Windows diegimas

Kas yra programinė įranga ir kokia jos reikšmė kompiuteriui? Programinė įranga ar Windows diegimas tai lyg ir kompiuterio dalis, kurios realiai apčiuopti negalime. Priklausomai nuo operacinės sistemos, diegiamos reikalingos programos ar kitose operacinėse sistemose dar vadinami paketai. Taip, pati pirmiausia programinė įranga bet kuriama naujam kompiuteriui tai operacinė sistema. Kadangi labiausiai išplitusi ir vartotojui patogiausia šiuo metu yra Windows operacinė sistema, kalbėsime šiek tiek apie ją ir programų diegimo galimybės.

Windows diegimasWindows diegimas nėra sunkiai atliekamas. Vertėtų paminėti tai, jog norėdami sutaupyti pinigų geriau paprašytumėte draugą, kad šis jums įrašytų šią operacinę sistemą, nes Windows diegimas paprastas ir suprantamas, o jį atliktumėte patys, pažiūrėję vos kartą, kaip tai daroma. Programų svarba yra nepamatuojama. Į rinką atėjus kompiuteriams daugelyje įmonių nebeliko darbo vietų, nes žmogaus rankų darbą pakeitė kompiuterių darbas, todėl programos yra ypatinga svarbios, na ir nederėtų pamiršti kompiuterių operatoriaus darbą, žmogaus, kuris viską prižiūri ir yra atsakingas už produkcijos kokybę bei kiekybę.

Programų tipai. Windows operacinė sistema nors ir patogi, tačiau turi ir savų trūkumų. Tiesa, kad paprastas Windows diegimas privilioja labai daug žmonių naudotis šia operacine sistema, bet neprižiūrint kompiuterio gali kilti problemų. Ko gero pirmas dalykas prieš naudojantis internetu, ypač siunčiantis failus, būtų susirašyti antivirusinę programinę įrangą, nes ne visų programų paskirtis yra teikti naudą. Tam tikros virusinės programos suranda kurioje vietoje yra atliktas jūsų Windows diegimas ir ten įrašo virusus, kad kaskart paleidus kompiuterį būtų atliekamas jūsų duomenų įvedimo ar išvedimo sekimas ir panašiai. Ką jau kalbėti apie piktybinius virusus, kurie pakeičia kompiuterio kalbą į hieroglifus ir vėliau tenka kovoti dėl duomenų atstatymo. Netrūksta ir tokių virusų, kurie neleidžia įsijungti kompiuterio nenusiuntus sms už kelis litus.

Šių laikų problema: programų nulaužimas ir piratavimas. Tas pats ir su operacine sistema. Pavyzdžiui Lietuvoje, gal kokiais 90% atvejų Windows diegimas atliekamas nelegaliai, pasinaudojant piratine programine įranga. Problema yra ta, kad žmonės šiais laikais negali skirti savo pinigų pirkti programinei įrangai, kurios kaina neretai sudaro 20-30 procentų jų mėnesinės algos, t.y. vienos programos kaina.

517
Ačiū!
Klaida!

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *