Veterinarijos klinika ir gyvūnų priežiūra

Nemažai žmonių augina naminius gyvūnėlius, tad jiems veterinaro paslaugos yra tiesiog būtinos. Statistiškai paskaičiuota, kad populiariausi gyvūnai Lietuvoje – tai šunys ir katės. Įsigijus gyvūną, jam reikia specialios priežiūros: ne  tik maitinti, bet ir šukuoti, maudyti, skiepyti, duoti vaistų nuo kirminų, galbūt ir kastruoti ir panašiai. Tradicinėmis procedūromis, pavyzdžiui, gyvūnų maudymu, šukavimu, nagų ir dantų karpymu galima pasirūpinti ir patiems. Tačiau jei gyvūnui reikia vakcinos, operacijos ar kitų procedūrų, tenka būtinai apsilankyti pas veterinarą. Kiekviena veterinarijos klinika turi savo nuolatinių „pacientų“. Žmonės linkę prisirišti prie vieno paslaugos tiekėjo ir jo nekeisti ilgėliau, ypač jei kainos suteikiamos už patrauklią kainą ir kokybiškai.

Veterinarijos klinikaĮsigijus gyvūną, savaime aišku, kad kainuos ne tik maistas ir kiti gyvūno reikmenys. Jam prireiks ir vaistų, žaisliukų, guolio ir kitų daiktelių, tad tam reikia pasiruošti iš anksto. Dažnai nutinka, kad gyvūnui įsisiurbia erkė ir to padariniai būna labai skaudūs. Tad reikia kreiptis į veterinarus, gyvūną operuoti, leisti vakcinas. Tai kainuoja, tad reikia būti nusiteikus ir nenumatytosioms išlaidoms. Ne viena veterinarijos klinika kai kurias smulkias paslaugas atlieka ir nemokamai, nemokamai pakonsultuoja, tačiau tai jokiu būdu nereiškia, kad tuo reikėtų piktnaudžiauti. Geras veterinarijos gydytojas pirmiausia myli gyvūnus, be jų tiesiog neįsivaizduoja savo gyvenimo. O, antra, nuolat tobulinasi įvairiuose kursuose, seminaruose, mokymuose, simpoziumuose ir kitokiuose kvalifikacijos kėlimo renginiuose. Veterinarijos mokslas yra gana sudėtingas, kartais net sudėtingesnis nei kad žmonių gydytojo, nes riekia žinoti kiekvieno gyvūno kūno anatomiją, o ir juk operuojamos ne tik tam tikros kūno dalys, bet visas kūnas nuo pat gyvūno galvos iki kojų.

Norint, kad įrengta veterinarijos klinika būtų moderni ir teiktų aukščiausios kokybės paslaugas, reikia susipirkti gerą ir modernią įrangą, kuri šiais laikais kainuoja tikrai brangiai. Tad daugelis veterinarijos klinikų teikia ir kitas paslaugas, pavyzdžiui, kerpa šuniukus. Dažnai veterinarijos klinikos turi ir savo asmenines gyvūnų prekių parduotuves, kartais ir elektronines. Čia galima įsigyti gyvūnui tinkamo maisto. Daugelis žmonių daro didžiulę klaidą manydami, kad įprastame prekybos centre galima įsigyti kokybiško gyvūnų maito. Kokybiškais pašarais prekiauja tik specializuotos parduotuvės. Kokybiško gyvūnų maisto sudėtis puikiai subalansuota, todėl gyvūnas būna gyvybingas, žvalus, blizga jo kailiukas, nekrenta šereliai ir dantys. Jei pastebima, kad gyvūnas negaluoja, pirmiausia riekėtų susirūpinti ir patyrinėti, kuo savo numylėtinį šeriame. Aišku viena – gerai prižiūrimas gyvūnas mažiau serga ir šeimininkui sudaro mažiau nepatogumų. 

438
Ačiū!
Klaida!

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *