos labai sunku nupjauti ir beveik neįmanoma nulaužti. Kitas variantas – skandinaviško tipo spynos. Tai daugiau senesnėse duryse esančios spynos su spragtuku bei papildomu užraktu. Pastarosios spynos turi ,,užsuktuką“ iš vidinės durų pusės, tad įėjus namo nereikia rakinti durų raktu, pakanka pasukti užraktą.

Ne mažiau svarbios nei namų yra garažo spynos. Dažniausiai garažuose naudojamos pakabinamos spynos. Šias spynas taip pat reikia rinktis kokybiškas: tam, kad būtų sunkiausia jas nupjauti, nulaužti ir pan., bei tam, kad drėgnas oras ir šaltis neigiamai nepaveiktų spynos mechanizmų.

Nors, kalbant apie spynas, daugiau minimos gyvenamosios ar darbo erdvės, visgi spynos naudojamos ir kitais tikslais. Pavyzdžiui, dviračių spynos. Dviračio, skirtingai nei automobilio, neįmanoma užrakinti, kad jo niekas nepavogtų ir nenuvažiuotų. Todėl yra specialiai dviračiams pritaikytos spynos. Spynos dviračiams gali būti grandininės, sulankstomos, U formos, trosas.

Besirenkantiems spynas, ieškantiems pigesnio varianto už gerą kokybę, reikia priminti, kad spynų, priešingai nei daugelio kitų dalykų, kainos skirtinguose miestuose nesiskiria. Spynos Vilniuje, spynos Kaune ar spynos Utenoje kainuos beveik tiek pat (skirtumas gali būti labai nežymus).

Padidinto saugumo spynos

Vienos populiariausių padidinto saugumo spynų – Abloy spynos. Šių spynų principas – spynos liežuvėlis yra valdomas raktą pasukant 360 laipsnių kampu. Pats liežuvėlis yra sudarytas iš skirtingo kietumo plokštelių, o pačios spynos korpusas padengtas kietmetalio plokštele, apsaugančia visą spynos korpusą nuo pragręžimo.

981
Ačiū!
Klaida!

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *