Dokumentų vertimas

Tikriausiai kiekvienas yra girdėjęs žodį „vertimas“. Jokia paslaptis ir tai, kad jis apima ne vieną sritį. Įdomu, kad skirtingos įstaigos gali pasiūlyti nevienodas paslaugas. Pavyzdžiui, viename biure atliekamos tik meninių ar IT vertimų paslaugos, o kito rūpestis ir dokumentų vertimas.

Dokumentų vertimas reikalauja supratimo. Kai kuriais atvejais tenka bendradarbiauti su notaru, mat tam tikriems klientams būtinas ne bet koks, o teisiškai patvirtintas dokumentų vertimas. Nieko nelaukiant verėtų trumpai susisteminti jo rūšis. Štai kokie gi yra tie tipai: sutarčių dokumentacija, finansų dokumentacija, pasiūlymai, paraiškos, sertifikatai, pažymos, liudijimai bei protokolai, korporaciniai dokumentai, asmeniniai piliečių dokumentai. Vaizdingai galima pasakyti, jog dokumentų vertimas aprėpia plačius vandenis.

Dokumentų vertimas

Dokumentų vertimas

Dokumentų vertimas gali būti atliekamas skirtinguose vertimo biuruose. Suprantama, kad kiekvienas iš jų pasiūlys nevienodas sąlygas. Nežinia, kuris suteiks aukščiausią kokybę. Derėtų pareikšti nuomonę, jog mažiausia kaina negarantuoja, kad dokumentų vertimas bus atliekamas savo srityje lyderiaujančios kompanijos, kurios darbo rezultatai visuomet patys geriausi. Aišku, nereikia ir paneigti, kad kai kur mažesnė kaina nepateikia įrodymų, jog paslaugų kokybė bus abejotina. Na, bet profesionalus vertimų biuras tikriausai nesutiks padaryti darbo už, liaudiškai tariant, skatikus. Visgi tiesioginės priklausomybės tarp keliais litais mažesnės ar didesnės kainos bei kokybiškų ar nekokybiškų rezultatų, ko gero, nėra.

Dar vienas svarbus punktas – ryšys su notaru. Jei dokumentų vertimas atliekamas profesionalios įstaigos, notaro patvirtinimas turėtų būti gaunamas gana greitai. Taigi, galima reziumuoti, jog šio tipo vertimai susideda iš daugybės nedidelių, bet reikšmingų dalių. Sudėjus kiekvieną gaunamas visapusiškai geras dokumentų vertimas.

245
5/5 ( 100% )
remiantis 1 vertinimu
Ačiū!
Klaida!

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *