Sužadėtuvių žiedai: tarp madų, tendencijų bei dešimtmečius trunkančių tradicijų

Gražus ir visomis vaivorykštės spalvomis žaižaruojantis sužadėtuvių žiedelis puošia bet kokią damą. Brangakmenių sužadėtuvių žieduose gali būti pačių įvairiausių rūšių, įvairių spalvų. Vieni būna skaidrūs, panašūs į lietaus lašelius – tai deimantai ir briliantai. Pastarieji ir yra brangiausi būtent skaidrūs. Kiti brangakmeniai gali būti gana aštriomis briaunomis – it meilės strėlės, sužeidusios dviejų jaunų žmonių širdis. Akmenėliai būna skaidrūs arba matiniai. Pastarieji – perlai, kuriais vis dažniau inkrustuojami ir sužadėtuvių žiedai. Šiandien po truputį į madą ateina ir vestuvinių žiedų dekoravimas įvairiais brangesniais akmenimis.

Kokiais akmenėliais įprasta puošti sužadėtuvių ir vestuvių žiedus?

suzadetuviu ziedaiTiek ir sužadėtuvių, tiek ir vestuvių žiedams tinkami bet kokio dydžio akmenėliai, priklausomai nuo jaunavedžių finansinių galimybių ir poreikių. Vieniems labiausiai patinka nedideli ir ganėtinai kuklūs akmenėliai, per daug nekrentantys į akis ir per daug nenutolę nuo klasikinių žiedų prototipo.

Kiek akučių paprasta dedama į vestuvių ar sužadėtuvių žiedus?

Būsimieji jaunavedžiai renkasi ne vienodai: vieniems patraukliausias variantas – viena didelė akutė žiedo viduryje, tuo tarpu kiti renkasi 3-5 akutes. Dar vienas variantas – vestuvių žiedas nusėjamas deimantais ar briliantais per visą jo plotį. Kitaip tariant, brangakmeniais puošiamas visas žiedas. Atsiranda ir tokių žmonių, kurie nori vieno didelio brangaus vienetinio brangakmenio. Aišku viena – tiek vestuvių, tiek ir sužadėtuvių žiedai  turi būti ypatingi, anaiptol ne kasdieniški. Būtent vienetiniai žiedai ir yra brangiausi: kartais neįmanoma apibrėžti nei jų kainos, nei vertės. Galima įkainoti tik pačius brangakmenius, kurie vertinami pagal tam tikrus kriterijus, prasidedančius iš S raidės: tai svoris (brangakmenių svoris matuojamas specialias mato vienetais karatais), skaidrumas, spalva ir spindesys.

Deimantai sužadėtuvių ir vestuvių žiedeliuose

Iki pat šių dienų priimtina vestuvių ir sužadėtuvių žiedelius puošti deimantais. XX amžiuje netgi atsirado posakis „deimantai – geriausi merginų draugai“. Deimantas laikomas ypatingos galios akmenėliu. Tik vienas i dešimties tūkstančių deimantų yra spalvotas, dėl to ypatingas. Manoma, kad ypač reti deimančiukai turi ir ypatingų galių.

Brangūs papuošalai vertinami jau tūkstančius metų. Vertingiausieji jų perduodami iš kartos į kartą. Šiandien ši tradicija jau mažiau gaji, bet anksčiau turtingųjų šeimų palikuonys, suradę svajonių nuotaką, dovanodavo joms sužadėtuvių žeidus, priklausiusius dar jų senelėms. Tokie sužadėtuvių žiedai turėjo istoriją, vertę, tarnavo ne vieną ir ne du dešimtmečius ar šimtmečius, taigi turėjo būti pagaminti išties patyrusių ir savo amatą puikiai išmaniusių juvelyrų.

Ir šiandien tie, kurie nori ypatingų dirbinių, renkasi rankų darbo gaminius. Tačiau ne ką prastesnių gaminių galima įsigyti juvelyrikos salonuose – pliusų netgi dar daugiau: iš karto matome rezultatą, žinome tikslią dirbinio kainą, dydį ir kitus kriterijus. Šiuolaikinė rinka dovanoja mums neribotas pasirinkimo galimybes. 

783
5/5 ( 100% )
remiantis 1 vertinimu
Ačiū!
Klaida!

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *