Maistas mažiems šuniukams

Sausas maistas

sunu maistasParuoštas šunų maistas skirstomas į sausą ir šlapią (konservai šunims), taip pat į ekonominės, premium (aukštesnės kokybės) ir super premium (aukštos kokybės) klasės maistą. Paruoštame pašariniame maiste jau yra visos reikalingos maistinės medžiagos, vitaminai, kurie nurodyti ant gamintojo pakuotės.

Jei jūsų šunelis ėdė pas buvusį šeimininką gatavą maistą, būtinai pasiteiraukite kokios firmos. Kadangi pradžioje turėsite mažylį maitinti būtent tokiu pačiu ėdalu. Palaipsniui galėsite šunelį pratinti prie kitos firmos ėdalo arba kitokio tipo maisto.

Iki trijų mėnesių sausą maistą būtina šiek tiek pamirkyti šiltame, bet ne karštame vandenyje. Vėliau, palaipsniui galėsite duoti vis sausesnį maistą. Stebėkite kaip jūsų augintinis pasisavina naują maistą. Neperšerkite šunelio, kadangi tai kenkia jo vystymuisi, sveikatai ir nuotaikų svyravimui.

Šeriant šunelį specialiu paruoštu ėdalu būtina laikytis tam tikrų taisyklių:

1. Laikytis rekomenduojamų maisto normų.

2. Nedėti gatavo ir natūralaus maisto į vieną dubenį.

3. Nemaišyti kelių firmų maisto.

4. Nešerti šunelio maistu, skirtu suaugusiam šuniui.

5. Nemaišyti konservų su košėmis.

6. Tikrinti galiojimo datą.

Skanėstus patartina duoti mokant ir dresuojant šunį. Jie neturi viršyti 10% maisto paros normos.

Vitaminų ir mineralų papildai

Mineralų trūkumas nustatomas pagal šunelio elgesį. Jei jis ėda visokias atmatas, graužia tinką, akmenis, tai reiškia, kad jam trūksta mineralinių medžiagų, o kokių – galima nustatyti pagal dažniau graužiamus daiktus.

Gana sunku pasakyti kiek šuniui reikia duoti vitaminų ar mineralų papildų. Jei šuo gauna pilnavertišką ėdalą, pritaikytą šunims pagal ūgį ir metus, tai jis gauna pakankamai vitaminų. Kalbant apie mineralų papildus, gali būti, kad jūsų augančiam šuniui panašiame ėdale trūks mineralinių medžiagų. Tokiu atveju, siūloma šuneliui duoti papildomo specialaus mineralų maisto. Tačiau mažiems šuneliams pilnai pakanka to mineralų kiekio, kurio yra gatavame maiste.

Tačiau, jei maitinate savo augintinį tradiciniu maistu, jums reikės duoti papildomo vitaminų ir mineralų maisto. Vitaminai šunims parduodami kiekvienoje gyvūnams skirtoje parduotuvėje, taip pat ant kiekvienos pakuotės rasite vartojimo instrukciją.

Jei negalite įsigyti paruošto vitaminų ar mineralų maisto, galima šuneliui paruošti tokį receptą: 40 tablečių kalcio glicerofosfato, 30 tablečių kalcio gliukonato, 40 tablečių fitino, 20 tablečių kalcio laktato, 1/3 pakelį mielių, 5 gramus magnio sulfato. Viską galite sumalti kavamalėje ir kasdien duoti šuneliui, geriausia su mėsa. Jei neturite kurio nors komponento, naudokite bent tuos, kuriuos turite. Kalcio trūkumą galite pakeisti įdėję į mišinį 10-15 gramų kreidos. Taip pat galima duoti žalių kiaušinių sutrintus lukštus – tai puikus natūralių kalkių šaltinis, kuris stiprina kaulus ir kremzles.

865
Ačiū!
Klaida!

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *