Televizijos archyvas

Kam reikalingas televizijos archyvas?

Televizijos archyvas

Televizijos archyvas internete

Pasaulis kiekvieną dieną visuomenei pristato ne po vieną naują filmą. Tačiau žydruosiuose televizijos ekranuose galime išvysti ne vien juos. Įvairiausios pramoginės ar informacinio pobūdžio laidos, žinios ir serialai – tai kiekvieną dieną televizijos ekrane šmėžuojantys elementai, pradedami rodyti nuo anksčiausio ryto iki gilios nakties, siekiančios net keletą valandų po vidurnakčio. Tokių televizijos programų „griaučiai“ kiekvienai savaitės dienai yra tokie patys, keičiamas tik jų turinys. Ar bent įsivaizduojate, kiek serialų yra parodoma per vieną savaitę? Kiek animacinių filmukų per 7 dienas išvysta jūsų vaikai? O kiek jų parodoma per mėnesį, metus? Tai yra nesuskaičiuojama galybė vaizdinės medžiagos, kurią kažkur reikia patalpinti tam, kad bet kuriuo metu galėtumėme susirasti norimą įrašą ir jį peržiūrėti. Tokiam tikslui buvo sukurtas televizijos archyvas, kuriame visi televizijos įrašai saugiai talpinami ne vieneriems metams.

Archyvas online – patogumo lyderis

Tokio pobūdžio archyvas pasižymi itin palankiu vartojimu. Visi rodyti filmai, laidos ir kitokio pobūdžio televiziniai projektai yra lengvai randami internete, kuriame saugomi ne tik senai rodyti televiziniai įrašai, tačiau ir dar šiandien programoje esančios laidos ir serialai. Populiariausi lietuviški kanalai jau turi savo internetines svetaines, kuriose kaupiami televizijos įrašai gali būti peržiūrėti bet kuriuo patogiu paros metu, tad vartotojas nebelieka priklausomas nuo TV programos.

Televizijos archyvas internete kovoja dėl populiarumo su TV programa. Kadangi šiuolaikinis žmogus dabartinėje visuomenėje skaičiuoja kiekvieną minutę, mažiausiai dėmesio kreipia į laiką, kurio metu bus rodoma jo mėgstama televizijos laida. Sugebėjimas pritaikyti savo gyvenimo ritmą prie TV programos tampa didele prabanga, kurią tikrai ne kiekvienas sau gali leisti. Todėl toks archyvas online tampa puiki alternatyva negalintiems bet kada prisėsti prie TV ekranų. Tačiau tai nėra vienintelė priežastis, kodėl televizijos įrašai yra mieliau žiūrimi internetu. Ar niekada neburnojote, kai įdomiausią filmo vietą nutraukia 10 minučių trunkanti reklama? Kartais tokia reklama suteikia galimybę žiūrovui greitai nubėgti į virtuvę ir užsiplikyti sau arbatos, tačiau per 1,5 val. trunkantį filmą 4 arbatos puodelių tikrai nereikia. Tokios ilgos ir nuobodžios reklamos yra „peilis“ beveik visiems, kurie praleidžia savo vakarus prie TV ekranų. Todėl televizijos archyvas yra populiarus ne vien dėl patogios peržiūros, tačiau ir dėl to, kad tokie televizijos įrašai  taupo žiūrovo brangų laiką.

Televizorius „keliasi“ į kompiuterius

Taigi, kaip matote, informacinių technologijų dėka kompiuteris ir internetas baigia pakeisti pagrindinę televizoriaus funkciją, nes dabar tą pačią TV programą galime išvysti mums patogiu laiku. Tokie televizijos įrašai sparčiai populiarėja ir dėl TV kanalų pasiūlos, kurią sudaro ne tik žinios ir pokalbių laidos, bet ir konkursai bei įvairiausi televiziniai projektai.

28
4/5 ( 80% )
remiantis 1 vertinimu
Ačiū!
Klaida!

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *