Apie butų kainas prestižinėse sostinės vietose

Kai žmonėms Lietuvoje vis labiau didėja poreikis gyventi sostinėje, o ypač sostinės centre, tai nauji butai Paupyje tampa prestižiniu pasirinkimu. Būsto kainos atfiltruoja žmones, ir centre įsikuria tik galintieji įsigyti brangiausius būstus. Tačiau galbūt tai yra būtina, norint išlaikyti aukštą aplinkos kokybę. Pakalbėkime apie būsto kainas sostinėse.

Būsto nuoma Vilniuje

Panorama nuo kalnoPirmiausia pažvelkime į schemą, kaip paprastai žmonės atsikrausto į Vilnių. Dauguma atvažiuoja studijuoti po kokių nors kitų veiklų. Taigi, būsto nuoma Vilniuje tampa įprastu dalyku. Pirmiausia atvažiavusieji ieško kuo pigesnės nuomos, laimingiesiems pavyksta gauti kambarį už 100 eurų ir dar kelias dešimtis eurų komunalinių paslaugų. Tai dažniausiai yra kambariai 3 kambarių butuose Justiniškėse, Pašilaičiuose, Naujojoje Vilnioje ar kažkur kitur, toliau centro. Tačiau apskritai būsto nuoma Vilniuje yra brangesnė. Jeigu norėsite išsinuomoti butą ar kambarį centre – Senamiestyje, Užupyje, Paupyje, Žvėryne, Naujamiestyje, Antakalnio ar Žirmūnų pradžioje – kainuos tikrai daugiau. Gražiausias 1 kambario butas mėnesiui kainuos ir iki 2000 eurų, o pats prasčiausias, labiausiai apleistas 1 kambario butas kainuos bent 200 eurų už nuomą, ir komunaliniai. Kambario kaina bus šiek tiek mažesnė. Pigiau visada nuomotis didesnį butą, jeigu yra tokia galimybė.

Būsto nuoma Niujorke

O dabar pažvelkime į kitą didmiestį, kuriame beveik niekas iš lietuvių nėra buvę, tačiau kurio vaizdai mums taip gerai pažįstami (iš filmų, serialų). Tai – Niujorkas. Jeigu norsite išsinuomoti Manhetene (centre) pigiausią butą, tai bus vadinamasis studio tipo apartamentas iš 15 kvadratinių metrų, neapsieisite be 2200 JAV dolerių. Jeigu didinsite butą, kaina irgi labai augs. Tačiau šiek tiek toliau, pavyzdžiui, Bronkse ar Brukline jau už tą pačią sumą galima išsinuomoti ir dviejų kambarių butą. Visgi šeimos dažniausiai išvažiuoja šiek tiek toliau, kur gali sau leisti didesnius apartamentus arba namą.

Būsto pirkimo kainų amplitudė

O kas, jeigu būstą perkate? Vadinamaisiais Generation Rent laikais būstą perka ne visi. Ir taip yra ne todėl, kad būsto nereikėtų, o todėl, kad tampa beveik neįmanoma susitaupyti pradiniam įnašui, kada visa alga atitenka už nuomą. Tai būdingiau Londonui, Niujorkui. Lietuvoje tokios situacijos dar nėra, tačiau būstas tikrai vis tiek brangsta, ypač geruose rajonuose. Naujos statybos name naują butą centre galima įsigyti nuo 50 tūkst. Eurų, jeigu tai pats mažiausias butas. Didesnis, pvz., 3 kambarių butas centre, Užupyje, jau kainuotų apie 200 tūkst. Ir panašias sumas.

1332
Ačiū!
Klaida!

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *