Vestuvių fotografas: kodėl jo reikia?

Retos vestuvės praeina be fotografo. O kaip gi kitaip: visi norime įsimintinų nuotraukų, kurias būtų galima ne tik giminėms parodyti, bet ir patys turėtume įamžintas nepakartojamas akimirkas. Vestuvių fotografas pasirūpina, kad nuotraukos atspindėtų išgyventas emocijas, ir žiūrint nuotraukas tas pačias akimirkas būtų galima išgyventi vėl ir vėl.

vestuvių fotografasReikia sutikti, kad vestuvių fotografo darbas tikrai išskirtinis. Vestuvių fotografai ne tik privalo turėti „gerą akį“ ir pamatyti bei užfiksuoti svarbius dalykus, tačiau turi būti ir labai kūrybingi, meniški, mokantys bendrauti. Be to, prieš objektyvą net ir patys droviausieji turi jaustis gerai, taigi, tai tikrai reikalauja… talento. Praėjo tie laikai, kai praktiškai visų vestuvių nuotraukos buvo gana vienodai apipavidalinamos: turbūt ne kartą esate matę (pas senelius ar prosenelius) kabančias ant sienos vestuvių nuotraukas, kurių „herojai“ apipavidalinti ovale? O taip pat ir tėvų vestuvių nuotraukos nestebina originalumu: seniau žmonės lankydavosi fotoateljė, kur visos nuotraukos buvo daromos labai šabloniškai.

Šiandien vis dažniau pasirenkamos nestandartinės vestuvės, žmonės vis labiau vengia tradicijų, taigi, ir nuotraukos turi būti kiek kitokios. Vestuvių fotografas dar prieš šventę turi apgalvoti ir pasiruošti, kokios nuotraukos bus daromos, kokiose vietose bus fotografuojama. Dažnai vestuvių fotografas pasirūpina visa fotosesijai reikalinga atributika: guminiais batais, skėčiais, lagaminais, balionais ir t.t., tačiau vestuvių tema ir vietos, kuriose bus fotografuojama, paprastai derinama iš anksto – pagal jaunųjų ir fotografo susitarimą.

Kai kurie nuogąstauja, kad vestuvių fotografo paslaugos pernelyg brangiai kainuoja, tačiau taip nederėtų manyti: dažniausiai netaupoma maistui ir gėrimams, tačiau laikui bėgant tai užsimiršta. Kiek kitaip su kokybiškomis nuotraukomis: jas galima peržiūrėti dar ir dar kartą, taip pat ir pasikabinti ant sienos ir panašiai.

Jei vestuvių fotografas lieka iki šventės pabaigos, paprastai leidžia svečiams pasirinkti patikusias nuotraukas, o kai kurie vestuvių fotografai jau kitą dieną tas nuotraukas atveža atspausdintas!

Net jei ir neplanuojate nuotraukų spausdintis (dauguma mano, kad spausdintos nuotraukos – jau atgyvena), tai tikrai nereiškia, kad pakaks nuosavu fotoaparatu darytų nuotraukų, kurias laikysite kompiuteryje. Pagalvokite, kiek daug laiko sugaišote ruošdamiesi vestuvėms, kiek daug pastangų reikėjo įdėti į tai, kad atrodytumėte stulbinamai (ypatingai – nuotakoms), taigi, ar tikrai negalite skirti apie 10 procentų vestuvių biudžeto kokybiškoms nuotraukoms, kurios visada primins apie tai, kokia nepamirštama ir nepakartojama buvo Jūsų vestuvių diena?

750
Ačiū!
Klaida!

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *