Žoliapjovės: rekomendacijos renkantis

Prieš perkant naują žoliapjovę reikėtų skirti šiek tiek laiko apsvarstymui, kokios rūšies žoliapjovė būtų jums ir jūsų vejai geriausia. Pateiksime keletą rekomendacijų, kurios galėtų padėti apsispręsti.

zoliapjovesKokį plota užima jūsų veja?

Jeigu jūsų veja užima nedaug ploto, tuomet ir stumiamos žoliapjovės galėtų visiškai pakakti. Tačiau didesniems plotams vejos pjovimas su stumdoma žoliapjove gali tapti našta ir tokiam atvejui reikėtų galvoti apie elektra arba benzinu varomą žoliapjovę. Jeigu jūsų veja užima labai daug ploto, tuomet galima būtų pagalvoti ir apie žoliapjovę – traktoriuką.

Kokio lygumo yra jūsų veja? Ar ji duobėta ar lygi?

Jeigu veja yra duobėta, tuomet stumdomos žoliapjovės rinktis nereikėtų ir ja naudotis nebūtų netgi saugu.

Taip pat reikėtų nuspręsti, ar veja tiesiog turėtų atrodyti tvarkingai, o gal būt norite, kad būtų su lygiagrečiomis juostomis?

Kaip norite elgtis su nuplauta žole? Ar jums reikalinga žoliapjovė, kuri surinks nupjautą veją į specialų konteinerį ar turite pakankamai laiko nuplautą veją sugrėbti? Jei jūs neturite laiko žolės grėblioti, tuomet reikėtų pagalvoti apie žoliapjovę, kuri visiškai susmulkina žolę ir ji ant vejos greitai suyra.

Jei svarstote įsigyti elektrinę žoliapjovę, tuomet įsitikinkite, kad vejos plotas yra pakankamai nedidelis ir jūs viską galėsite pasiekti su prailginimo kabeliu. Jei planuojate įsigyti benzininę vejapjovę, tuomet dauguma mokės ja naudotis be didesnių problemų. Pagrindinis dalykas,kurį reikia išmokti, tai žoliapjovės užvedimas.

Visada patartina ir netgi būtina pagalvoti apie saugumą, kadangi žoliapjovės gali būti pavojingos naudotis. Dėl šios priežasties pasidomėkite saugumo reikalavimais, ar žoliapjovė lengvai apsiverčia ir kaip apsivertus įtakojami peiliai.

Ar reikalinga cilindrinė, rotorine ar mulčiavimo žoliapjovė?

Cilindrinės žoliapjovės

Jos turi besisukantį cilindrą su pritvirtintomis geležtėmis ir puikiausiai nupjauna bet kokią veją. Patikrinkite ar žoliapjovė turi pakankamą kiekį geležčių. Kuo daugiau geležčių, tuo geriau bus nupjauta jūsų veja. Taip pat reikėtų atkreipti dėmesį į žoliapvovės plotį. Kuo platesnė žoliapjovė, tuo mažiau jums reikės vaikščioti. Tiesa, platesnė vejapjovė visada bus ir sunkesnė.

Cilindrinės žoliaplovės gali būti tiek stumdomos, tiek elektrinės, tiek ir benzininės. Šio tipo žoliapjovės dažnai turi konteinerį, kuriame surenkama nupjauta žolė. Šios žoliapjovės idealiai tinka lygiai vejai arba trumpai žolei.

Rotorinės žoliapjovės

Rotorinės žoliapjovės turi horizontalius ašmenis, kurie sukasi nuo vejapjovės vidurio. Kadangi besisukantiems ašmenims būtina energija, todėl šio tipo žoliapjovės negali būti rankinės. Šio tipo žoliapjovės labiau tinka nelygiai vejai. Tačiau rotorinė žoliapjovė nesusmulkins vejos taip gerai kaip cilindrinė.

Mulčiavimo žoliapjovės

Pjaunant mulčiavimo žoliapjove nereikės nupjautos žolės kaupti konteineryje arba po pjovimo ją sugrėbti. Šio tipo žoliapjovių veikimo principas pagrįstas tuo, kad nupjauta žolė susmulkinama keletą kartų ir vėl išmetama atgal iš žoliapjovės. Tokio tipo žoliapjovės reikalauja didesnės galios nei įprastinės, todėl jos paprastai turi galingesnį variklį. Kai kurios mulčiavimo žoliapjovės turi ir konteinerį, jei dėl vienokių ar kitokių priežasčių planuojate panaudoti nupjautą veją.

931
4/5 ( 80% )
remiantis 1 vertinimu
Ačiū!
Klaida!

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *