Vaikiškos lovytės: į ką atkreipti dėmesį perkant?

Vaikiškos lovytės – vienos pirmųjų mažylių baldų, taigi, tėvams dažnai tenka gerokai pasukti galvą, norint išrinkti tinkamiausią lovytę. Rinktis tikrai yra iš ko, taigi tai tikrai nepalengvina pasirinkimo proceso. Įrenginėjant vaiko kambarį paprastai norima, kad kiekviena detalė derėtų prie interjero, taigi, ir vaikiškos lovytės nėra išimtis. Vis dėlto, lovytės dizainas tikrai neturėtų būti pagrindiniu kriterijumi renkantis lovytę. Visų svarbiausia – mažylio saugumas.

Į ką reikėtų atkreipti dėmesį?

vaikiškos lovytėsSvarbiausia yra tai, kad lovytė būtų saugi ir neturėtų aštrių kampų. Įsitikinkite, kad lovytės kampai būtų apvalinti, neturėtų greitai lūžtančių detalių. Lovytės grožis tikrai neturėtų būti vienu pagrindinių kriterijų pasirenkant lovytę. Būkite tikri, kad mažylis, gulėdamas lovytėje, tikrai nesusižeis.

Kitas, taip pat labai svarbus dalykas – lovytės patogumas. Maži vaikai per parą miegą tikrai daug ilgiau nei suaugusieji, taigi, lovoje praleidžia daugiau laiko. Svarbu užtikrinti, kad vaikas lovytėje jausis patogiai – įsitikinkite, kad lovytė atitinka vaiko ūgį ir iki lovos krašto lieka dar maždaug 30 centimetrų. Labai atsargiai rinkite lovytės čiužinį – nepamirškite, kad tai, kaip vaikas miegos, turės įtakos jo laikysenos formavimuisi. Taigi, įsitikinkite, kad perkamas čiužinys nėra nei per daug minkštas, nei per daug kietas. Rinkitės tik labai kokybišką čiužinį – jam nereikėtų gailėti pinigų, nes tai, kaip vaikas miegos, vėliau gali atsiliepti ateityje. Šiandien dažnas mokyklinio amžiaus vaikas negali pasigirti tiesiu stuburu, ir dažnai vyrauja nuomonė, kad taip nutinka dėl to, kad vaikai tampo pernelyg sunkias kuprines. Vis dėlto, stuburas gali iškrypti ir dėl miegojimo netaisyklingoje padėtyje.

Dar vienas svarbus dalykas, į ką patartina atkreipti renkant vaikui lovytę – tai jos patvarumas. Ji neturėtų klibėti ir ant grindų stovėti stabiliai. Įsitikinkite, kad perkama vaikiška lovytė bus pakankamai tvirta.

Taigi, renkantis vaikišką lovytę, reikėtų atkreipti dėmesį į tris pagrindinius dalykus: lovytės saugumą, patogumą bei patvarumą, o visa kita, pavyzdžiui, lovytės dizainas, galėtų būti tik ketvirtoje vietoje. Vaikai auga labai greitai, taigi, ir vaikiškos lovytės netarnaus taip ilgai. Vis dėlto, nors lovytė gali būti perkama tik metams ar dviem, tai tikrai nereiškia, kad reikia rinktis patį pigiausią variantą – pirmiausia reikėtų rūpintis vaiko saugumu ir jo sveikata, o to, kaip žinote, negalima nupirkti už jokius pinigus.

860
Ačiū!
Klaida!

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *