Statybinė mediena – nuolat brangstanti žaliava

Mediena – žaliava, kuri populiari jau nuo neatmenamų laikų. Į rinką pastaruosius dešimtmečius sparčiai ėmė skverbtis kitų rūšių statybinės, konstrukcinės medžiagos, tačiau yra rūšis žmonių, kurie visą savo gyvenimą lieka ištikimi  medienai: jie medį renkasi namų vidaus, išorės apdailai, perka medinius baldus, įvairius namų aksesuarus ir kt. Dar ir šiandien statybinė mediena plačiai naudojama tiek vidaus, tiek ir išorės apdailai: iš jos gaminami pastoliai, tvirtinamosios medžiagos, palėpių sijos, statomos atramos, šios rūšies medieną taip pat naudoja ir namus remontuojantys žmonės. Galima teigti, kad medinės grindys, parketo lentelės taip pat gaminamos iš statybinės medienos. Mediena nuolat brangsta ir po truputį tampa prabangos žaliava, todėl yra ypač vertinama.

Kuo išskirtinė statyboms naudojama mediena?

statybine medienaStatybinei medienai keliami tam tikri reikalavimai. Pirma, tokia mediena turi būti tvirta, kieta ir privalo išlaikyti didžiules apkrovas. Dėl to statybose naudojama kruopščiai atrenkama, išrūšiuojama, apdirbama ir išdžiovinama. Kartais du iš pažiūros vienodi medienos gabalai gali labai skirtis: pavyzdžiui, vienas būti net 3 kartus tvirtesnis už kitą. Todėl įmonės, prekiaujančios statybine mediena, atrenka tik geriausiomis savybėmis pasižyminčią medieną ir, pasitelkdamos specialius metodus, nustato, ar mediena yra reikiamo kietumo, tvirtumo, ar ji tinkamai išdžiūvusi. Pasak ekspertų, statybinėje medienoje drėgmės lygis neturėtų viršyti 20 procentų.

Kaip atskirti, ar mediena yra pakankamai tvirta?

Ar statybinė mediena pakankamai tvirta ir tinkama naudojimui, galima matyti ir plika akimi. Kiekvienas statyboms skirtas medienos vienetas turi būti sužymėtas skaičiukais, žyminčiais, kiek mediena yra atspari lenkimui, tempimui, slėgimui, kokio ji elastingumo, tankio ir taip toliau. Grįžtant prie medienos įvertinimo plika akimi, pateiksime pavyzdį, kokiu būdu galima nusakyti statybinės medienos tinkamumą: jei medienoje matyti labai daug šakų, jos didelės, įtrūkinėjusios, išsidėsčiusios labai arti viena kitos, galime numanyti, kad tokia mediena statyboms netiks. Norint tinkamai atrinkti medieną, reikia turėti specialistą – medienos rūšiuotoją, kuris yra apmokytas dirbti būtent šios rūšies darbą ir puikiai išmano medienos savybes.

Statybinės medienos kainos

Daugeliui aktualios statybinės medienos kainos, tačiau įvardyti galime tik vidutines kainas, kuriomis šiandien rinkoje pardavinėjama statybinė mediena. Kubinis metras obliuotų spygliuočių lentų gali kainuoti nuo 700 iki 1300 Lt. Spygliuočių lauko dailylenčių vidutinė kaina – apie 28-30 Lt už kv. metrą. Vidaus dailylentės kainuoja labai panašiai: nuo 25 iki 30 litų ir daugiau už kvadratinį metrą. Specialiai grindims pritaikytos lentos kainuoja maždaug kaip ir obliuotos spygliuočių lentos, vidutiniškai apie 1000 litų už vieną kubinį metrą žaliavos. Dėl kitų statybinės medienos rūšių riekia individualiai teirautis kiekvieno gamintojo. Taip pat įsigyti galima ir specialiai pirtims statyti skirtos medienos, medienos, skirtos pirčių gultams ar kitoms reikmėms.

798
Ačiū!
Klaida!

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *