Šiuolaikiniai dantų balinimas ir estetinis plombavimas

Tikriausiai niekas nė nedrįs paneigti teiginio, kad šypsena – didžiausia žmogaus veido puošmena. Taigi jai reikia skirti pakankamai dėmesio. Pageltę, sugedę, juo labiau iškritę dantys nė vienam žmogui žavesio neprideda. Taigi tvarkingais dantimis reikia susirūpinti laiku, kitaip gali grėsti ne tik ligos, bet ir didžiulės išlaidos. Sutvarkytus, užplombuotus dantis turėti tiesiog būtina, o štai dantų balinimas – kiekvieno asmeniškai pasirenkamas dalykas.

Balinimas dantų pastomis

dantų balinimasJei dantys pageltę nežymiai, juos galima bandyti balinti namuose, naudojant specialias balinamąsias dantų pastas. Tačiau efektas dažnai būna tik trumpalaikis, o tokios pastos gali pažeisti dantų emalį. Taigi jei nusprendžiama rinktis dantų balinimą pastomis, geriau nepirkti pačios pigiausios balinamosios pastos, kuri nebus veiksminga ir gali pakenkti dantų emaliui.

Dantų balinimas namuose kitais būdais

Dantis balinti namuose galima ir kitais būdais, ne tik valant juos specialiomis pastomis. Vienas iš būdų – tai balinimas kapomis. Apsilankius pas odontologą, nuimamas dantų atspaudas ir tuomet iš specialaus silikono pagaminamos specialios kapos. Tuomet duodamas švirkštas su balinamąja medžiaga. Kasdien maždaug savaitę ar 10 dienų reikėtų kapas laikyti ant dantų, prieš tai į griovelius išvirškus balinamosios medžiagos. Dantų balinimas kapomis yra gana veiksmingas, tačiau kiek lėtesnis procesas. Dar namuose dantis galima specialiomis juostelėmis. Šis metodas yra pigesnis, nei kad balinant kapomis, nes juostelės yra vienkartinės: panaudojus jos išmetamos, tad nereikia pirkti kapų, kurios kainuoja papildomai. Juosteles ant dantų reikia laikyti iki pusės valandos, gamintojai teigia, kad, uždėjus juosteles ant dantų, galima ir atsigerti vandens.

Kabinetinis balinimas

Dantis balinti galima pas odontologą. Paprastai balinama lazeriu pasitelkus UV spindulius. Tai gana greitas ir efektyvus metodas, nes dantys išbalinami vos per vieną kartą, maždaug per 2 valandas ar greičiau. Tačiau dėl tokio balinimo būdo dantukai gali stipriai pajautrėti. Šis būdas leidžia džiaugtis balčiausia šypsena, tačiau vienas minusas – procedūra yra brangi ir kainuoja maždaug 500-600 litų ir daugiau.

Estetinis plombavimas

Dantų balinimas padėti gali ne visais atvejais, taigi viena iš išeičių gali būti estetinis plombavimas – procedūra, kurios metu atkuriama danties struktūra ir vienoda spalva. Kartais balinamosiomis priemonėmis neįmanoma išbalinti dėmių, atsiradusių nuo antibiotikų, tam tikrų vaistų vartojimo, rūkymo, netaisyklingos dantų priežiūros ir pan. Taigi čia pagelbėja tik estetinis plombavimas, kurio metu gydytojai odontologai pasitelkia specialias priemones ir suvienodina dantų spalvą, ilgį ir struktūrą.

519
Ačiū!
Klaida!

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *